Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Chalamet jako Střihoruký Edward. Běžkaři na Karlově mostě. Clubhouse v Číně zablokován

Kateřina Ostrejšová
09. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Timothée Chalamet

Reklama, která běžela během finále Super Bowlu, v níž se předvedl herec Timothée Chalamet jako syn Střihorukého Edwarda, vyvolala velké ohlasy. Praha zaznamenala sněhovou spoušť, někteří ji využili k běžkování na Karlově mostě. V Číně byl zablokován přístup k americké aplikaci Clubhouse. Dočtete se v dnešním Ranním ptáčeti.  

Rozšíření Strakonické ulice  

Otevřít v galerii (5)
Vyhlídka na Prahu.
Vyhlídka na Prahu.Zdroj: Freepik.com

Včera Rada hlavního města Prahy odsouhlasila projekt Operační program - pól růstu v ČR. Jeho cílem je rozšířit Strakonickou ulici ve směru do centra v úseku mezi zastávkou Dostihová a Barrandovský most a umožnit tak vznik jízdního pruhu pro autobusy a záchranáře.  

Autobusy zde často čekají v kolonách, obtížně průjezdné bývá místo i pro vozy IZS. Projekt s přepokládanými výdaji ve výši 420 milionů proto počítá s rozšířením komunikace pomocí úpravy svahů, výstavby opěrných zdí a přeložek inženýrských sítí včetně úpravy odvodnění. 

„Strakonická je vytížená výpadovka a z vyhrazeného jízdního pruhu pro MHD a záchranku tam budou těžit všichni účastníci silničního provozu. Lidé v MHD nemusí trčet v případných kolonách, záchranka pohodlně projede a zároveň se uvolní více místa pro řidiče v autech. Na Strakonické zvýšíme plynulost i bezpečnost provozu a taky tam projektujeme podchod místo přechodu, aby řidiči na Zbraslavi nemuseli nečekaně brzdit na důležité pražské komunikaci,“  

upřesnil náměstek primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr. 

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190, Praha 3

Clubhouse v Číně zablokován 

Otevřít v galerii (5)
Žena něco poslouchá ve sluchátkách.
Žena něco poslouchá ve sluchátkách. Zdroj: Freepik.com

Včera byl v Číně zablokován přístup k americké aplikaci Clubhouse, která umožňovala tisícům uživatelů zapojit se do diskusí často cenzurovaných v Číně. Globální počet uživatelů Clubhouse, který byl spuštěn počátkem roku 2020, vzrostl na začátku tohoto měsíce poté, co generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk a generální ředitel Robinhood Vlad Tenev uspořádali na platformě překvapivou diskusi.  

Masy nových uživatelů se tak připojily i z Číny a účastnily se diskusí o tématech, která zahrnovala citlivé otázky, jako jsou zadržovací tábory Xinjiang, nezávislost Tchaj-wanu a hongkongský zákon o národní bezpečnosti.  

Když v pondělí začaly první zprávy o narušení internetu, téměř 3 000 uživatelů otevřelo v Clubhouse místnost, kde probírali to, zda byla blokována čínskými cenzory, s určitými obavami, že by úřady mohly diskuse sledovat. 

Reklama Timothéeho Chalameta sklidila úspěch 

Otevřít v galerii (5)
Timothée Chalamet
Timothée ChalametZdroj: Profimedia.cz

Reklamní trhák! Takhle by se dala nazvat jedna z reklam, která běžela během finále Super Bowlu. V ní se předvedl herec Timothée Chalamet jako syn Střihorukého Edwarda, postavy z klasiky Tima Burtona z roku 1990.  

V reklamě na Cadillac sledujeme, jak se mladý Edgar potuluje po světě s nůžkami na rukou, stejně jako jeho otec (kterého hrál ve filmu Johnny Depp). Herečka Winona Ryder si v reklamě si zopakovala roli Kim, tedy partnerku Střihorukého Edwarda. Na konci reklamy Edgar konečně najde mír v duši, když ho jeho matka nechá řídit rodinný Cadillac. (reklamu můžete zhlédnout dole pod videem)

Chalametův bledý vzhled dokonale zrcadlí Deppa ve filmu, včetně jeho kožené výstroje. Není tak divu, že se na Twitteru strhla diskuse o tom, že by se mladý herec měl stát tváří “nového Střihorukého Edwarda”. V rozhovoru pro Vogue však Chalamet odpověděl, že cílem reklamy bylo oslavit Burtonův film. V současné době herec natáčí komedii pro Netflix „Do not Look Up“ po boku Jennifer Lawrence a Leonarda DiCapria.  

Facebook odstraní falešné příspěvky o vakcínách 

Otevřít v galerii (5)
Aplikace Facebook v telefonu.
Aplikace Facebook v telefonu.Zdroj: Freepik.com

Společnost Facebook v pondělí uvedla, že začne z platformy odstraňovat falešná tvrzení o vakcínách proti koronaviru, například o tom, že jsou toxické nebo způsobují autismum. Všechny takové stránky a účty, které opakovaně sdílejí podobné názory budou zablokovány. 

Společnost zavedla přísnější pravidla v boji proti vakcínám už v prosinci, kdy oznámila, že odstraní všechna nepravdivá tvrzení o vakcínách, která odhalili odborníci na veřejné zdraví. Facebook také uvedl, že pomůže uživatelům zjistit, kde a kdy mohou vakcínu dostat. Budou spolupracovat se soukromou vysokou školou Johna Hopkinse a AARP (skupina, která se zaměřuje na problémy ovlivňující osoby starší padesáti let), aby oslovili černochy a domorodé Američany starších 50 let vzdělávacím obsahem, který se týká obav, které mohou mít ohledně očkování.  

Běžkaři na Karlově mostě  

Otevřít v galerii (5)
Běžkař na Karlově mostě.
Běžkař na Karlově mostě. Zdroj: archiv Dominika Feriho

Takovou sněhovou spoušť Praha dlouho nepamatuje. Podle meteoroložky Dagmar Honsové napadlo přes noc až devět centimetrů sněhu. Pražští silničáři proto do ulic vyslali velkou řadu sypačů i menších strojů. Problémy měly autobusy, vlaky a kvůli zapadaným kolejím i tramvaje. Organizátor pražské integrované dopravy doporučil, aby lidé využívali především metro. A někdo vzal sněhovou nadílku opravdu sportovně, na Karlově mostě se objevilo i pár běžkařů.  

Od půlnoci do 11 hodin se v Praze stalo 40 dopravních nehod. Naštěstí byly bez vážnějších následků. Oproti minulému pondělí to je o osm nehod více. Hasiči měli výjezdy související se sněhem pouze dva.  

„V takovém počasí, jaké dneska je, jezdí všichni pomalu a opatrně, takže paradoxně těch výjezdů nemáme tolik,“  

sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

To je od nás ráno vše, pokud byste měli dnes pocit, že něco nestíháte, na chvíli se zastavte a vzpomeňte si na slova Luciuse Seneci:  

“Není pravda, že máme málo času, pravdou ale je, že ho hodně promarníme.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze