Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Čech to schytal od fanoušků. StarDance zná své účastníky. Expolicista usvědčen z vraždy Floyda

Kateřina Ostrejšová
21. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Petr Čech

Česká televize po loňské pauze znovu potvrdila, že letos na podzim odvysílá další ročník oblíbené taneční soutěže StarDance. Londýnská Chelsea plánuje opustit Super ligu. Před fotbalovým stadionem se sešli fanoušci a nechtěli hráče pustit na stadion, včetně Petra Čecha. Bývalý policista v Minneapolisu, Derek Chauvin, byl včera usvědčen z vraždy George Floyda. Více v dnešním Ranním ptáčeti.  

Jedenáctá řada StarDance zná své účastníky  

Otevřít v galerii (5)
Účastníci nové řady StarDance.
Účastníci nové řady StarDance.Zdroj: Martin Přibyl CNC / CNC / Profimedia

Česká televize po loňské pauze znovu potvrdila, že letos na podzim odvysílá další ročník oblíbené taneční soutěže StarDance. Jedenáctým ročníkem diváky provede už klasicky dvojice Tereza Kostková a Marek Eben. V desítce osobností se objeví hned pět herců - Pavel Trávníček, Zdeněk Godla, Jan Cina, Simona Babčáková nebo Marika Šoposká. Doplní je zpěváci Mirai Navrátil a Tereza Černochová, farářka Martina Viktorie Kopecká, tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a krasobruslař Tomáš Verner.  

Do příprav další řady poprvé zasáhla pandemie covid-19.

„Existuje hned několik scénářů, jak bude nový ročník probíhat. Sledujeme i situaci v zahraničí, například v BBC se soutěž loni konala bez diváků, změny se týkaly moderace i poroty. My ale stále doufáme v živé publikum, byť samozřejmě budeme postupovat dle platných bezpečnostních opatření,“ 

sdělil generální ředitel České televize Petr Dvořák. StarDance se spustí na obrazovkách České televize od 12. října.  

Petr Čech schytal velkou kritiku fanoušků v Londýně  

Otevřít v galerii (5)
Petr Čech mezi bouřlivými fanoušky v Londýně.
Petr Čech mezi bouřlivými fanoušky v Londýně. Zdroj: Profimedia

Londýnská Chelsea, jeden z 12 oznámených zakladatelů fotbalové Super ligy, se chystá novou soutěž opustit. Podle List Independent by ji měl doplnit i Manchester City, který jako první informace o chystaném vystoupení ze Super ligy potvrdil. Fanoušci v ulicích Londýna včera ukázali, že s miliardářskou ligou nesouhlasí, jejich protesty si na vlastní kůži okusil i gólman Petr Čech. Fanoušci zamezili cestu dokonce i klubovému autobusu na stadion, což se česká fotbalová legenda snažila vyřešit. Od davu se však dočkal jenom pokřikování “zrádče”. 

Anglická média se včera začala plnit zprávami o odstoupení minimálně trojice klubů. Mezi zakladateli tam figurovalo hned několik anglických celků - Manchester United, Manchester CIty, Arsenal, Liverpool a Tottenham. K účasti v Super lize se naopak zavázaly Juventus Turín, Real Madrid, Barcelona, Madrid, Ac Milán a Inter Milán.   

V úterý kritizoval koncepci uzavřené soutěže pro vyvolené i kouč Manchestru City Pep Guardiola.  

„Už nejde o sport, pokud nezáleží na tom, zda vyhrajete nebo prohrajete,"  

uvedl. Proti odstoupení klubů se ostře ohradila i řada politiků, z nichž nejaktivnější byl britský premiér Boris Johnson.  

"Rozhodnutí Chelsea a Manchesteru City, pokud se potvrdí, je naprosto správné a já je za ně chválím. Doufám, že jejich příkladu budou následovat i ostatní kluby zapojené do evropské superligy,"  

napsal na svém Twitteru Johnson.

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1

Polsko začalo očkovat přímo z auta 

Otevřít v galerii (5)
Lékařka drží v ruce vakcínu.
Lékařka drží v ruce vakcínu.Zdroj: Freepik

Polsko udělalo zásadní krok k rychlejší vakcinaci proti covidu-19. Ve snaze celý proces urychlit spustilo ve Walbrzychu a Vratislavi očkování systémem drive-in. Občané tak kvůli očkování vůbec nemusí vystupovat z auta.  

„Ze začátku vznikne jedno očkovací středisko typu drive-in v každém z 16 polských vojvodství, následně podle potřeby a možností budou přibývat další,” 

uvedl zmocněnec polské vlády pro očkování proti koronaviru Michal Dworczyk. Lidé se na tuto netradiční formu očkování mohou registrovat přímo v místě očkovacího střediska drive-in, telefonicky nebo na internetu. Potom už stačí pouze přijet s vyplněným dotazníkem a po aplikování vakcíny zůstat na parkovišti 20 minut.  

Primátor Vratislavi Jacek Sutryk dodal, že na parkovišti u vratislavského stadionu vznikne největší očkovací středisko drive-in v Polsku. K očkování se mohou přihlásit všichni starších 40 let.  

Expolicista Derek Chauvin usvědčen z vraždy George Floyda 

Otevřít v galerii (5)
Protesty po smrti George Floyda.
Protesty po smrti George Floyda. Zdroj: Profimedia

Bývalý policista v Minneapolisu, Derek Chauvin, byl včera usvědčen z vraždy George Floyda, milníku v bohaté rasové historii Spojených států za bezohledné zacházení s černými Američany ze strany donucovacích orgánů. 

Dvanáctičlenná porota shledala pětačtyřicetiletého Chauvina vinným ze všech tří obvinění z vraždy druhého stupně, vraždy třetího stupně a zabití po zvážení tří týdnů výpovědi 45 svědků, včetně kolemjdoucích, policistů a lékařských odborníků. Jednání trvalo něco málo přes 10 hodin. Při konfrontaci zachycené na videu Chauvin, veterán policejních sil, přiložil 25. května 2020 koleno na krk Floyda, šestačtyřicetiletého černocha v poutech, na více než devět minut. Chauvin a tři kolegové se pokoušeli zatknout Floyda, obviněného z použití falešného účtu za 20 dolarů na nákup cigaret v obchodě. 

Při čtení rozsudku zůstali porotci v klidu a tichu. Chauvin v šedém obleku s modrou kravatou přikývl a rychle stál, když soudce rozhodl, že mu byla zrušena kauce. Byl vytažen ze soudní síně v poutech a umístěn do vazby šerifa okresu Hennepin. Chauvinovi nyní může hrozit až 40 let vězení. 

Podporovatelé Navaľného se snaží utopit Putinovu řeč masovými protesty 

Otevřít v galerii (5)
Vladimír Putin
Vladimír PutinZdroj: Profimedia

Prezident Vladimir Putin dnes přednese projev o stavu národa Rusům, protože příznivci jeho nejdivočejšího kritika Alexeje Navaľného plánují celostátní protesty proti jeho zhoršujícímu se zdraví ve vězení. 

Putin, který se zmiňuje o tom, že jméno Navaľného nikdy neřekl, uvedl, že se jeho projev před oběma komorami parlamentu zaměří na projekty na podporu ekonomického růstu, který byl zasažen zahraničními sankcemi, nízkými cenami ropy a pandemií koronaviru. 

Předchozí shromáždění na podporu Navaľného byla rozdělena násilím s tisíci zatčenými a úřady uvedly, že dnešní shromáždění budou nezákonná. Zkouška síly bude pozorně sledována v zahraničí. 

To je pro dnešek vše, mějte krásné ráno a budeme se těšit zase zítra. Ale ještě tu pro vás máme jednu radu:  

“Přestaň se snažit dělat šťastné úplně všechny. Nejsi čokoláda.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze