Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Dálniční známka zdraží. Další hromadná střelba v USA. Zeman se setká s polským prezidentem, bude žehlit výroky Babiše

Barbora Večeřová
24. ledna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Martin Kupka odhalil plány, které má ministerstvo s dálniční známkou

Krásné úterní ráno. Uvařte si dobrou kávu nebo čaj a začtěte se do shrnutí toho nejdůležitějšího, co by vám dnes nemělo uniknout. Ve Spojených státech se zase střílelo, momentálně tam proběhlo více masových střeleb než kolik od začátku rok uplynulo dní. Prezidentští kandidáti opět pokračují v kampani, i dnes navštíví některé regiony. A Praha by už konečně mohla mít nové vedeni. 

Dálniční známka zdraží 

Zdraží se dálniční známky. Podle ministra dopravy Martina Kupky bude ale zdražení únosné, půjde údajně o zdražení v řádu stokorun, uvedl v rozhovoru pro Právo. Momentálně stojí roční dálniční známka 1500 korun, její cena se nezvyšovala deset let, podle slov ministra dopravy je plán do budoucna takový, aby se výše cen známky nadále upravovala podle výše inflace. 

 

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

Další hromadná střelba v USA

Při dvou vzájemně propojených případech střelby poblíž kalifornského San Franciska zemřelo v pondělí místního času sedm lidí. Čtyři lidé zemřeli na houbové farmě a tři další ve spediční firmě na okraji Half Moon Bay, města vzdáleného asi 50 kilometrů jižně od San Franciska. Střelec měl být podle informací agentury AP nespokojený zaměstnanec jednoho z podniků. Letos bylo ve Spojených státech podle neziskové organizace Gun Violence Archive "více hromadných střeleb než dnů", konkrétně 38 hromadných střeleb ve 23 dnech. 

 

Poslední den výstavy klenotů na Hradě

V katedrále svatého Víta na Pražském hradě si dnes lidé mohou naposledy prohlédnout české korunovační klenoty. Katedrála je pro zájemce o prohlídku otevřená od 08:00 do 18:00, je nutné však opět počítat s dlouhými frontami, každý den ji totiž navštěvuje kolem čtyř tisíc lidí. Výstava měla původně trvat jen pět dní, nakonec se prodloužila na osm, píše ČTK

Otevřít v galerii (2)
Korunovační klenoty na Hradě
Korunovační klenoty na HraděZdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Prezidentští kandidáti pokračují cestami do regionů

Kandidáti na prezidenta Petr Pavel a Andrej Babiš dnes opět vyjedou za voliči do regionů. Bývalý premiér má v plánu návštěvu Hradce Králové, Petr Pavel se dnes setká s voliči v Příbrami. 

 

Zeman bude žehlit výroky Babiše 

Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne setká v Náchodě s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Tématy jednání by měly být česko-polská příhraniční spolupráce, rozvoj cestovního ruchu nebo dopravní propojení obou států. Česko-polských vztahů se dotklo vyjádření Andreje Babiše. V nedělní debatě v České televizi totiž uvedl, že by v případě útoku na Polsko nebo pobaltské státy neposlal do těchto zemí české vojáky na pomoc. Později se na sociálních sítích snažil situaci zachraňovat. I to by mělo být tématem setkání, protože Babiš požádal Zemana, aby to polskému vyřídil, že spolupráci NATO nikdy nezpochybnil, píše ČTK

Otevřít v galerii (2)
Polský prezident se setká s Milošem Zemanem
Polský prezident se setká s Milošem ZemanemZdroj: Profimedia

Bude mít Praha konečně nové vedení?

Představitelé pražského Spolu, Pirátů a STAN dnes oznámili, že vyjednávání o koalici na vládním půdorysu v hlavním městě pokročila. Věří, že nové vedení Prahy zastupitelé zvolí 16. února. Vyjednávání o novém vedení hlavního města trvá čtyři měsíce, které uplynuly od komunálních voleb, informují Novinky.

 

Zdroje: ceskenoviny.cz, novinky.cz, apnews.com, Právo 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze