Top hledané
Výsledky (0)
Dnes ranní ptáče doskáče dál jen s námi. Do práce nemusí.

Ranní ptáče: Čachry s očkováním. Severní Korea na Pražském hradě. Putin navýší dodávky plynu.

Valentina Lebová
28. října 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Vladimir Putin

Krásné sváteční ráno! I přesto, že je dnes volno, my neleníme a přinášíme Vám ty nejlepší informace z domova a ze světa.

Den otevřených dvěří pražského magistrátu

Otevřít v galerii (6)
Praha
PrahaZdroj: Pixabay

I letos se koná den otevřených dveří pražského magistrátu. A to právě dnes. Zájemci mohou navštívit kromě Nové radnice na Mariánském náměstí i Rezidenci primátora hl. m. Prahy či Škodovy salonky v Jungmannově ulici. Veškeré informace na praha.eu.

Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m
Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m, Praha 7

Čachry s očkováním

Otevřít v galerii (6)
Čachry s očkováním
Čachry s očkovánímZdroj: Freepik

Zdravotní pojišťovny pošlou praktickým lékařům seznamy jejich pacientů, kteří nejsou očkovaní proti covidu, cílit budou na lidi starší 65 let. Za každého přesvědčeného seniora mají praktičtí lékaři od září od zdravotních pojišťoven finanční odměnu, uvedl pro server Aktuálně.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Střet s islamisty zabíjel

Otevřít v galerii (6)
Střet s islamisty zabíjel
Střet s islamisty zabíjelZdroj: Pixabay

V Pákistánu při protifrancouzském protestu zemřeli nejméně tři policisté. Sedm desítek lidí utrpělo zranění. Podle agentury Reuters to oznámil pákistánský ministr vnitra Šajch Rašíd Ahmad. Za násilnými protesty stojí zakázaná islamistická skupina Tehríke Labajk Pakistan (TLP), která požaduje přerušení diplomatických vztahů s Francií a propuštění svého vůdce z vězení.

Severní Korea na Pražském hradě

"Tak, jak si to představuje Zemanova kancelář, se informuje jen v KLDR,"

míní diplomat a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. Ten v rozhovoru pro Aktuálně.cz srovnává nynější dění s dobou, kdy pracoval jako Havlův mluvčí. Ačkoli si podle něj Havel střežil soukromí, informace o svém zdravotním stavu nikdy netajil.

"Chápal, že v jeho situaci je zájem veřejnosti přednější,"

říká.

Putin navýší dodávky plynu

Otevřít v galerii (6)
Vladimir Putin
Vladimir PutinZdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil zvednout dodávky zemního plynu do Evropy od listopadu. Státní podnik Gazprom s nimi má začít, až naplní domácí podzemní zásobníky. Informovala o tom agentura TASS. Ruská média už oslavují Putina jako zachránce Evropy.

Praha hlásí "Movember"

Otevřít v galerii (6)
Movember přichází
Movember přicházíZdroj: Freepik

I v letošním listopadu se hlavní město připojí k celosvětové kampani Movember. Ta podporuje zdraví mužů a prevenci rakoviny varlat či prostaty. Součástí letošního ročníku bude také výstava „Movember“ na Mariánském náměstí, která zde bude k vidění celý listopad. Výstavu připravilo hlavní město společně s Nadačním fondem Muži proti rakovině.

Děti gulagu žalují parlament

Otevřít v galerii (6)
Děti gulagu žalují parlament
Děti gulagu žalují parlamentZdroj: Freepik

Potomci obětí teroru sovětského diktátora Josifa Stalina podali u ruského nejvyššího soudu kolektivní žalobu na Státní dumu, dolní komoru ruského parlamentu, protože se ani téměř 70 let po diktátorově smrti nemohou vrátit domů. Úřady jim totiž odmítají poskytnout bydlení v Moskvě a v dalších městech, odkud byli jejich rodiče vysídleni, uvedla ruská redakce BBC.

USA jako "osmdesátky" v Československu

Nejstarší syn amerického exprezidenta Donalda Trumpa přirovnal aktuální dění ve Spojených státech ke svým vzpomínkám na 80. léta v komunistickém Československu. Donald Trump mladší při vystoupení v televizi Newsmax uvedl, že v obchodech v USA se nyní začínají objevovat stejně prázdné regály, jaké vídal během prázdnin u svých českých prarodičů.

"Začínáme teď v Americe vídat ony prázdné regály, které jsem v 80. letech zažil v tehdejším komunistickém Československu,"

řekl syn amerického exprezidenta.

To je od nás vše, Vy si užijte dnešní sváteční den a jak řekl Václav Havel:

"Nadějí není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze