Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Česko na titulkách světových médií. Vedlejší účinky očkování jako dobré znamení. Matteo Salvini před soudem

Sabina Štaubertová
18. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Meghan Markle se usmívá

Dobré ráno! Zprávy o vyhoštění ruských diplomatů obletěly svět. Italský politik Matteo Salvini čelí obvinění. Slyšeli jste o “Dogecoin”? Milovníci kryptoměn by měli zpozornět. Meghan sledovala pohřeb prince Philipa z jejího domova. Přehled čerstvých zpráv přináší nedělní Ranní ptáče.

Aféra s ruskými agenty plní stránky světových médií 

Otevřít v galerii (5)
Novinový titulek
Novinový titulek Zdroj: Pixabay

Česká republika se dostala na hlavní stránky vlivných médií poté, co české tajné služby poskytly důkazy o zapojení ruských agentů do masivní exploze ve Vrběticích z roku 2014. V souvislosti s vyhoštěním 18 ruských velvyslanců se začaly plnit titulky velkých mezinárodních médií. Kanadská zpravodajská agentura Reuters, britská rozhlasová a televizní společnost BBC nebo největší španělský deník El País, všichni zmiňují současné Česko-ruské vztahy.

“Česko vyhostí ruské diplomaty kvůli výbuchu muničního skladu z roku 2014. Osmnáct ruských diplomatů bylo označeno za špiony a mají 48 hodin na opuštění země,”

stojí v titulku arabských médií televizní stanice Al Jazzera.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Reakce Ruské federace na sebe nenechala dlouho čekat a slíbila, že na vyhoštění diplomatů z České republiky bude reagovat.

“Praha si je dobře vědoma, co bude následovat po takových tricích,” 

uvedla Maria Zakharová, zástupkyně Ministerstva zahraničních věcí pro ruský deník RBC. Celá aféra vyplula na povrch poté, kdy Ruská federace oznámila vyhoštění deseti amerických diplomatů ze země. 

Italský politik Matteo Salvini před soudem

Otevřít v galerii (5)
Matteo Salvini
Matteo SalviniZdroj: Profimedia

Italský senát postaví politika Mattea Salviniho před soud za jeho rozhodnutí z roku 2019, kdy znemožnil připlutí záchranné lodi s migranty na ostrov Lampedusa. Salvini, který byl v té době ministrem vnitra a místopředsedou vlády nechal lidi uvězněné na moři, dokud prokurátoři nenařídili zabavení lodi a evakuaci lidí. Uprchlíci čekali na možnost vstoupit do země 19 dní, během kterých se někteří z nich začali vrhat přes palubu. Salvini, který vybudoval velkou část své politické kampaně na protiimigrační politice by mohl být odsouzen na 15 let. 

“Půjdu před soud se vztyčenou hlavou. Itálie vždy na prvním místě. Obrana naší země je posvátnou povinností občana, za to jsem souzen,”

zveřejnil Salvini na svém Twiterru.

Vedlejší účinky po očkování mohou být dobrým znamením

Otevřít v galerii (5)
Vakcína
VakcínaZdroj: Pixabay

Bolest v místě injekce, únava, bolest hlavy nebo zvýšená teplota patří k nejčastějším nežádoucím účinků po očkování vakcínou proti COVID-19. Američtí lékaři uklidňují veřejnost, u které se projeví nežádoucí účinky, aby nepropadala panice! Právě nežádoucí účinky mohou být důkazem toho, že imunitní systém funguje tak, jak má. I když jsou vakcíny stále velmi účinné, i bez vedlejších účinků.

“Stejná vakcína může u jednoho člověka vyvolat teplotu, ale druhý zůstane bez obtíží, to je naprosto v pořádku. Každé tělo je jiné,”

uvádí americký vědec a lékař Peter Jay Hotez.

Dogecoin, nejlegračnější kryptoměna na planetě

Otevřít v galerii (5)
Kryptoměna
KryptoměnaZdroj: Pixabay

Digitální měna Dogecoin, která vznikla jako vtip je momentálně nejcennější kryptoměnou na trhu. Stačil k tomu jediný tweet. Cena Dogeocinu se zdvojnásobila poté, co se o něm zmínil na svém twiterrovém účtu Elon Musk, podnikatel a generální ředitel společnosti Tesla. Ačkoliv má vtipný název funguje stejně, jako všechny ostatní kryptoměny. Lze je nakupovat a prodávat jako investice a utrácet jako peníze. Jeho letošní vzestup byl ohromující, zda se jedná či ne o chytrou investici, necháme na vás. 

Meghan sledovala pohřeb prince Philipa z domova

Otevřít v galerii (5)
Pohřeb prince Philipa
Pohřeb prince PhilipaZdroj: Profimedia

Meghan Markle, manželka britského prince Harryho sledovala přenos pohřbu prince Philipa z jejího domu v Kalifornii poté, co jí lékař doporučil, aby necestovala během těhotenství. Byla proto, jednou z mnoha lidí po celém světě, kteří pohřeb sledovali z televizních obrazovek, jelikož se mohlo zúčastnit jen omezené množství lidí. Pohřeb, který se konal v kapli sv. Jiří na hradu Windsor byl první událost, kde se princ Harry setkal se svou rodinou od chvíle, kdy pár poskytl pikantní rozhovor Oprah Winfreyové. Velká pozornost se proto upírala také na chování královské rodiny vůči Harrymu. 

To je od nás pro dnešek z aktuálního dění vše. Ještě bychom chtěli připomenou, že je dnes Mezinárodní den památek a historických sídel, který můžete oslavit třeba malým výletem po okolí.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze