Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Covid portál spuštěn. Biden ve vedení. Miss USA se po pauze vrací

Kateřina Ostrejšová
07. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Poslanec Dominik Feri.

Americké volby stále pokračují. Joe Biden nově rozšířil své vedení v Pensylvánii, Georgie pro něj bude klíčová. Populární soutěž krásy je po odložení zase tady, online přenos bude už v pondělí. Online už je i nový Covid portál, který dokázal Dominik Feri se svým týmem dát dohromady za 14 dní. 

Covid portál vytvořen za 2 týdny  

Dnes v noci byl spuštěn nový Covid portál, který by měl veřejnosti přinést veškeré informace týkající se pandemie a vládních nařízení. Jeho vznik inicioval opoziční poslanec Dominik Feri (TOP 09), povedlo se mu to po tři čtvrtě roku od prvního nakaženého v Česku. Společně s dobrovolníky ho dokázali vymyslet, naprogramovat a naplnit obsahem během 14 dnů. 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Na webu můžeme najít až tři sta životních situací, ve kterých si lidé nemusí vědět rady, jak vládní opatření dodržet. Webový portál bude zatím v češtině a angličtině, další jazyky jsou však v procesu - vietnamština, ruština a němčina.  

„Mně to na 14 dní zničilo veškerý mimopracovní život,“  

přiznal poslanec Dominik Feri.  

Biden se blíží k vítězství 

Volby amerického prezidenta ještě stále nejsou u konce, Spojené státy dál sčítají hlasy. Joe Biden však vede v klíčových státech a vypadá to, že tyhle volby budou jeho. Demokratický kandidát rozšířil své vedení v Pensylvánii, Georgii a Nevadě a uzavřel tak hranici 270 volebních hlasů potřebných k vítězství ve volbách. Pensylvánie se svými 20 hlasy může být státem, který posune Bidena za hranici. 

V Georgii měl Biden malý, ale rostoucí náskok. Od pátečního večera 4000 hlasů.  Joe Biden má nyní 264 volebních hlasů, včetně 11 hlasů Arizony. S tímto počtem by si mohl dovolit prohrát v určitých státech. Trump má volebních hlasů 214. Pensylvánie a Georgie jsou tak pro jeho znovuzvolení klíčové. 

John Legend na straně Bidena  

Zpěvák John Legend zveřejnil obálku „Georgia On My Mind“ několik minut poté, co se Biden ujal vedení nad Trumpem.  Legend nahrál na Twitter dvouminutový klip, ve kterém zpíval píseň Hoagy Carmichael z roku 1930, kterou později popularizovali různí umělci, zejména Ray Charles, jehož verze se v roce 1979 stala gruzínskou oficiální státní písní. 

Jeho manželka Chrissy Teigen prozradila, že zpěvák čekal s rozepsaným příspěvkem “I love you Georgia” celých pět hodin, než ho mohl sdílet.  

Nemovitosti v Británii jsou nejdražší od roku 2016 

Ceny nemovitostí ve Spojeném království vzrostly nejvíce od roku 2016. Průměrné ceny domů se pouze v říjnu navýšily o 7,5 % oproti předchozímu roku na rekordní průměr 250 457 liber, zhruba tedy 6,5 milionu korun. Jen za měsíc ceny vzrostly o 0,3 %. Trh s nemovitostmi dlouho vzdoroval hospodářskému útlumu. Kvůli situaci s pandemií koronaviru se totiž obyvatelé měst snažili vystěhovat z městských center. Vláda se snaží v těchto chvílích podporovat a dočasně tak nabízí obyvatelům daňové úlevy na nákupy a na půjčky pro mladé kupce.  V rámci lockdownu, který ve Velké Británii platí od čtvrtka, jsou ale povoleny prohlídky domů, realitní agenti tak zůstávají podnikání otevřeni.  

"I když opatření vládní podpory nepochybně pomohla oddálit očekávaný pokles na trhu s bydlením, nebudou pokračovat donekonečna,"  

uvedl Russell Galley, výkonný ředitel společnosti Halifax.  

Po 14 klucích konečně holčička 

Otevřít v galerii (6)
Ulice Londýna.
Ulice Londýna. Zdroj: pixabay.com

Jay a Kateri Schwandtovi začali chodit do prvního ročníku střední školy v Gaylordu v Michiganu. Po maturitě v roce 1993 se vzali a společně začali studovat na univerzitě. Než ji dokončili, stačili se jim narodit tři děti, všichni kluci.  

V průběhu let se rodina Schwandtových nadále rozrůstala a překvapivě pokračovali až do neuvěřitelného čísla celkem 14 chlapců. To se však prolomilo dnes v noci, když Jay a Kateri přivítali na svět jejich první a jedinou dceru Maggie Jayne.  

Miss USA 2020 už příští týden  

Cheslie Kryst je nyní kvůli pandemii nejdéle sloužící Miss USA v historii soutěže. Po téměř roce a půl už ale nastal čas předat korunku dál. Miss USA, která byla původně naplánována na jaro tohoto roku, bude vysílána živě na FYI z Gracelandu. Galavečer bude v bývalém panství Elvise Presleyho v Memphisu v Tennessee v pondělí večer ve 20 hodin východního času.  O korunku bude bojovat celkem 51 žen, které se předvedou v plavkách a večerních šatech. Výsledky ovlivní také dojmy, které soutěžící krásky zanechaly během rozhovorů a dalších kol na výběrovou komisi.  

A to už je od nás pro dnešek všechno. Přejeme vám krásný víkend. Bude sice zima, ale očekáváme sluníčko, to je pozitivní ne? Protože jak řekl britský hudebník John Lennon:

„Až ti bude v životě nejhůř, otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“
 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze