Top hledané
Výsledky (0)
Podle tvrzení Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě stojí za nehodou lidský faktor a špatné povětrnostní podmínky

Ranní ptáče: Chyba pilota měla způsobit smrt podnikatele Kellnera. V Česku žije nejvíce závislých dětí a mladistvých z celé Evropy

Radek Polák
28. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Miliardář zemřel před dvěma roky

Neschopnost pilota zareagovat odpovídajícím způsobem na povětrnostní podmínky má být příčinou smrti Petra Kellnera. Ten patřil k nejbohatším českým podnikatelům. Kvůli tomu, že rodiče nejsou schopni vybudovat u dětí určité hranice, patří Česko k zemím s nejvyšším počtem závislých dětí a mladistvých z celé Evropy, myslí si experti.

Za nehodou, při níž zahynul Kellner, stojí asi chyba pilota

Pravděpodobnou příčinou nehody vrtulníku, při níž v roce 2021 na Aljašce zahynul český miliardář Petr Kellner a další čtyři lidé, byla podle portálu Ceskenoviny.cz neschopnost pilota zareagovat odpovídajícím způsobem na povětrnostní podmínky, jak o tom informoval Národní úřad pro bezpečnost v dopravě. K havárii vrtulníku přispěl také "neadekvátní výcvik pilotů" u společnosti, která lety organizovala, a nedostatečný dohled inspektora Federálního úřadu pro letectví, dodal dále úřad. Vrtulník s Kellnerem předloni v březnu havaroval poblíž ledovce Knik krátce poté, co manévroval nad hřebenem. Stroj se následně svezl asi 150 metrů po svahu, kde zůstal ležet.

Počet závislých dětí roste

V Česku žije nejvíce závislých dětí a mladistvých z celé Evropy, tvrdí server Blesk.cz. Netýká se to pouze závislosti na alkoholu či tabáku. Během pandemie covidu-19 údajně prudce vzrostly některé „nelátkové" závislosti v podobě nadužívání elektronických zařízení, gaming a pornografie přes internet. V poslední době výrazně přibývá rovněž závislost na nových látkách – kratomu, HHC a tabákových sáčcích. K vyšším závislostem u dětí přispívá podle odborníků fakt, že se dramaticky proměnila práce s hranicemi ve výchově dětí, kdy rodiče nejsou schopni vybudovat u dětí určité hranice.

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1
Otevřít v galerii (3)
Závislost dětí na počítačových hrách je u nás relativně častým jevem
Závislost dětí na počítačových hrách je u nás relativně častým jevemZdroj: Pixabay

Masivní exploze otřásla metropolí Uzbekistánu

Ve čtvrtek časně ráno došlo k masivní explozi následované velkým požárem ve skladu v uzbeckém hlavním městě Taškentu, jak informovala CNN. Podle několika videí kolujících na sociálních sítích byl na místě vidět obrovský sloup ohně a kouře valící se na noční oblohu. Zprávy hovoří o tom, že v jednom ze skladů v městské části Sergeli vypukl požár poté, co zařízení zasáhl blesk. Sklad byl ve vlastnictví společnosti Inter Logistics LLC. Taškent je s téměř 3 miliony obyvatel největším městem ve střední Asii.

Otevřít v galerii (3)
Taškent hlásí explozi
Taškent hlásí exploziZdroj: Pixabay

Meta chce propojit fyzický a digitální svět

Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg zahájil vývojářskou konferenci Connect technologického giganta novými produkty umělé inteligence, včetně chytrých brýlí, které dokážou odpovídat na otázky a streamovat přímo na Facebooku. Další novinkou bylo představení robotů, kteří vytvářejí fotorealistické obrázky a aktualizovanou virtuální realitu. Majitel firmy dále ukázal osobního asistenta umělé inteligence, s nímž mohou lidé komunikovat pomocí kterékoli z aplikací Meta. Zuckerberg popsal, že tyto produkty spojují virtuální a skutečný svět. 

Fyzické a digitální se brzy spojí v to, čemu říkáme ‚metaverze‘,“ 

řekl šéf společnosti Meta.

Podle Zuckerberga se firma „zaměřuje na budování budoucnosti lidského spojení“, napsala na svých stránkách Al Jazeera.  

Otevřít v galerii (3)
Vizionář představil nové produkty
Vizionář představil nové produktyZdroj: Profimedia

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Blesk.cz, CNN, Al Jazeera

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: