Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Čína volila prezidenta. Odinstalujte si TikTok, apeluje NÚKIB i některé firmy. Trumpa zřejmě čeká žaloba

Barbora Večeřová
10. března 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Další volební období pro čínského prezidenta

V Číně volil parlament prezidenta. Jednomyslně se jím stal stávající prezident, který je ve funkci již od roku 2013 a mluví se o tom, že by v ní mohl setrvat doživotně. Při střelbě v německém Hamburku zemřelo sedm lidí, další jsou zranění. Střílet se mělo v modlitební místnosti svědků Jehovových, pachatel by měl být mezi mrtvými. TikTok je velkým rizikem, zjistil NÚKIB. Některé velké firmy apelují na své zaměstnance, aby ho odinstalovali. 

Čína volila prezidenta

Čínský parlament dnes jednomyslně prezidentem zvolil dosavadní hlavu státu Si Ťin-pchinga, a to na bezprecedentní třetí pětileté funkční období. Si Ťin-pching je prezidentem 1,4miliardové země od března 2013 a v čele Komunistické strany Číny stojí dokonce od listopadu 2012, nyní je možné, že prezidentem zůstane již doživotně, píše ČTK

 

ČNB nezměnila sazbu na ochranu úvěrového trhu

Bankovní rada České národní banky (ČNB) ponechala beze změny sazbu takzvané proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu. Aktuálně je sazba dvě procenta, od dubna podle dřívějšího rozhodnutí ČNB vzroste na 2,5 procenta, informuje ČTK

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

 

Střelba v Hamburku, pachatel je mezi mrtvými

Při střelbě v německém Hamburku zemřelo ve čtvrtek večer několik lidí, další utrpěli zranění. Podle prvotních informací se střílelo v modlitebně svědků Jehovových. Pachatel je pravděpodobně mezi mrtvými, těch by podle informací tamních médií mělo být sedm, další lidé měli být těžce zraněni, píší Novinky.

 

Pozor na TikTok, varuje NÚKIB 

TikTok je podle tuzemského Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost bezpečnostní hrozbou, píše E15. Čínskou sociální síť by podle doporučení úřadu neměli využívat lidé na služebních a osobních zařízeních, která slouží k pracovním účelům a mají přístup ke kritické infrastruktuře státu. Odinstalovat aplikaci z telefonů doporučují svým zaměstancům i některé velké firmy. 

 

Otevřít v galerii (2)
TikTok je rizikem
TikTok je rizikemZdroj: Profimedia
Donalda Trumpa zřejmě čeká žaloba, půjde o prvního prezidenta v historii 

Bývalý americký prezident Donald Trump by podle The New York Times mohl brzy čelit obžalobě v souvislosti s platbou za mlčenlivost pornohvězdy Stormy Daniels. Pokud by se tak stalo, šlo by o první obžalobu některého z amerických exprezidentů v historii. Žaloba by také mohla výrazně ovlivnit prezidentskou kampaň před volbami v roce 2024.

Otevřít v galerii (2)
Donald Trump
Donald TrumpZdroj: Profimedia

Zdroje: ceskenoviny.cz, nyt.com, novinky.cz, e15.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze