Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám dnes rozproudily krev!

Ranní ptáče: Britney Spears bojuje u soudu. Bouřky u nás zastavily vlaky. Tinder nově umožní video

Lukáš Bilinec
24. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americká zpěvačka Britney Spears

I ve čtvrtek platí, že informované ranní ptáče dál doskáče. Věděli jste třeba, na kolika planetách ve vesmíru by aktuálně lidstvo mohli pozorovat mimozemšťané?

Biden podporuje zvýšení financování policie

Otevřít v galerii (8)
Americký prezident Joe Biden během svého projevu
Americký prezident Joe Biden během svého projevu Zdroj: Profimedia.cz

Úřadující americký prezident Joe Biden podporuje navýšení financí, tekoucích do americké policie. Slibuje si od toho boj se zločinem, který podle jeho slov v USA aktuálně sílí. Osmasedmdesátiletý prezident představil plán, který zahrnuje financování většího počtu policistů v boji proti celonárodnímu nárůstu vražd. Biden také poukazuje na celostátní laxní kontroly zbraní. Úředníci v oblastech s vysokou kriminalitou nyní mohou najímat více zaměstnanců. Na pomoc v oblasti veřejné bezpečnosti by podle informací BBC měly jít postupně až stovky miliard amerických dolarů.

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

Bouřky zastavily vlaky na mnoha místech ČR 

Otevřít v galerii (8)
Pohled z vlaku během bouřky
Pohled z vlaku během bouřkyZdroj: Pixabay/ free-photos

Česko má za sebou další noc, plnou vydatných bouřek prakticky po celém území. Spadlé stromy, či bahno a voda omezily provoz na mnoha místech České republiky, primárně na železnicích. Aktuálně je omezený provoz na více než 20 místech. Největší problémy jsou u Prahy, od pražské Zbraslavi směrem do Davle, kde je trať zaplavená a zavalená bahnem a kamením. Problémy však očekávejte i na Písecku, Českobudějovicku, či pelhřimovsku. I nadále platí povodňová výstraha, především pro menší toky. Aktuálně na území České republiky srážky prakticky nejsou a další by měly dorazit nejdříve dnes ve večerních hodinách. 

Britská válečná loď měla konflikt s ruským námořnictvem

Otevřít v galerii (8)
Válečná loď Texas v přístavu
Válečná loď Texas v přístavuZdroj: Unsplash/ Thomas Park

Velmi horko bylo u pobřeží Krymu. Válečná loď HMS Defender z Velké Británie se zapletla do konfliktu s ruskými čluny i letadlem. Rusko přiznalo, že shodilo z letadla bombu a hlídkový člun vystřelil několik varovných výstřelů. To potvrdil také reportér BBC, který se nacházel přímo na britském plavidlu. Cílem ruské akce bylo, aby se britský torpédoborec stáhl z ruských teritoriálních vod. Britské ministerstvo obrany popřelo, že by byla britská loď blízko pobřeží. Ruská strana tvrdí, že se necházela pouhé 3 kilometry od mysu Fiolent na Krymu. Ruské vody přitom sahají přes 22 kilometrů od pobřeží. 

Koronavirus v Praze mírně sílí

Otevřít v galerii (8)
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam VojtěchZdroj: Profimedia.cz/ Jan Handrejch

Zatímco ve zbylých regionech České republiky koronavirová čísla stále klesají, v Praze dochází k jejich mírnému zhoršení, uvedl ministr zdravotnictví za ANO, Adam Vojtěch. Na 100 tisíc obyvatel má Praha za týden 17,2 nakažených. Celostátní průměr je pouze 7,5. Za nárůst v Praze jsou podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky, Ladislava Dušak, zodpovědné převážně mladší ročníky. Největší týdenní číslo, tedy 59,9 nakažených na 100 tisíc obyvatel, je mezi obyvateli ve věku 20 až 29 let. 

Britney Spears bojuje za zrušení opatrovnictví 

Otevřít v galerii (8)
Zpěvačka Britney Spears na červeném koberci
Zpěvačka Britney Spears na červeném koberciZdroj: Profimedia.cz

Americká zpěvačka Britney Spears vyrazila do tvrdého boje za zrušení dohledu ze strany jejího otce. Ten se jejím opatrovníkem stal v roce 2008, když se popová hvězda léčila ze závislostí a nebyla schopná fungovat a vychovávat své děti. V poslední době byla stažená před světem a objevovala se pouze na fotkách na svém Instagramu, které vypadaly mnohdy dost podivně. V noci na dnešek Britney u soudu prosila soudce, aby opatrovnictví jejího otce po třinácti letech zrušil a umožnil jí znovu naplno žít. 

"Tvrdila jsem světu, že jsem šťastná a v pohodě, ale jsem traumatizovaná. Nejsem šťastná. Nemůžu spát,"

uvedla Britney před několika hodinami u soudu. Také řekla, že se nemůže oženit, i když by chtěla s přítelem založit rodinu.

Electronic Arts investují do mobilního hraní

Otevřít v galerii (8)
Mobilní hra na chytrém telefonu
Mobilní hra na chytrém telefonuZdroj: Pixabay/ ITECHirfan

Společnost EA přichází s další významnou investicí do světa mobilních her. Od Warner Brothers kupují Playdemic, kteří stojí třeba za populární aplikací Golf Clash, která má již více než 10 milionů stažení v obchodě Google Play. Částka za transakci se vyšplhala na 1,4 miliardy amerických dolarů (zhruba 30 miliard českých korun). Jde již o druhou podobnou transakci. Před 4 měsíci koupily Electronic Arts vývojáře mobilních aplikací Glu. Server The Verge uvedl, že EA mají v plánu využít některé mechaniky z Golf Clash pro své další aplikace.

Vědci identifikovali 29 planet, odkud nás může někdo pozorovat

Otevřít v galerii (8)
Pohled na galaxii Andromeda
Pohled na galaxii AndromedaZdroj: Unsplash/ Bryan Goff

Dvojice astronomů našla 1715 hvězdných systémů ve vzdálenosti zhruba 300 světelných let od sluneční soustavy Země, kde mohly mimozemské formy života spatřit za posledních 5000 let život na zemi. Studie byla včera zveřejněna v časopisu Nature. Celkem 46 těchto hvězdných systémů bylo vyhodnoceno jako umístěných dostatečně blízko k zemi, aby zachytily rozhlasové a televizní signály, které jsme ze Země začaly přibližně před 100 let vysílat. Tak se vědci propracovali k 29 potenciálně obyvatelným planetám, které by mohly zachytit informace o lidské existenci.

Tinder představil zásadní aktualizaci

Otevřít v galerii (8)
Novinky v aplikaci Tinder
Novinky v aplikaci TinderZdroj: Tinder

Seznamování online bude zase o trochu zajímavější. Alespoň to si od nové aktualizace slibuje nejpopulárnější mobilní seznamovací aplikace světa, Tinder. Nejnovější aktualizace je zaměřená na mladou generaci Z, která tvoří více než polovinu uživatelů aplikace. Má za cíl uspokojit jejich technologickou náročnost, prostřednictvím multidimenzionálního zážitku. V appce se tak objevila nová karta prozkoumat, videa na profilech a další zajímavosti. Aktivní bude také každý den mezi 6 odpolední a půlnocí věc zvaná Hot Takes, která umožňuje uživatelům chatovat na základě jejich odpovědí na danou otázku.

"V koronavirové době požadují lidé více způsobů, jak při online seznamování předvést své autentické já. Chtějí mít také větší kontrolu nad tím, s kým se na Tinderu setkávají a jak komunikují,"

řekl k novinkám generální ředitel společnosti Tinder, Jim Lanzone.

To je od nás pro čtvrteční ráno skoro vše. Přejeme vám, ať si dnešní den užijete naplno. Nezapomínejte na slova českého herce Jana Wericha:

"Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze