Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Bruce Willis končí kariéru. Zvýší se životní minimum. Formuli 1 čeká nový závod.

Barbora Večeřová
31. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Oblíbený akční herec končí s kariérou.

Asi každý si vybaví nějaký film, kde hrál Bruce Willis akčního hrdinu. Ale ani herecké legendy jako on nemládnou, a nyní je kvůli vážnému zdravotnímu stavu nucen skončit s kariérou. Po pozitivních ohlasech z mírových jednání přišlo zklamání. Oblasti, ze kterých měla ruská vojska odejít, jsou stále pod palbou, možná ještě intenzivnější. Žádné překvapení se tedy nekoná. O oslabení Ruska se tedy další země snaží alespoň ekonomicky. Polsko představilo odvážný plán, a to skoncovat s ruskou ropou a plynem, a to velmi brzy. Více ve čtvrtečním Ranním ptáčeti. 

Bruce Willis končí kariéru

Herecká legenda končí s natáčením filmů. Světu to včera oznámila jeho rodina. 

Chtěli jsme jako rodina sdílet s Bruceovými skvělými podporovateli, že náš milovaný Bruce se potýká s určitými zdravotními problémy a nedávno mu byla diagnostikována afázie, která poznamenává jeho kognitivní schopnosti. V důsledku toho, a po pečlivém zvažování, Bruce zanechává své kariéry, která pro něj hodně znamenala,“

sdílela na instagramovém účtu jeho dcera. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Důvodem je jeho zdravotní stav. Lékaři totiž americkému herci zjistili afázii, což je nemoc, při které v důsledku poškození části mozku pacient do určité míry přijde o schopnost mluvit a rozumět. Rozsah nemoci se různí podle toho, která část mozku byla poškozena, nejčastěji při úrazu hlavy nebo nádorovém onemocněni. Herec se dostal do povědomí především díky filmu Smrtonosná past, úspěch mu přinesli ale i další role akčních hrdinů. 

 

Zvyšuje se existenční a životní minimum kvůli rostoucím cenám

Vláda schválila zvýšení životního a existenčního minima kvůli růstu cen. Zvyšovat se bude o deset procent, a to od 1. dubna. Naposledy došlo k úpravám ped dvěma lety, nyní je ale v důsledku vysoké inflace potřeba zasáhnout. Pro samotného člověka je současné životní minimum 3860 korun, v rodině je tato částka nižší. Existenční minimum je 2490. Zvýšení životního minima ovlivní i sociální dávky. 

 

Polsko přestane používat ruskou ropu i plyn

Polsko má v plánu přestat používat ruskou ropu do konce letošního roku, do konce května se rozhodlo přerušit dodávky černého uhlí z Ruska. Oznámil to premiér Mateusz Morawiecki. Podle něj jde o nejradikálnější plán odklonu od ruské energetiky. Apeloval tak na ostatní země Evropské unie, aby ho následovali. Zároveň vyzval Evropskou komisi, aby mna dovoz ropy, plynu a uhlí z Ruska uvalila daň, protože právě současná relativně nízká daň je důvodem, proč se ostatní země dovozu nechtějí vzdát. Připojilo se i Německo, které slíbilo, že do konce letošního roku přestane nakupovat ruskou ropu a do půlky roku 2024 také plyn. 

Otevřít v galerii (2)
Polský premiér apeluje se zrušením dodávek ropy a plynu z Ruska i na další státy Evropské unie.
Polský premiér apeluje se zrušením dodávek ropy a plynu z Ruska i na další státy Evropské unie. Zdroj: Profimedia

Rusko stále bombarduje oblasti, ze kterých slíbilo, že ustoupí 

I po mírových jednáních mezi Moskvou a Ukrajinou ze středečního dne ruské jednotky stále bombardují okolí Kyjeva několik hodin poté, co řekli, že z této oblasti odejdou a zaměří se na území Donbasu. I přesto, že ukrajinská strana i Západ brali ruské prohlášení s rezervou, tento krok ruských vojsk je pro Ukrajinu zklamáním. To, že bombardování neustalo, ale naopak posílilo, potvrdil i starosta dalšího města, ze kterého Rusové slíbili, že odejdou. 

„V noci se intenzita bombardování nesnížila, naopak,“

řekl sekretář města Černihiv Oleksandr Lomako

 

Formuli 1 bude čeká od příštího roku nový závod 

Fanoušky Formule 1 čeká nový závod. Půjde o třetí okruh ve Spojených státech, po Austinu a Miami, které se na seznam okruhů formule přidá poprvé tento rok v květnu. Půjde o noční závod s exkluzivní adresou. Pojede se totiž přímo v Las Vegas. Díky osmihodinovému časovému posunu bude zajištěno, že závod bude vysílán v Evropě brzy ráno. 

„Je to neskutečny moment pro Formuli 1, který s třetím závodem ve Spojených státech demonstruje velký vliv a růst našeho sportu. Neexistuje lepší místo pro formule než hlavní město zábavy světa,“

vyjádřil se k novému závodu v Las Vegas prezident organizace Stefano Domenicali

Otevřít v galerii (2)
Formuli 1 čeká nový závod v hlavním městě zábavy.
Formuli 1 čeká nový závod v hlavním městě zábavy. Zdroj: Profimedia

 

Zdroje: ČTK, BBC, AP News, Novinky.cz, Aktuálně.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze