Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Česko bez novoročních oslav. Masový vrah čeká na rozsudek. TikTok a Facebook žalují vlády

Martina Šmalclová
25. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Dwayne Johnson

Ranní ptáče je tu i dnes od toho, aby vám naservírovalo přehled čerstvých události z domova i ze světa. 

Česko přivítá nový rok bez ohňostroje i videomappingu

Odpůrci ohňostrojů si oddychnou, milovníci videmappingu nejspíš zapláčou. Hlavní město Praha nebude organizovat pro oslavy příchodu roku 2021 ani jedno z výše uvedeného. Důvodem je hledání úspor v souvislosti s pandemií koronaviru, efektivnější využití finančních prostředků i nejistota v možných hygienických opatřeních při pořádání hromadných akcí.

„Od pořádání ohňostrojů a pyrotechniky obecně ustupuje mnoho západoevropských metropolí. Příchod nového roku lze oslavit i jinými, sofistikovanějšími způsoby, které nebudou mít negativní vliv ani na životní prostředí, ani na zvířata v Praze, pro které je tento den často velmi stresující,“

řekl primátor Prahy Zdeněk Hřib.

Otevřít v galerii (6)
Muži od policie
Muži od policieZdroj: Pixabay.com/parameciorecords

Začal proces s novozélandským vrahem Brentonem Harrisonem Tarrantem

Před soudem stanul devětadvacetiletý australský vrah Brenton Harrison Tarrant, který v březnu loňského roku zabil 51 věřících při hromadné střelbě na dvě mešity v novozélandském městě Christchurch. Čtyřdenní proces vynesení rozsudku začal v pondělí a rodiny obětí měly vůbec poprvé příležitost, stanout masovému vrahovi tváří v tvář. Tarrant je prvním usvědčeným teroristou v novozélandské historii a hrozí mu doživotní vězení bez možnosti podmíněného propuštění.

Otevřít v galerii (6)
Prezident Donald Trump a tři muži
Prezident Donald Trump a tři mužiZdroj: Pixabay.com/WikiImages

Demonstrace v USA neustávají, Wisconsin nasazuje gardu

Po smrti Afroameričana George Floyda visí rasismus a jeho hořká pachuť opět v americkém vzduchu. Poté, co byl během víkendu ve městě Kenosha sedmkrát do zad střelen černoch Jacob Blake, vyšli lidé znovu do ulic, aby dali najevo svůj nesouhlas s policejní brutalitou. Aby USA udržely situaci pod kontrolou, nasadily do Kenoshy ve státě Wisconsin národní gardu. Stav Jacoba Blaka by měl být podle posledních informací stabilizovaný.

Otevřít v galerii (6)
Brenton Tarrant
Brenton TarrantZdroj: Kurio.id

TikTok žaluje americkou vládu

Společnosti ByteDance, která stojí za světově proslulou taneční aplikací TikTok, si jednání prezidenta Donalda Trumpa rozhodně nechce nechat líbit! Poté, co Trump podepsal nařízení o zákazu jejího působení na území USA podává na americkou vládu žalobu.

“Nebereme žalobu na vládu lehce, máme však pocit, že nemáme na výběr, ale musíme podniknout kroky k ochraně našich práv a práv naší komunity a zaměstnanců,”

řekl TikTok. Nařízení podepsané Donaldem Trumpem by mělo vejít v platnost 15. září letošního roku.

Facebook žaluje pro změnu tu thajskou…

A zdá se, že se s žalobami se skutečně roztrhl pytel! Rozhodl se pro ni totiž i Facebook. Ten ji však bude směřovat za oceán. Thajská vláda přiměla Facebook pod pohrůžkou žaloby zablokovat přístup milionu uživatelů. Čeho se dopustili? Diskutovali o thajském králi... Ehm, v některým zemích se tohle zkrátka nevyplácí! Facebook však nechce celou věc zamést pod koberec, a tak ji skutečně žene k soudu a dodává:

„Takové žádosti jsou přísné, jsou v rozporu s mezinárodním právem v oblasti lidských práv a mají chladivý účinek na schopnost lidí vyjádřit se.“

Dwayne Johnson jako antihrdina

Charismatický svalovec Dwayne Johnson opět nastoupí na scénu! Tentokrát jako neohrožený DC antihrdina Black Adam (Černý Adam). Johnson pracuje na snímku Black Adam s jeho produkční společností Seven Bucks a producentem Hiram Garcíou už celé roky. Nyní to ale vypadá, že přípravy zdárně pokročily a společnost Warner Bros. dokonce zveřejnila, jak to bude Dwaynovi v nové roli slušet. Sám Dwayne o své roli řekl:

„Jedna z věcí, kterou jsem na Black Adamovi vždycky miloval a obdivoval, bylo, že byl antihrdina. Miluji to. Miluji, že má svůj vlastní smysl pro spravedlnost.“

Snímek by měl být do kin uveden v prosinci příštího roku.

Otevřít v galerii (6)
Žena v denimové bundě
Žena v denimové bunděZdroj: Pixabay/7901455

To už je od nás vše. Přejeme vám krásné úterý, vstupte do nového dne správnou nohou a pamatujte...

"Vaše budoucnost vzniká na základě toho, co děláte dnes, nikoliv zítra." Robert Kiyosaki, autor bestselleru Bohatý táta, chudý táta.

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8, Praha 8
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze