Top hledané
Výsledky (0)
Slovensko si připomenulo 31. výročí vzniku země

Ranní ptáče: Čaputová udělila státní vyznamenání dvěma Čechům. Mrtví na hranicích Spojených států s Mexikem

Radek Polák
15. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Čaputová předává ocenění biskupovi Malému

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, jejíž pětiletý mandát skončí v polovině června, udělila státní vyznamenání také dvěma Čechům -  pomocnému biskupovi Václavu Malému a historikovi Janu Rychlíkovi. Texas odmítl pustit federální agenty na úsek hranice s Mexikem, když se měli pokusit zachránit tři migranty.

Malý a Rychlík dostali od Čaputové vyznamenání

Pomocný biskup pražský Václav Malý a český historik Jan Rychlík dostali od slovenské prezidentky Zuzany Čaputové vysoká státní vyznamenání. Oba jsou mezi 33 osobnostmi z různých oblastí společenského života, které Čaputová ocenila u příležitosti 31. výročí vzniku samostatného Slovenska. Biskup Malý je jednou z významných postav československého disentu a takzvané sametové revoluce, která v roce 1989 vedla v tehdejším Československu k pádu komunismu. Čaputová mu udělila Řád bílého dvojkříže II. třídy. Historik Rychlík se věnuje také česko-slovenským vztahům a na toto téma vydal knihu Češi a Slováci ve 20. století. Od slovenské prezidentky převzal Řád bílého dvojkříže III. třídy za rozvoj vztahů mezi Českem a Slovenskem, uvedl server Ceskenoviny.cz.

Texas zakázal federálním agentům zachránit topící se migranty

Americké ministerstvo vnitra uvedlo, že stát Texas odepřel federálním agentům přístup na úsek hranice, když se pokoušeli zachránit tři migranty, kteří se utopili. Mexické úřady našly v sobotu na  hranici v oblasti Eagle Pass těla ženy a dvou dětí.

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

„Je to tragédie a stát nese odpovědnost,"

uvedl k tomu v prohlášení Henry Cuellar, zástupce Demokratů ze sněmovního výboru pro vnitřní bezpečnost.

Stát Texas médiím sdělil, že jedna z jeho jednotek prohledala řeku poté, co je na situaci upozornila pohraniční hlídka, ale žádné migranty údajně nenašla. Informovala o tom agentura AP

Otevřít v galerii (2)
Řeka se stala pro migranty osudnou
Řeka se stala pro migranty osudnouZdroj: Pixabay

Prada přišla s novou kolekcí pro muže

Prada představila svou podzimní a zimní kolekci pánského oblečení na období 2024 – 2025. Nová kolekce, která měla premiéru na milánském týdnu módy, přináší nepromokavé pláštěnky, ať již dvouřadé nebo na zip, strukturované nárameníky a speciální koupací čepice nebo těsné žebrované kapuce. Nechybí ani atletické legíny s texturou s roláky v kontrastních jasných odstínech, bílo-tyrkysové rybářské sandály a společenské boty bez podpatku. Velkou pozornost přinesl také elegantní kožený kabátec s chlupatým límcem a kapitánskou čepicí. Kolekce odkazuje na vodu v jejích mnoha podobách: moře, déšť, potok, led, připomenula agentura AP

Otevřít v galerii (2)
Prada má ambici dál překvapovat
Prada má ambici dál překvapovatZdroj: Pixabay

Amazonie odkryla starobylé osídlení

Archeologové objevili v amazonském deštném pralese rozsáhlou síť měst starou 2500 let. Vysoce strukturovaná předhispánská sídla se širokými ulicemi, dlouhými rovnými cestami a náměstími byly nalezeny v amazonském Ekvádoru na východním úpatí And v údolí Upano. Součástí těchto sídel byla rovněž odvodňovací pole a terasy, které byly propojeny sítí pěšin. Jedná se o výsledek více než dvacetiletého výzkumu, které provádí týmy z Francie, Německa, Ekvádoru a Portorika, informoval CNN.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, CNN

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze