Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Čínské očkování proti koronaviru. Do Benátek za poplatek. Nová láska Reese Witherspoon

Linda Veselá
21. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Reese Witherspoon

Pokud v budoucnu plánujete vyrazit na jednodenní výlet do romantických Benátek, počítejte s tím, že si trochu připlatíte. Ani zdaleka však ne tolik, jako nový majitel legendární videohry Super Mario: ta ho stála rekordní sumu.

Potravinová pomoc potřebným

Otevřít v galerii (6)
Prodavačka v supermarketu
Prodavačka v supermarketuZdroj: freepik.com/photos/sale

Ve vybraných pobočkách obchodních řetězců dnes můžete od 8:00 do 18:00 koupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží a rovnou je darovat do Potravinové sbírky. Nashromážděné věci dostanou samoživitelky, senioři a další lidé potýkající se s finančními problémy. Takových lidí totiž kvůli současné situaci přibylo. Nejvíce potřeba jsou pak konzervy, trvanlivé mléko, luštěniny či dětské výživy.  

Zamířit můžete do pobočky řetězců Albert, Billa, Globus, Kaufland, Penny, Lidl či Tesco. Z drogerií akce probíhá v dm a Rossmann. Pokud nakupujete online, prostřednictvím Rohlik.cz či iTesco můžete přispět až do konce listopadu.  

Plast na Mount Everestu

Otevřít v galerii (6)
Mount Everest
Mount EverestZdroj: Pixabay.com/David Mark

Lidé oficiálně znečistili Zemi od nejhlubších oceánů až po nejvyšší vrcholky. Blízko vrcholu Mount Everestu totiž byly nalezeny mikro plasty, konkrétně ve sněhu několik set metrů od vrcholu hory. Plasty se však nacházely také ve všech 11 vzorcích z míst po celém Everestu, ve výškách od 5 300 po 8 440 metrů. Jejich nejvyšší koncentraci výzkumníci odhalili v základním táboře, kde horolezci tráví nejvíce času. Plasty se tam nejspíš dostaly z jejich oblečení, lan a stanů.  

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

"Opravdu mě překvapilo najít mikro plasty v každém vzorku sněhu, který jsem analyzoval. Mount Everest je místo, které jsem vždy považoval za odlehlé a nedotčené. Zjištění, že jsme znečistili téměř vrcholek nejvyšší hory, je šokující,"  

komentovala jedna z hlavních výzkumnic Imogen Napper z Plymouthské univerzity.

V Číně očkují

Otevřít v galerii (6)
Očkování proti koronaviru
Očkování proti koronaviruZdroj: freepik.com/photos/medical

I přesto, že v Evropě očkování proti koronaviru ještě chvíli nebude, minimálně milion lidí už vakcínu dostalo. Alespoň v Číně. Experimentální vakcínou bylo naočkovaných už téměř milion lidí, tvrdí farmaceutický gigant Sinopharm.

Zatím vakcínu dostali jen zaměstnanci profesí, kterým nákaza koronavirem hrozí více, než u zbytku populace. Peking podávání experimentální vakcíny v těchto případech umožňuje farmaceutickým společnostem už měsíce.  

"Během nouzového užívání jsme naočkovali přibližně milion lidí. Nemáme navíc žádné zprávy o vážných nežádoucích účincích, středně vážné symptomy se objevily jen u několika lidí,"

uvedl Liu Jingzhen ze Sinopharmu.

Nejdražší videohra

Otevřít v galerii (6)
Super Mario Bros. 3
Super Mario Bros. 3Zdroj: Heritage Auctions: HA.COM

Pokud si myslíte, že videohry nejsou nic pro dospělé, jste na omylu. To alespoň napovídá americká dražba legendární hry Super Mario Bros. 3 na Nintendo, která se vyšplhala na rekordní v přepočtu tři miliony korun. O hru soupeřilo dvacet přihazujících. Cena přitom začínala na ceně něco přes milion korun.  

Proč byl o hru takový zájem? Prodaná kopie z roku 1990 je totiž v původním obalu a podle pořadatele aukce jsou kopie hry Super Mario Bros. 3 v tomto konkrétním obalu velmi vzácné.  

Do Benátek na více než den

Otevřít v galerii (6)
Benátské gondoly
Benátské gondolyZdroj: Pixabay.com/Alois Wonaschütz

Lákají vás úzké kanály, posezení v křivolakých uličkách či plavba na gondolách? Buď musíte jet do Benátek na déle, nebo počítejte s tím, že si připlatíte. Město totiž zavedlo pro turisty, kteří do města vyráží jen na jeden den, vstupné.  

Pokud tedy nebudete mít rezervaci ubytování, budete muset zaplatit poplatek. Jeho výše se bude lišit v závislosti na tom, jak rušno zrovna ve městě je. Systém měl původně fungovat už toto léto, kvůli pandemii ho však město odložilo na začátek roku 2022. Konkrétní částky sice ještě nejsou známé, ale pro tento rok měl být poplatky deset Euro během těch nejrušnějších dní.  

Kotě v botě? Štěně v kapuci

Otevřít v galerii (6)
Reese Witherspoon
Reese WitherspoonZdroj: Profimedia
 

Populární blonďatá herečka Reese Witherspoon představila fanouškům na sociálních sítích svého nového miláčka. Kdo by však očekával statného muže, nemohl by se mýlit víc: je jím totiž štěně francouzského buldoka, Minnie. Herečka si ho pořídila potom, co rodině v říjnu zemřel buldok Pepper. Svým novým mazlíčkem teď pravidelně zásobuje sociální sítě. Nyní pak nadchla internet fotkami a videi štěněte v kapuci své mikiny.  

A to už je od nás pro dnešek všechno! Teploty se dnes sice příliš vysoko nevyšplhají, ale i tak vás určitě čeká krásná sobota. Jak totiž řekl bristký kazatel Charles Spurgeon:

„Štěstí nezávisí na tom, kolik toho máme, nýbrž na tom, kolik radosti nám to přinese.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze