Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Dnes by mělo, je přece pondělí.

Ranní ptáče: Captain Morgan se smyslem pro fotbal. Louis Vuitton myslí na detaily. Cate Blanchett hvězdou Goya Awards.

Valentina Lebová
14. února 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Cate Blanchett

Krásné pondělní ráno! Nový týden před námi a s ním i novinky, co obletěly svět. Pohodlně se usaďte, ať můžeme začít.

Captain Morgan a Fan of the Year NFL

Olympijské čtvrtfinále se Švýcary

Čeští hokejisté se v úterním osmifinále olympijského turnaje v Pekingu opět utkají se Švýcarskem, které v pátečním zápase základní skupiny B porazili 2:1 po samostatných nájezdech. Zápas začne v 9:40 našeho času.

"Švýcaři patřili podle mých předběžných odhadů před turnajem k favoritům a černým koňům už podle jmen, která za tým hrají. Extrémní vyrovnanost skupiny z nich udělala tým na chvostu skupiny, což ale vůbec nic neubírá na jejich obrovské síle,"

uvedl reprezentační trenér Filip Pešán.

Prodej exkluzivního domu, Praha-východ
Prodej exkluzivního domu, Praha-východ, Okolí Prahy

Captain Morgan se smyslem pro fotbal

Soutěž Fan of the Year NFL, kterou pořádá Captain Morgan Original Spiced Rum, chce každoročně ocenit ty nejvěrnější fanoušky NFL. Smyslem je inspirovat ostatní svou láskou k fotbalu a dát fandění to nejlepší "koření“.

Firma miliardáře Tesaře expanduje

Na řece Río San Andrés na severozápadě Kolumbie vyroste do tří let vodní elektrárna české energetické skupiny Energo-Pro, kterou vlastní šestnáctý nejbohatší Čech Jaromír Tesař. Půjde o první vodní dílo, které tato společnost zprovozní na americkém kontinentu.

"Skandál" na Kampě

Sovovy mlýny jsou komplex budov v centru Prahy na Kampě v katastru Malé strany. Při posledních úpravách Sovových mlýnů zde proběhlo několik významných architektonických zásahů. Jednou z nich je věžová nástavba na schodišťové věži od Mariana Karla, která u mnoha památkářů vyvolala poprask.

Louis Vuitton a luxus pro sluchátka

Otevřít v galerii (2)
Kryt na sluchátka značky LV
Kryt na sluchátka značky LVZdroj: Se svolením Louis Vuitton

Luxus není značce Louis Vuitton vůbec cizí, a to ani v příppadě, když jde o detaily. Na trh uvedla Taurillon Illusion Mini Keepall kryt na sluchátka. Příslušenství kapesní velikosti, které lze nosit na opasku nebo připnout jako taštičku či držák na klíče. Nahoře je otvor na zip, zatímco po stranách je vyražený monogram módního domu.

Nástupce Webbova telescopu

Teleskop Jamese Webba, největší vesmírná observatoř, která má ukázat, jak vznikaly galaxie, a odhalit planety vhodné k životu, je poněkud zastaralý. Proto se nyní pracuje na nástupci, který uvidí ještě lépe a hlavně dál.

Hrozí USA obří tsunami?

Když v březnu 2011 zasáhlo pobřeží Japonska zemětřesení, způsobilo až čtyřicetimetrové vlny tsunami. Katastrofu nepřežilo bezmála 20 tisíc lidí, čímž se událost zařadila mezi nejničivější svého druhu v historii. Podobně silné zemětřesení a vlna tsunami podle vědců "dříve nebo později" čeká i severozápad Spojených států. A tak je třeba se připravit.

Cate Blanchett hvězdou Goya Awards

Otevřít v galerii (2)
Cate Blanchett
Cate BlanchettZdroj: Profimedia

Ve španělské Valencii se v sobotu večer udílely filmové ceny Goya. Róby, které byly k vidění na červeném koberci, byly dech beroucí. Není se proto čemu divit, že se herečka Cate Blanchett v krásných sexy stříbrných šatech stala hvězdou červeného koberce.

To je od nás pro dnešek vše, těšit se budeme opět zítra a naše moudro na závěr zní:

"Nemluv, pokud nemůžeš ticho změnit k lepšímu."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze