Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Česko předsedá Radě EU. Překvapivá svatba Sandry Novákové.

Barbora Večeřová
01. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Předsednictví odstartuje zasedáním vlády Petra Fialy s Evropskou komisí

Česko ode dneška čeká důležitá výzva, a to půlroční předsednictví Rady EU. Jak se vláda Petra Fiala tohoto úkolu zhostí, zjistíme v následujících týdnech. Čeští basketbalisté dnes sehrají důležitý duel s Bosnou a Hercegovinou, které chtějí oplatit prohru z podzimu. Jde o důležitý krok, který musí zvládnout, aby se představili na mistrovství světa... 

Česko dnes převzalo do rukou předsednictví Rady EU 

Česko ode dneška v rámci Rady EU čeká důležitý úkol. Podruhé totiž převezme jeho předsednictví, které bude zahájeno v Litomyšli zasedáním vlády Petra Fialy s Evropskou komisí. Předsednictví trvá půl roku, mezi jeho hlavní priority pak patří řešení uprchlické krize, obnovení zdevastované Ukrajiny, energetická i kybernetická bezpečnost a v neposlední řadě také evropská ekonomika. Jde již o druhé předsednictví za dobu, co je Česko součástí Evropské unie, prvního předsednictví se naše vláda ujmula v roce 2009.

 

Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2
Dům s bazénem na prodej, Praha-východ – 416m2, Okolí Prahy

Basketbalisty dnes čeká klíčový duel v boji o MS 

Čeští basketbalisté dnes v podvečer sehrají důležitý zápas v boji o postup do další fáze kvalifikace na mistrovství světa, které by se mělo konat v roce 2023. V pardubické hale se utkají s Bosnou a Hercegovinou. Na podzim se stejným týmem prohráli, Čechům prozatím ve skupině patří čtvrté místo, ze kterého se nepostupuje. Na rozdíl od podzimního utkání je ale český národní tým v nejsilnějším možném složení, nechybí ani největší hvězda Tomáš Satoranský. 

Otevřít v galerii (3)
U dnešního klíčového duelu nebude chybět ani největší hvězda českého basketbalu
U dnešního klíčového duelu nebude chybět ani největší hvězda českého basketbaluZdroj: Czech News Center / Rusinova Maria / CNC / Profimedia

Guvernérem ČNB je odedneška Aleš Michl

Aleš Michl nahrazuje v čele ČNB současného Jiřího Rusnoka. Změna ve vedení banky byla nevyhnutelná, protože Rusnokovi skončil druhý mandát a znovu tak kandidovat nemohl. Michl se řadí k odpůrcům současného trendu zvyšování úrokových sazeb, sám se nechal slyšet, že na prvním zasedání bankovní rady navrhne, aby byly tyto sazby ponechány bez dalšího zvyšování. Michl byl prezidentem Milošem Zemanem jmenován 11. května, jde o v pořadí pátého guvernéra od vzniku současné ČNB. 

Otevřít v galerii (3)
Aleš Michl nastupuje do čela ČNB
Aleš Michl nastupuje do čela ČNBZdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Sandra Nováková se vdala na premiéře svého filmu 

Herečka Sandra Nováková se konečně vdala. A to na velmi překvapivém místě. Na premiéře svého nového filmu Hádkovi. O tom, kdy se svatba uskuteční, probíhaly vášnivé debaty, vzhledem k tomu, že její partner, režisér Vojtěch Moravec, před ní pokleknul už před dvěma lety. A pár nakonec vybral místo, které je jejich srdvi nejbližší. Komedie Hádkovi, kterou nyní už manžel Sandry režíroval, bude v kinech od 14. července. 

Otevřít v galerii (3)
Sandra Nováková a Vojtěch Moravec se vzali na filmové premiéře.
Sandra Nováková a Vojtěch Moravec se vzali na filmové premiéře. Zdroj: Profimedia

Dcera mediálního magnáta stráví 20 let za mřížemi kvůli obchodu s nezletilými 

Po smrti svého otce, mediálního magnáta Roberta Maxwella, si chtěla udržet svou životní úroveň, na kterou byla po celý život zvyklá. A tak se Ghislaine Maxwellová rozhodla zaprodat obchodu s dětmi a sexem. Měla za úkol vyhledávat děti, které byly potenciální obětí nového sponzora Ghislaine, finančníka Jeffreyho Epsteina. U soudu vypovídalo několik dívek, kterým v době, kdy je Ghislaine odvedla za Epsteinem a jeho známými, bylo méně než 15 let. Epstein spáchal sebevraždu ve vězeňské cele již před třemi lety, Maxwellová by v ní měla strávit následujících 20 let. Vinu prý ale necítí, k trestnému činu se nepřiznala. 

 

Zdroje: bbc.com, ČTK, denikn.cz, super.cz 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze