Top hledané
Výsledky (0)
Tady jsou zprávy, které nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Čína má lék proti Covidu, Stávky v Bělorusku za rohem, Netflix odhalil, kdo bude hrát princeznu Dianu

Martina Šmalclová
17. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Krásný začátek týdne, tohle pondělí však nebude jako ta předchozí. Dnes totiž vydáváme první Ranní ptáče.

 

Čína má patentovaný lék na COVID-19

Čína udělila vůbec první státní patent na vakcínu proti nemoci COVID-19. Těšit se z něj může společnost CanSino Biologics se svou vakcínou C5VID-19 Ad5-nCOV. Akcie společnosti CanSino tak vyletěly ihned nahoru! V Hongkongu vzrostly kolem 14%, v Šanghaji pak o 6,6%.

Otevřít v galerii (7)
Novozélandská premiérka Jacinda Ardern
Novozélandská premiérka Jacinda ArdernZdroj: Profimedia

Koronavirus vs. novozélandské volby 1:0

Nejen v Česku komplikuje koronavirus blížící se volby. Premiérka Jacinda Ardern oznámila, že Nový Zéland ty parlamentní odkládá v důsledku vysokého počtu nových případů o 4 týdny. K nárůstu došlo zejména v největším hlavním městě Aucklandu. Z původně plánovaného 16. září se tak volby přesouvají na 17. října. 

Běloruské stávky za rohem

Po víkendových masových protestech v Bělorusku, kdy vyšly desítky tisíc lidí do ulic, aby daly najevo, že rozhodně nestojí o to, mít za svého prezidenta nadále Alexandra Lukašenka, hrozí stávky. Vyzývají k nim i lídři opozice, kterým se nezamlouvá hrubé policejní násilí směrem k demonstrantům a veřejnosti i údajná machinace s volebními hlasy. Vypadá to, že Alexandro Lukašenko si hned tak neoddychne...

Americká pošta má problém

Kde se šetří, tam vznikají problémy! Americké rozpočtové škrty v Poštovní službě Spojených států amerických pod taktovkou Louise DeJoye mají za důsledek zpoždění doručování zásilek v Americe. Hrozí to samé s hlasovacími lístky před listopadovými volbami a může být ohrožena volební integrita?! Lidé rozhodně nenechávají nic náhodě a i v USA vycházejí do ulic s tím, že prezidentské volby musí být transparentní a především férové! Situací už se zabývají i američtí demokraté. Mluvčí Nancy Pelosi se rozhodla svolat zákonodárce a zvažuje právní kroky. 

Miliardový byznys po malajsijsku

Zlatý důl současnosti? Byznys s gumovými rukavicemi! Zdá se, že tohle odvětví se ještě udrží nějaký ten pátek na výsluní, a kdo se do něj rozhodne investovat, ten rozhodně nezchudne, ba naopak. Své o tom ví i malajsijský podnikatel Wong Teek Son, spoluzakladatel společnosti Riverstone Holdings Ltd., který se minulý týden stal pátým miliardářem v zemi v oboru výroby rukavic. Hodnota jeho jmění se odhaduje na 1,2 miliardy dolarů. Tak už žhavíte dráty a v hlavě rozjíždíte byznys plán?!

Třeste se strachy v Tokiu! 

Japonci jsou zkrátka vynalézaví, a když jde o zábavu, vždy o krok na před! V Tokiu vznikl první strašidelný dům, ve kterém si budete moct užít adrenalinový a hororový zážitek z pohodlí vozu. Jak se zdá, tady nebude dělat případný sociální odstup nařízený v rámci koronavirových opatření žádný problém. 

Památka na Princeznu Dianu znovu ožije

Fanoušci oblíbeného historického seriálu Koruna (The Crown) můžou jásat. Čtvrtá sezóna klepe na dveře a veřejnosti by měla být odhalena již tento podzim. Tvůrci navíc přicházejí se vzrušující novinkou! Seriál nově doplní herečka Elizabeth Debicki, která v něm ztvární lidmi milovanou princeznu Dianu a odhalí tak střípky z jejího života. 

Přejeme vám úspěšný start do nového týdne a pojďte si spolu s námi připomenout jeden z citátů ikonické lady Diany. 

"Udělejte náhodný akt laskavosti bez očekávání jakékoliv odměny, pouze s vědomím, že jednoho dne by pro vás někdo jiný mohl udělat to samé." 

Pondělek je pro to, být laskavý k sobě i ostatním, jako dělaný, co říkáte?

Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 69m
Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 69m, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze