Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Cristiano Ronaldo boří rekordy. Zmutovaný koronavirus je na Slovensku. Nový Samsung už za týden

Lukáš Bilinec
05. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo může být velmi spokojený se svými čísly ve fotbalových statistikách i na sociálních sítích. Opačná situace je na Slovensku, kde se i přes přísné zákazy a protiepidemická opatření šíří nová mutace koronaviru. A věděli jste, že vědec z Harvardu je přesvědčen o tom, že byla v naší sluneční soustavě mimozemská loď? 

Nová mutace koronaviru už je na Slovensku

Otevřít v galerii (5)
Slovenské město Michalovce
Slovenské město MichalovceZdroj: Pixabay.com/SofiLayla

Před několika týdny vyvolala velké pozdvižení zpráva o zmutovaném koronaviru z Jižní Anglie. Velká část světa ihned přistoupila k drsným restrikcím a izolovaly se i některé části samotné Velké Británie. Ani to však nezastavilo šíření nakažlivější formy koronaviru. Nová mutace B.1.1.7. byla nyní potvrzena i u našich nejbližších sousedů. Tento kmen koronaviru se objevil na východě Slovenska.

"Už v prvních vzorcích z okresu Michalovce se podařilo týmu Borise Klempy ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou a Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského identifikovat tzv. anglický kmen,"

sdělil na sociální síti ministr zdravotnictví Marek Krajčí. Britská forma koronaviru je podle vědců až o 70 procent nakažlivější než původní kmen. Jeho šíření je intenzivní mezi dětmi a častější u lidí do 60 let věku.

Protiepidemický index se u nás od zítřka změní

Otevřít v galerii (5)
Lidé na Karlově mostě v Praze
Lidé na Karlově mostě v PrazeZdroj: Unsplash.com/nathanvdg

Protiepidemický index PES od středy 6. ledna dozná znatelných změn. Uvedl to šéf ministerstva zdravotnictví Jan Blatný. Ten původně uváděl, že se nově začne PES počítat již od 1. ledna, nakonec se však rozhodl o posunutí termínu. Ve výpočtu výsledného indexu rizika se již nebude brát v potaz procento nově nakažených, protože je zkresleno celoplošným antigenním testováním. To zvyšuje pozitivitu testů i reprodukční číslo a uměle navyšuje index rizika, který se tak drží vysoko nad přelomem 4. a 5. stupně v protiepidemickém indexu PES.  

Od zítřejšího dne by tak mělo podle ministerstva zdravotnictví výsledné skóre více odpovídat realitě. Bude se započítávat více dat z nemocnic. Právě jejich obsazenost je stěžejní ukazatel o aktuální síle epidemie. Zahlcení zdravotnického systému země je největším koronavirovým strašákem, kvůli němuž jsou po celém světě zaváděna protiepidemická opatření.

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Cristiano Ronaldo boduje na hřišti i na sociálních sítích

Otevřít v galerii (5)
Pětatřicetiletý fotbalista Cristiano Ronaldo
Pětatřicetiletý fotbalista Cristiano RonaldoZdroj: Profimedia.cz

Rodák z města Funchal zažívá povedené období. Poté, co Cristiano Ronaldo sdílel během vánočních svátků na sociálních sítích fotku svých čtyř dětí a přítelkyně Georginy Rodriguez, zabodoval i na fotbalovém trávníku. V italské Sérii A nastřílel další dvě branky a v počtu gólů v profesionálních fotbalových zápasech za tým či reprezentaci již překonal brazilského fotbalistu Pelého. Jeden jediný gól mu chybí k vyrovnání rekordu legendárního českého fotbalisty Josefa Bicana. Ronaldovi se náramně daří i na sociálních sítích. Stal se prvním člověkem, který na Instagramu nasbíral více než 250 milionů sledujících. Za rok 2020 si připsal 50 milionů nových příznivců. Právě tato sociální síť zajišťuje Cristianovi další příjemný příjem. Za jedinou fotografii ve feedu si podle informací odborníků říká za částku v přepočtu okolo 30 milionů korun. 

Samsung Galaxy S21 už příští týden

Otevřít v galerii (5)
Samsung Galaxy S21 Event
Samsung Galaxy S21 EventZdroj: Samsung

Společnost Samsung oficiálně oznámí svou novou vlajkovou loď v oblasti chytrých telefonů, Samsung Galaxy S21, už příští čtvrtek 14. ledna. Kromě základní verze budou představeny i modely S21 Plus a prémiovější S21 Ultra. Jihokorejský technologický gigant akci pojmenoval jednoduše Galaxy Unpacked a zvolil slogan "Welcome to the Everyday Epic". Bude ji možné sledovat na stránkách Samsung.com nebo na YouTube od 16 hodin našeho času.  Kromě zmiňovaných tří nových smartphonů by měl Samsung představit také novou edici chytrých hodinek a nová sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro. 

Profesor z Harvardu šokuje tvrzením o mimozemské technologii

Otevřít v galerii (5)
Lidská představa o mimozemšťanovi
Lidská představa o mimozemšťanoviZdroj: Unsplash.com/alphapacific

Teoretický fyzik Avi Loeb ve své připravované knize Mimozemšťan: První známka inteligentního života mimo Zemi (Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life Beyond Earth) rozebírá svou teorii o neidentifikovaném objektu, který vstoupil do naší sluneční soustavy v roce 2017. Mezihvězdný objekt s názvem Oumuamua byl poprvé spatřen dalekohledem Pan-STARRS na havajské observatoři Haleakala. Zatímco většina vědců tento objekt klasifikovala jako kometu, Avi Loeb je přesvědčený o tom, že šlo o mimozemskou technologii.

"Co by se stalo, kdyby jeskynní člověk uviděl mobilní telefon? Celý život viděl jen kameny a myslel by si, že to je jen nějaká lesklá skála,"

tvrdí devětapadesátiletý izraelský vědec. 

To je z naší strany pro dnešek vše. Přejeme vám bezstarostný a pokud možno klidný úterní den. Nezapomínejte ani dnes na moudrá slova starověkého filozofa Epiktétose:

"Je jenom jedna cesta za štěstím, a to přestat se trápit tím, co je mimo naši moc."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze