Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Cyrus vydala sedmé album. Polární vědci v nejistotě. Samořídící software Tesly

Kateřina Ostrejšová
28. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Miley Cyrus v novém albu.

Americká zpěvačka Miley Cyrus přichází se svým sedmým studiovým albem, ve kterém dala průchod svým emocím po rozvodu. S novinkou přichází také Tesla, za dva týdny představí samořídící software. Polární vědci jsou v nejistotě, satelity určené k pozorování pólů budou muset být nahrazeny.  

Blatný: Čekali jsme, že bude líp  

Otevřít v galerii (5)
Ministr zdravotnictví Jan Blatný.
Ministr zdravotnictví Jan Blatný. Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Na nedělním mimořádném jednání vláda rozhodne o stupni protiepidemického systému PES, tedy zda se od příštího týdne zmírní opatření proti šíření koronaviru. Ministr zdravotnictví Blatný připouští, že jasné ještě není vůbec nic a neví se, jestli k tomu dojde. Epidemická čísla totiž nejsou zdaleka tak příznivá, jak očekával.  

“Pravdou je, že v řadě krajů se situace nezlepšuje, ale spíše stagnuje, nebo se některé parametry dokonce zhoršují. Takže se nedá vyloučit ani to, že očekávané přepnutí do stupně tři nebude v pondělí možné. Ačkoliv stále věřím, že to možné bude. Nicméně tady nejde o to, čemu já věřím, ale jde o to, jakým způsobem se situace vyvine, jaká budou data a jaké bude skóre,” 

řekl Blatný v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Počet nových případů koronaviru klesá pomaleji než v minulých dvou týdnech. Včera zatím přibylo 2 151 nakažených. Rizikové číslo se nyní pohybuje na hodnotě 57, výrazně ho ovlivňuje lidnatá Praha. 

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Sedmé studiové album Miley Cyrus  

Otevřít v galerii (5)
Miley Cyrus zpívá do mikrofonu.
Miley Cyrus zpívá do mikrofonu. Zdroj: profimedia.cz

Americká zpěvačka včera vydala své sedmé studiové album “Plastic Hearts”. To přichází téměř po dvou letech, během kterých si Cyrus prošla osobními problémy a rozvodem, což se podle ní projevilo právě v novém albu. Oslavila ním i nedávné osmadvacetileté narozeniny.  

„Poslední tři roky bych nazvala koktejlem chaosu, vesmír by se měl cítil jako nejhorší barman vůbec,“  

uvedla nedávno zpěvačka. Album má celkem dvanáct singlů, které jsou trošku více punkové, než jsou fanoušci u Cyrus zvyklí. Představí se v něm například i zpěvačka Billy Idol a Joan Jett.  

Otvírákem celého alba je písnička “WTF What Do I Know”, ve které zpívá o svém bývalém manželovi Liamovi Homesworthovi. Píseň začíná slovy “Nesnažím se o další konverzaci” a pokračuje “Vylévám láhev plnou mé frustrace”, čímž zpěvačka pravděpodobně odkazuje na to, jak se od jejich rozchodu cítí. 

21 lidí zatknuto na letišti  v Nairobi

Otevřít v galerii (5)
Muž s rouškou na letišti.
Muž s rouškou na letišti. Zdroj: freepik.com

Úředníci na letišti zatkli 21 lidí obviněných z pokusu použít falešné COVID certifikáty k cestě z Keni do Spojených arabských emirátů. Stalo se tak poté, co SAE přestaly začátkem tohoto týdne vydávat víza občanům 13 zemí, včetně Keni, Somálska, Libye, Tuniska a Alžírska.  

Podle místních médií se podezřelí mají dostavit k soudu nejpozději v pátek. 21 cestujících se pokoušelo letět do Dubaje, zadrženi byli na letišti v Nairobi. Jsou obviněni z používání padělaných lékařských dokladů, které potvrzují, že před cestou byly negativní na koronavirus. Keňa od začátku pandemie zaznamenala 80 102 potvrzených případů koronaviru a 1427 úmrtí. Podle keňského ministerstva zdravotnictví bylo v pátek hlášeno dalších 780 nakažených. 

Nový software Tesly  

Otevřít v galerii (5)
Inc Elon Musk.
Inc Elon Musk. Zdroj: tesla.com

Generální ředitel společnosti Tesla Inc Elon Musk včera uvedl, že pravděpodobně dojde k širšímu zavedení nové softwarové aktualizace “Full Self Driving” (samořídící) za dva týdny.  

Testovací verzi neboli beta verzi nového softwaru vydala Tesla v říjnu nezveřejněnému počtu odborníků.  

"Pravděpodobně přejdeme do širší beta verze za 2 týdny,"  

napsal Musk na Twitteru v odpovědi uživateli, který se zeptal, zda bude software k dispozici v Minnesotě. Musk už dříve uvedl, že rozšíření nejnovější aktualizace bude pro širokou veřejnost vydána do konce tohoto roku, přičemž systém bude čím dál více robustnější, protože shromažďuje více dat.  

Polární vědci v nejistotě  

Otevřít v galerii (5)
Ledová plocha na Antarktidě.
Ledová plocha na Antarktidě. Zdroj: pixabay.com/12019

Vědci varují, že během několika let nebudeme schopni změřit tloušťku ledu shora dolů. Jediné dva satelity (CryoSat-2 a American IceSat-2) určené k pozorování pólů totiž budou muset být nahrazeny, tvrdí vědci. Změna satelitů by však nemusela zaznamenat některé důležité změny v Arktidě a Antarktidě při oteplování klimatu. Vědci vyjádřili své obavy Evropské komisi a Evropské kosmické agentuře.  

Tento týden byl zaslán dopis s podrobnostmi o problémech a možných řešení vedoucím EK a EKA. Vesmírná agentura NASA nebyla zatím formálně oslovena, byla však o znepokojení vědců informována.  

To je od nás zatím vše, užijte si poslední listopadový víkend. A jak řekl jamajský zpěvák Bob Marley: 

„Miluj život, který žiješ. Žij život, který miluješ.“

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze