Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. I když si třeba krapet přispalo.

Ranní ptáče: Ceny ropy trhají rekordy. USA se snaží o diplomacii. Ledecká trénuje na ZOH v Itálii

Lenka Ciznerová
27. ledna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
HUGO BOSS #BeYourOwnBOSS

Ukrajina nám ještě chvíli asi nedá spát. Zato ZOH se příjemně blíží, a proto můžeme myslet i na hezčí věci. I když, no, ty ceny za benzin vám asi taky příliš radosti na tváři nevykouzlí. Ale co, i tak je tady Ranní ptáče a jeho informační servis.

USA se snaží o diplomacii

Spojené státy oficiálně reagovaly na požadavky Ruska ohledně krize na ukrajinské hranici. Ministr zahraničí Antony Blinken uvedl, že návrh nabízí „seriózní diplomatickou cestu vpřed, pokud si to Rusko vybere“. Rusko vydalo písemný seznam svých obav z expanze vojenské aliance NATO a souvisejících bezpečnostních otázek a podmínek. Mezi nimi, aby NATO vyloučilo možnost, že by se Ukrajina někdy připojila k alianci. Pan Blinken řekl, že americká reakce jasně uvedla své „základní principy“, včetně suverenity Ukrajiny a jejího práva rozhodnout se být součástí bezpečnostních aliancí, jako je NATO.

"Nemělo by být pochyb o naší vážnosti záměru, pokud jde o diplomacii, a jednáme se stejným zaměřením a silou, abychom posílili obranu Ukrajiny a připravili rychlou jednotnou odpověď na další ruskou agresi. Jde o to, že jsme připraveni tak či tak,"

řekl. Americký dokument ale nebude zveřejněn.

"Diplomacie má největší šanci uspět, pokud poskytneme prostor pro důvěrná jednání,"

dodal ministr zahraničí.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Ve správní radě VZP bude Kalousek

Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny včera rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Piráti.

 

Bude mít Gibraltar první kryptoburzu na světě?

Pokud se společnosti cenných papírů Valereum podaří získat většinový podíl na gibraltarské burze cenných papírů (GSX), bude burza stále fungovat jako tradiční burza s tím, že za obchody budou moci investoři zaplatit kryptoměnami, uvedl výkonný ředitel Valereum Patrick Lyle Young.

„Plán Valereum dělá z kryptoměn atraktivnější aktivum, protože část svých úspor v kryptoměně můžete vložit jak do FIAT cenných papírů, tak si proti tomu můžete taky koupit dům,“

pronesl.

 

Biden nominoval šest nejvyšších federálních žalobců

Prezident Joe Biden ve středu nominoval šest nových amerických právníků, přičemž vybral různorodou skupinu těch, kteří se stanou nejvyššími federálními žalobci na Aljašce, Connecticutu, Montaně, New Hampshire, Novém Mexiku a Utahu.

Na seznamu jsou i dvě ženy. V případě potvrzení americkým Senátem by se Vanessa Avera stala první černoškou, která by sloužila jako americká právní zástupkyně v Connecticutu.  Trina Higginsová by zase byla první ženou, která bude řídit úřad federální prokuratury v Utahu.

Ceny ropy trhají rekordy

Bohužel pro nás. Sotva mnozí vstřebali informaci, že elektřinu a plyn pár let nejspíš levně nenakoupí, tak radost nám neudělá ani rekordní cena ropy, která se posledních pár dnů nebezpečně navyšuje. To jste jistě již zaznamenali na čerpacích stanicích. Cena severomořské ropy Brent poprvé za sedm let stoupla nad 90 dolarů za barel. K růstu přispívá geopolitické napětí v Evropě a na Blízkém východě, které by mohlo narušit dodávky na trh. Jenže i ty jsou již v současnosti slabé, napsala agentura Reuters.

Ledecká trénuje na ZOH v Itálii na snowboardu

Otevřít v galerii (2)
Ester Ledecká
Ester LedeckáZdroj: Profimedia

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká trénuje na snowboardu v Itálii, proto se o víkendu nemůže účastnit rychlostních závodů lyžařského Světového poháru v německém Garmisch-Partenkirchenu. Právě na prkně zahájí královna minulých her v Pchjončchangu 8. února svůj program na zimních olympijských hrách v Pekingu. Do Číny odletí pravděpodobně 31. ledna.

Hugo Boss spustil globální kampaň #BeYourOwnBOSS!

Otevřít v galerii (2)
HUGO BOSS #BeYourOwnBOSS
HUGO BOSS #BeYourOwnBOSSZdroj: Profimedia

Součástí kampaně jsou topmodelky Kendall Jenner, Hailey Bieber a Joan Smalls, rapper Future, hvězda TikToku Khaby Lame, zpěvák a herec Lee Min-ho, britský boxer Anthony Joshu nebo italský tenisový šampion Mattea Berrettini. Kromě globální kampaně bylo vytvořené široké spektrum poutavého sociálního obsahu ve formě podcastů, fotek a příběhů. Cílem je nadchnout nové a mladší cílové skupiny a udělat z nich fanoušky Hugo Boss.

Mezinárodní den památky obětí holocaustu

Na dnešní den připadá Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Byl vyhlášen Valným shromážděním OSN 1. listopadu 2005. Tento den má připomínat utrpení přibližně šesti milionů Židů, 220 tisíc Romů, 15 tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí v době holokaustu za druhé světové války. Datum 27. ledna bylo vybráno záměrně, protože právě v tento den roku 1945 byl Rudou armádou, pod vedením maršála Ivana Sergejeviče Koněva, osvobozen nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor Auschwitz-Birkenau (Osvětim-Březinka).

Ranní ptáče je u konce. Tak ať vám dnes svítí slunce alespoň v srdci a pojďme se rozloučit milými slovy nezapomenutelného Alberta Einsteina:

„Život je jako jízda na kole. Abyste udrželi balanc, musíte se neustále pohybovat dopředu.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: