Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Campbell v padesáti poprvé matkou. Biden zveřejnil daňové přiznání. Darwinův oblouk je minulostí

Kateřina Ostrejšová
19. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Naomi Campbell

Zdravíme všechny ranní ptáčata. Doufáme, že jste se dobře vyspali a jste připraveni na novinky ze světa, protože se jich stalo opravdu hodně!  

Národní knihovnu napadli hackeři  

Otevřít v galerii (8)
Muž hackuje počítač.
Muž hackuje počítač. Zdroj: Freepik

Národní knihovna v úterý oznámila na sociálních sítích, že kvůli výpadku IT technologií dnes uzavřela svůj provoz pro veřejnost. Důvodem je hackerský útok. Knihovna tak kvůli výpadku musela uzavřít svůj provoz pro veřejnost. Zapůjčené knihy lze vracet do biblioschránky na hlavním nádvoří v areálu Klementina.  

V České republice dochází ke kybernetickým útokům poměrně často, a to především ve zdravotnických zařízeních. Podle bezpečnostní firmy Check Point vzrostl v České republice od začátku roku počet vyděračských hackerských útoků o 259 procent. Vedení Národní knihovny kvůli útoku podává trestní oznámení na neznámého pachatele.  

Luxusní rodinný dům 7+1 na pronájem, Průhonice
Luxusní rodinný dům 7+1 na pronájem, Průhonice, Okolí Prahy

V Praze přistál první ze dvou nových letounů CASA pro armádu 

Otevřít v galerii (8)
Pohled z kokpitu letadla.
Pohled z kokpitu letadla.Zdroj: Pixabay

Včera večer přivítalo vojenské letiště v pražských Kbelích první ze dvou nových transportních letounů CASA pro českou armádu. Model C-295MW tak doplní nynější flotilu čtyř letounů z 242. transportní a speciální letky. Za dvě nová letadla armáda zaplatila 2,3 miliardy korun. Cena obsahuje i pozemní vybavení, náhradní díly a školení personálu. Druhý letoun by měl do Kbel dorazit na konci června.  

Miloš Zeman se na setkání se srbským prezidentem omluvil  

Otevřít v galerii (8)
Miloš Zeman
Miloš Zeman Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Prezident Miloš Zeman měl včera jednání se srbským prezidentem Aleksandrem Vučičem. Zeman začal omluvou za alianční bombardování Jugoslávie v roce 1999 a požádal srbský národ o odpuštění. Česko prý tehdy hledalo neúspěšně spojence, kteří by společně s naší zemí tuto akci odmítli. Dle jeho slov to bylo velmi neodvážné takovou akci podpořit. V čele vlády stál tehdy právě Zeman.  

"Chtěl bych srbský národ jako osoba poprosit o odpuštění,"  

řekl Zeman. 

Ikonický Darwinův oblouk je minulostí 

Otevřít v galerii (8)
Darwinův oblouk
Darwinův obloukZdroj: Profimedia

Pokud jste nestihli navštívit Galapágy a jejich proslulý skalní útvar, známý jako Darwinův oblouk, už tomu ani nebude jinak. Ikonický oblouk se zhroutil a spadl do moře, stalo se tak v důsledku přirozené eroze.  

„Bylo oznámeno zhroucení Darwinova oblouku, přírodního mostu nalezeného necelý kilometr od hlavní oblasti Darwinových ostrovů. Jde o důsledek přírodní eroze,“  

oznámilo na Twitteru ekvádorské ministerstvo životního prostředí. 

Tokijští lékaři požadují zrušení olympijských her kvůli COVID-19 

Otevřít v galerii (8)
Olympijské kruhy.
Olympijské kruhy. Zdroj: Pixabay

Zdravotnická organizace v Tokiu neustále bojuje za zrušení olympijských her. Podle ní jsou nemocnice přetížené, protože Japonsko neustále bojuje s nárůstem pozitivních případů koronaviru, a to méně než tři měsíce do zahájení her. Tokijská asociace praktických lékařů zastupující přibližně 6 000 lékařů primární péče uvedla, že nemocnice v hostitelském městě Games „mají plné ruce práce a nemají téměř žádnou volnou kapacitu“ kvůli nárůstu infekcí. 

„Důrazně žádáme, aby úřady přesvědčily MOV (Mezinárodní olympijský výbor), že pořádání olympijských her je obtížné, a aby dosáhly svého rozhodnutí zrušit hry,“  

uvedlo sdružení v otevřeném dopise předsedovi vlády Jošihidovi Sugovi. 

Striptérky jsou zpět v práci, pravidla COVID jim však snižují výplatu 

Otevřít v galerii (8)
Žena tancuje kolem tyče.
Žena tancuje kolem tyče. Zdroj: Freepik

Když se kalifornská striptérka Brittney v dubnu po roce znovu vrátila do strip klubu v San Francisku, rozhodně to nebylo jako před tím. Tancovat totiž musela v roušce a svých obdivovatelů tam měla také poskromnu. Hodinu své čtyřhodinové směny strávila čekáním na zákazníky a vydělala si 150 dolarů, což je méně něž třetina toho, co by si vydělala před pandemií.  

Vzhledem k tomu, že některé z odhadovaných 3 821 striptýzových klubů USA se začínají znovu otevírat, ženy, které pracují jako striptérky, čelí transformovanému odvětví. Odhaduje se, že příjmy v tomto odvětví v roce 2020 poklesly o 17,4 % a podle průzkumu IBISWorld se letos sníží o dalších 1,5 %. 

Naomi Campbell se stala v 50 letech poprvé matkou  

Otevřít v galerii (8)
Naomi Campbell
Naomi CampbellZdroj: Profimedia

Světová topmodelka Naomi Campbell je máma! Včera oznámila, že přivítala na svět holčičku. Campbell je zřejmě velmi dobrá tajnůstkářka, protože své těhotenství dokázala celých 9 měsíců tajit. 

„Krásné malé požehnání si mě vybralo za její matku,“  

napsala modelka k fotografii, na které drží svou dceru za nohy. Naomi se už dříve v rozhovoru pro časopis Evening Standard v roce 2017 otevřela o tom, že si chce založit rodinu. Tak se konečně dočkala. Zatím jméno dcery neprozradila.  

Biden zveřejnil své daňové přiznání, státu odvedl čtvrtinu příjmů 

Otevřít v galerii (8)
Joe Biden s manželkou.
Joe Biden s manželkou. Zdroj: Profimedia

Manželé Joe a Jill Bidenovi zveřejnili své daňové přiznání. Prezident Spojených států si společně se svojí manželkou vydělali přibližně 12,7 milionů korun. Zveřejněním tak navázali na tradici moderních prezidentů USA, jedinou výjimkou byl bývalý prezident Donald Trump, který daňové přiznání nezveřejňoval. Bidenovi odvedli za loňský rok na daních 25,9 % svých příjmů.  

Ve srovnání s rokem 2019 se jejich příjmy propadly o 38 % a to především kvůli tomu, že musel Biden po zahájení prezidentské kampaně ukončit svou sérii přednášek.  

Doufáme, že máte příjemné ráno a jste naladění do dalšího pracovního dne. Myslete na slova Alberta Einsteina.  

„Měli bychom se vzdát zvyku posuzovat člověka podle ideálu.“  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze