Top hledané
Výsledky (0)
Česká reprezentace prohrála s Tureckem a bez vítězného zápasu opouští Euro.

Ranní ptáče: Češi vypadli z Eura s jediným bodem. Stovky obětí má na svědomí vedro v Pakistánu

Radim Červenka
27. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Čeští fotbalisté

Čeští fotbalisté prohráli i v posledním zápase skupiny a se šampionátem se loučí. Extrémní vedro zasáhlo Pákistán a zapříčinilo stovky obětí na životech místních občanů. Paris Hilton vystoupila v americké Sněmovně reprezentantů s projevem ohledně federálních programů péče o mládež. Sama takovým programem prošla, během projevu hovořila o zneužívání v těchto programech. Politická situace v Bolívii se dále destabilizuje, prezidentské sídlo chrání vojáci kvůli obavám z politického převratu. 

Působení českých fotbalistů na ME v Německu je neúspěchem

Ačkoliv měl výběr trenéra Ivana Haška ambice porazit soupeře z Turecka postoupit tak ze základní skupiny, po několika pěkných akcích však přišla pro české fotbalisty studená sprcha. Antonín barák uviděl ve 20. minutě červenou kartu. Všem bylo jasné, ře v deseti hráčích budou na vytoužené vítězství sahat těžko. Přestože Souček v druhé půli vyrovnal,  gól Turků v nastavení nestačil ani na remízu.

"To, jak hráči pracují, jaká je pozitivní atmosféra v týmu, dává naději do budoucnosti. Tohle už nezměníme. Pro tenhle tým je další výzva kvalifikace na mistrovství světa a uspět na mistrovství světa. Tenhle krok, který byl, prostě nevyšel,"

uvedl podle ČTK trenér Ivan Hašek, který byl na rozpacích také z výkonu hlavního rozhodčího Istvána Kovácse, který českému týmu udělil dvě červené karty, ale řadu faulů a prvků nesportovního chování u Turků neviděl.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Smrtící vedro zasáhlo Pákistán

S rostoucími teplotami v jižním Pákistánu rostl i počet mrtvých. Záchranná služba uvádí, že do márnice v Karáčí obvykle denně odveze kolem 30 až 40 lidí. Za posledních šest dní však vyzvedla přibližně 568 těl - z toho 141 jen v úterý. Je příliš brzy na to, aby bylo možné přesně říci, jaká byla příčina smrti ve všech případech.

Podle zpráv však rostoucí počet mrtvých přišel v době, kdy se teploty v Karáčí vyšplhaly nad 40 °C, přičemž vysoká vlhkost vzduchu způsobila, že pocitová teplota odpovídala až 49 °C . Lidé mířili do nemocnic a hledali pomoc. Civilní nemocnice v Karáčí přijala od neděle do středy 267 lidí s úpalem, uvedl doktor Imran Sarwar Sheikh, vedoucí oddělení pohotovosti. Dvanáct z nich zemřelo, uvedla BBC.

Paris Hiltonová hovořila před kongresmany o zneužívání v dětství

Hvězda televizních reality show Paris Hiltonová ve středu na slyšení ve výboru Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu vyzvala k většímu federálnímu dohledu nad programy péče o mládež a popsala své traumatické zkušenosti ze zařízení péče o mládež.

Třiačtyřicetiletá Paris Hiltonová, pravnučka zakladatele hotelů Hilton Conrada Hiltona, veřejně hovořila o citovém a fyzickém zneužívání, kterému byla vystavena, když byla v dospívání umístěna v zařízeních pro mládež,  napsala agentura Reuters.

Bolívie čelí pokusu o politický převrat

Obrněná vozidla ve středu vjela do dveří vládního paláce v Bolívii a prezident Luis Arce prohlásil, že jeho země čelí zjevnému pokusu o státní převrat. Povstání bylo v jistém smyslu vyvrcholením napětí, které v Bolívii narůstá již několik měsíců, kdy protestující proudí do hlavního města země uprostřed vážné hospodářské krize a kdy dva političtí lídři bojují o kontrolu nad vládnoucí stranou.

Zároveň se zdálo, že pokus o převzetí paláce postrádá jakoukoli významnější podporu, a dokonce i Arceho rivalové rychle uzavřeli své řady na obranu demokracie a povstání odmítli, příčina je tak zatím nejasná, informovala agentura AP.

Zdroje: apnews.com, reuters.com, bbc.com, ceskenoviny.cz, autorský článek

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze