Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Česko boduje ve světě. Pravda o Bílém domě. Nesvéprávná Britney Spears

Martina Šmalclová
28. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Ivanka Trump

Pátek je tu! Užijte si poslední pracovní den ve společnosti našeho Ranního ptáčete. I dnes vám totiž servírujeme nejžhavější novinky z domova i ze světa.  

Česko v době koronavirové boduje

Úspěch na poli mezinárodní certifikace zaznamenal český plicní ventilátor CoroVent vyvinutý během pandemie koronaviru. Ten získal potvrzení o splnění kritérií pro bezpečnost a deklarovaný účel od vládní americké agentury FDA. Českému produktu se tak kromě USA otevírají klíčové třetí trhy, zejména Latinská Amerika a Afrika. Úspěch ve světě slaví i český respirátor RP95-M, který splňuje nejpřísnější parametry FFP3.

„Velmi mě těší, když vidím, že další ryze český produkt má potenciál uspět za hranicemi České republiky a výrobcům se daří získávat potřebná povolení nutná pro export,“

řekl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

 

Hurikán Laura si vyžádal v USA a Karibiku tři desítky obětí

Obávaný hurikán Laura pustošící Karibik a některé části USA si dosud vyžádal nejméně 29 obětí. 20 obětí na Haiti, 3 v Dominikánské republice a 6 ve státě Louisiana.

"Byla to nejsilnější bouře, která kdy na Louisianu dopadla,"

řekl guvernér John Bel Edwards na tiskové konferenci a dodal, že škody způsobuje hurikán Laura i nadále. Bez proudu zůstalo v Lousianě, Texasu a Arkansasu ve čtvrtek odpoledne nejméně 867 000 domácností a podniků.

 

Nová kniha o Bílém domě

V Bílém domě to teď bude asi pořádně vřít! 1. září totiž na trh vstupuje kniha důvěrnice Melanie Trump, Stephanie Winston Wolkoffové, která odhaluje napjatý vztah mezi první dámou USA a dcerou Donalda Trumpa Ivankou. Stephanie ve své knize mimo jiné popisuje, jak ona i Melanie měly údajně zabránit Ivance v tom, aby se objevila na fotografiích z inaugurace amerického prezidenta. Tak co myslíte, jako tato žabomyší válka dopadne a kolik žalob padne???

Otevřít v galerii (6)
Lidé před zříceným domem
Lidé před zříceným domemZdroj: Pixabay.com/15299

 

Bill Gates bojuje proti změnám klimatu

Společnost pro jadernou energii TerraPower LLC, kterou založil Bill Gates, chystá velké změny. Uvedla, že by ráda vybudovala malé vyspělé elektrárny, které by dodávaly elektřinu ze solární a větrné energie. Miliardář a filantrop Bill Gates chce tímto krokem bojovat proti změnám klimatu a pomoci energetickým společnostem snížit jejich emise plynů, které mají nežádoucí vliv na oteplování planety. Za tohle si Bill Gates zaslouží palec nahoru!

Otevřít v galerii (6)
Britney Spears
Britney SpearsZdroj: Profimedia

 

Vrah Johna Lennona se na svobodu nepodívá

Marku Davidovi Chapmanovi, který v roce 1980 zastřelil člena skupiny Beatles Johna Lennona, bylo již po jedenácté zamítnuto podmínečně propuštění na svobodu. Chapmanovi soud vyměřil doživotní trest s možností podmínečného propuštění nejdříve po dvaceti letech. Další slyšení je stanoveno na srpen 2022.

Otevřít v galerii (6)
Žena s respirátorem
Žena s respirátoremZdroj: Pixabay.com/Skica911

 

Bitva o peníze Britney Spears

Popová hvězdička Britney Spears už nějaký ten pátek o svém životě nerozhoduje. Poté, co byla po sérií životních eskapád hospitalizována v několika zařízeních duševního zdraví, přezval kontrolu nad jejími financemi i životem otec James Spears. Kontrolu nad jejím majetkem pak před dvěma lety získala mladší sestra Jamie Lynn a právě ta v současnosti podnikla další kroky. Ráda by spravovala svěřenecký fond, který Britney zřídila v roce 2004 pro zabezpečení svých dětí. Jamie Lynn již žádost podala a nyní rozhodne ve věci soud.

Otevřít v galerii (6)
Ivanka Trump
Ivanka TrumpZdroj: Profimedia

To už je od nás dnes vše. Přejeme vám krásný víkend a vstupte do něj s pozitivní a otevřenou myslí. Už William Shakespeare totiž věděl, že:

„Nepatrná myšlenka dokáže přeskočit moře i souš.“

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8, Praha 8
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze