Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Česko dostalo pokutu kvůli dotacím. Procházku vítaly tisíce lidí.

Barbora Večeřová
14. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Jiří Procházka po návratu.

Jiří Procházka je pro Česko hrdinou. Někteří jeho úspěch přirovnávají k Naganu, protože Česko navždy zapsal do historie organizace UFC. V Brně ho tak po návratu přivítaly tisíce lidí, kteří chtěli vidět nového šampiona. Bitcoin opět prudce klesl, tentokrát se dostal na nejnižší hodnotu od roku 2020. A může za to samozřejmě inflace... 

Procházku v Brně přivítalo několik tisíců lidí 

Nový šampion polotěžké váhy, který navždy zapsal Českou republiku do historie UFC, se vrátil zpět domů. Po přistání ve Vídni jeho kroky vedly do Brna, kde ho na náměstí Svobody přivítaly tisíce fanoušků, před kterými Procházka promluvil. 

 „Všechno je možné, pokud v to upřímně věříte. Všechno a cokoliv je možné," 

motivoval přihlížející fanoušky. 

 

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190, Praha 3

Česko dostane pokutu přes 82 milionů korun 

Evropská komise uložila Česku pokutu za dotace přes 82 milionů korun. Problém byl v zemědělských dotacích. Do výše pokuty spadá i sankce za střet zájmů pro bývalého premiéra Andreje Babiše ve výši asi 1,1 milionu korun. Pokuta je výsledkem auditu provedeného ke střetu zájmů Andreje Babiše z roku 2019. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdila mluvčí státního zemědělského fondu. 

Trump kritizoval vyšetřování útoku na Kapitol 

Bývalý americký prezident se pustil do práce parlamentního výboru ve věci vyšetřování útoku na Kapitol v lednu minulého roku. Řekl, že jde o „výsměch spravedlnosti“. Komise se skládá se sedmi demokratů a dvou republikánů se už rok snaží objasnit Trumpovu zodpovědnost za útok jeho přívrženců na sídlo amerického Kongresu. Trump ve dvanáctistránkovém dokumentu ale zodpovědnost popírá. 

"Tato komedie je drzým pokusem odvést pozornost veřejnosti od pravdy, která zní, že Američané hromadně přijeli 6. ledna 2021 do Washingtonu, aby své zvolené zástupce pohnali k odpovědnosti za zjevné známky kriminální činnosti během voleb," 

vyjádřil se Trump

Otevřít v galerii (3)
Trump nesouhlasí se svou zodpovědností za útok na Kapitol.
Trump nesouhlasí se svou zodpovědností za útok na Kapitol. Zdroj: Profimedia

Zákony na webu poprvé až v září 

Systém pro tvorbu a zveřejňování zákonů, který již měl být v provozu, se po řadě odkladů spustí v září v neveřejném sektoru. Dokončení celého procesu si žádá dalších 162 milionů korun. Za celý projekt se podle zprávy ministerstva zaplatilo přes 600 milionů korun. Kompletně by měl projekt začít fungovat v roce 2024. 

 

Severní Korea dokončila přípravy na jaderný test 

Podle jihokorejského ministra zahraničí dokončila Severní Korea přípravy na další jaderný test. Jediné, na co se momentálně čeká, je politické rozhodnutí. 

"Severní Korea dokončila přípravy na další jaderný test a myslím si, že se jen čeká na politické rozhodnutí," 

řekl na tiskové konferenci ministr Pak Čin

Odezva Spojených států by na sebe v takovém případě nenechala dlouho čekat. Test by vyvolal nové mezinárodní sankce, svou obavu vyjádřil i šéf americké demokracie Anthony Blinken. Mělo by se jednat již o sedmý jaderný test. 

 

Bitcoin opět klesl 

Cena nejrozšířenější kryptoměny bitcoin v pondělí opět klesla. Tentokrát se měna dostala na 24 tisíc dolarů, což je zhruba 567 tisíc korun. Jde o nejnižší hodnotu od konce roku 2020. Celková hodnota trhu s kryptoměnami poprvé od loňského léta klesla pod jeden bilion dolarů. Za pádem bitcoinu stojí hlavně inflace, podle odborníků a analytiků je větším soupeřem, než se čekalo. 

Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208
Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208, Praha 6

Zdroje: Sport.cz, ČTK, iRozhlas.cz, ct24.ceskatelevize.cz

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze