Top hledané
Výsledky (0)
V roli obhájce zlata se na šampionátu představí Kanada, která si loni připsala rekordní 28. titul

Ranní ptáče: Češi se na startu hokejového šampionátu utkají s Finskem. Připravuje se další z řady Pána prstenů

Radek Polák
10. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Čeští hokejisté odehrají svoje zápasy v Praze

Hokejové šílenství začíná. V Praze a Ostravě se odehrají první zápasy mistrovství světa. Česká reprezentace vyzve na úvod Finsko. Na úspěšnou filmovou trilogii Pán prstenů, Hobit a Návrat krále naváže připravovaný snímek Pán prstenů: Hon na Gluma. Do kin by měl vstoupit za dva roky.

Startuje hokejové MS, Češi se na úvod utkají s Finskem

Čtyřmi zápasy dnes začíná v Praze a Ostravě 87. mistrovství světa v ledním hokeji. Čeští hokejisté vyzvou na úvod domácího šampionátu od 20:20 před vyprodaným hledištěm pražské O2 areny Finy, předloňské světové šampiony. Všechny zápasy českého týmu jsou vyprodané.

Už v 16:20 rozehrají turnaj první zápasy, v české skupině A Švýcarsko - Norsko, v béčku v Ostravě Slovensko - Německo. Ve 20:20 pak bude následovat duel Švédsko - USA. V roce 2015 stanovil turnaj v Česku divácký rekord 741 690 fanoušků. Podle dosavadního zájmu lze očekávat, že ho letošní MS bude atakovat, napsal server Ceskenoviny.cz.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Za dva roky má být do kin uveden další film z řady Pán prstenů

Michael De Luca a Pam Abdy ze společnosti Warner Bros. Motion Picture Group uvedli, že oscarový tým stojící za trilogiemi Pán prstenů, Hobit a Návrat krále Peter Jackson, Fran Walsh a Philippa Boyens budou produkovat nový film věnovaný uvedené tematice. Pracovní název snímku je Pán prstenů: Hon na Gluma. Očekává se, že film bude do kin uveden v roce 2026. 

Snímky Pán prstenů a Hobit vydělaly dohromady téměř 6 miliard dolarů. Návrat krále zase získal rekordních 11 Oscarů, včetně nejlepší režie a nejlepšího filmu, připomenula v té souvislosti agentura AP.

Otevřít v galerii (1)
Filmoví fanoušci se mohou těšit na další snímek
Filmoví fanoušci se mohou těšit na další snímek Zdroj: Pixabay

Volby v Čadu vyhrála dosavadní hlava státu Deby

Vojenský vůdce Mahamat Idriss Deby vyhrál podle předběžných výsledků prezidentské volby v Čadu. Deby si zajistil více než 61 procent hlasů. Zemi vedl už předtím jako její prozatímní prezident. Moci se chopil poté, co jeho otec, zesnulý prezident Idriss Deby, byl zabit v dubnu 2021 při boji proti povstalecké skupině na severu země. 

Jeho soupeřem byl premiér Succes Masrou, který získal 18,5 procenta. Ten už ale naznačil, že výsledky voleb nepřijme. Na Facebooku se totiž prohlásil za vítěze, když obvinil Debyho a další vládní úředníky ze zmanipulování výsledků voleb, jak informovala Al Jazeera.

Tenistka Kylie McKenzie dostala za sexuální napadení odškodné

Porota přiznala 25leté americké tenistce Kylie McKenzie odškodné 9 milionů dolarů poté, co soud rozhodl, že ji tenisová asociace Spojených států nedokázala ochránit před sexuálním napadením trenérem. Tenistka obvinila svého bývalého trenéra Anibala Arandu za „sexuální napadení a ublížení na zdraví“. O asociaci McKenzie prohlásila, že nedokázala na trenéra Arandu řádně dohlížet navzdory tomu, že byl pověstný jako sexuální predátor, uvedla CNN.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, CNN, Al Jazeera

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze