Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Co musíte vědět o volbách. Uber v problémech. Batmana si zahraje Affleck

Martina Šmalclová
21. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Ben Affleck

Krásný pátek! Víkend sice klepe na dveře a vaše myšlenky jsou dost možná ta tam, pojďte ale s naším Ranním ptáčetem ještě věnovat špetku té pozornosti dnešním aktualitám. Ve světě i doma se toho totiž děje stále víc než dost. Tady je přehled toho NEJ!

Česká republika zná své kandidáty do voleb

Český statistický úřad zveřejnil na webu volby.cz seznam kandidátů pro říjnové volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu. O mandát ve volbách do zastupitelstev krajů se aktuálně uchází přes 9 700 kandidátů. Z celkového počtu kandidátů představují ženy 27,5 %, jejich relativní zastoupení se tak oproti předchozím volbám mírně snížilo. V senátních volbách je registrováno celkem 235 kandidátů, přičemž 84 % kandidujících jsou muži.

Lidé, kteří budou v důsledku koronaviru v karanténě, budou mít tři možnosti, jak volit. Budou moci hlasovat z auta na vyčleněných místech nebo si případně vyžádat příjezd speciální volební komise s přenosnou volební schránkou. Zvláštní volební okrsky pak budou zřízeny pro sociální a zdravotnická zařízení.

Putinův kritik Alexej Navalnyj bojuje o život. Otrava?

Rusko má další problém! Poté, co se stalo terčem kritiky kvůli svému postoji k Bělorusku, řeší otravu. Ruský právník a politický opoziční aktivista Alexej Navalnyj bojuje v sibiřské nemocnici o život. Špatně se začal cítit poté, co v letištní kavárně ve městě Tomsk vypil čaj. Jeho stoupenci věří, že obsahoval jed. Letadlo ve kterém Alexej Navalnyj tou dobou letěl tak muselo nouzově přistát ve městě Omsk, odkud jej zdravotníci převezli na nosítkách.

Otevřít v galerii (7)
Alexej Navalnyj
Alexej NavalnyjZdroj: Instagram.com/navalny

Příroda pláče: Grónsko taje rekordní rychlostí

Příroda trpí ještě víc, než jsme si dosud mysleli! Grónsko zaznamenalo podle nejnovějších studiích v roce 2019 rekordní úbytek ledové masy. Z jeho povrchu zmizelo neuvěřitelných 532 gigatun ledu (532 miliard tun), což odpovídá přibližně 66 tunám ledu na každou osobu na Zemi.

Otevřít v galerii (7)
Žena na pláži
Žena na plážiZdroj: Pixabay.com/Aianana

Kanadský BlackBerry hlásí návrat

BlackBerry se jen tak nevzdává. Ačkoliv v roce 2016 značka ohlásila konec výroby telefonů a zaměřila se primárně na bezpečnostní software, dnes slaví comeback. Na trh je má totiž v příštím roce přivést americká firma Onward Mobility, která se s původním BlackBerry a tchajwanským výrobcem FIH Mobile domluvila na licenci. S čím BlackBerry konkrétně přijde zatím není zcela jasné, chybět ale nebude ikonická QWERTY klávesnice a mobilní síť 5G. Tak co, už házíte jabko do koše?!

Uber v problémech: Bývalý šéf bezpečnosti mazal stopy po krádeži dat

Bývalý výkonný manažer společnosti Uber Joe Sullivan čelí obvinění z trestného činu. Podle dostupných informací měl uplatit hackery částkou 100 000 dolarů a snažit se tak zakrýt stopy po krádeži citlivých dat. K ní mělo dojít v roce 2016, kdy se hackeři dostali do databáze Uber a získali řidičské průkazy cca 600 000 řidičů a také e-mailové adresy a telefonní čísla 57 milionů cestujících.

Kostarika se od 1.9. otevře turistům

Kam vyrazit během propršeného podzimu nebo chladné zimy na dovolenou? Do exotické Kostariky! Ta se totiž od 1.9. otevírá některým vybraným zemím celého světa a nechybí mezi nimi ani Evropská unie. Které další země dostaly zelenou? Austrálie, Čína, Japonsko, Nový Zéland, Kanada, Singapur, Velká Británie a 6 vybraných států USA. Jaká budou platit pravidla pro vstup? Vyplníte online dotazník a budete se muset prokázat negativním testem na koronavirus, který nesmí být starší jak 48 hodin. Tak šup, šup balit kufry, exotika volá!

Otevřít v galerii (7)
Žena při volbách
Žena při volbáchZdroj: Topmesto.cz

Batfleck znovu na scéně

Ben Affleck se po pěti letech vrátí na scénu jako Batman. Roli Bruce Wayne si střihne v nově připravovaném filmu The Flash, jehož premiéra je naplánována na rok 2022. Veřejnosti to potvrdil režisér snímku Andy Muschietti. Mladší verzi Batmana si pak ve snímku zahraje herec Robert Pattinson. Tak to vypadá, že na tohohle Batmana nebudou chtít do kina jen pánové!

Otevřít v galerii (7)
Lidé ve člunu v Grónsku
Lidé ve člunu v GrónskuZdroj: Pixabay.com/dassel

To už je od nás dnes vše. Přejeme vám krásný víkend a než na něj utečete, dáme vám jednu radu na cestu...

"Zeptej se sám sebe, jestli tě to, co děláš dnes, dovede tam, kde chceš být zítra."

... tak kde chcete být zítra vy? 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze