Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Další potyčky na mítinku Andreje Babiše. Disney poráží Netflix.

Barbora Večeřová
12. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Andrej Babiš objíždí republiku. Prý se nejedná o prezidentskou kampaň

Ani další setkání Andreje Babiše se svými příznivci nebylo bez problémů. Na akci v Ústí nad Labem totiž dorazilo i množství jeho odpůrců. Disney válcuje Netflix. A to i přesto, že se svou novou platformou Disney+ přišlo na většinu trhů teprve nedávno. Dnešní noc bude nejlepší pro sledování Perseidů, tak vyrazte někam mimo město a užijte si pohled na "padající hvězdy" . 

Ani další mítink Andreje Babiše se neobešel bez potyček 

Ani v Ústí nad Labem neprobíhal mítink Andreje Babiše s jeho příznivci bez problémů. Doprovázely ho totiž potyčky mezi příznivci a odpůrci předsedy hnutí ANO. Na místě, kde se akce zúčastnilo přibližně 200 lidí, došlo k jednomu činu protiprávního jednání, které bude policie ještě řešit jako přestupek. Zbytek roztržek se policii dařilo řešit na místě. 

 

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Dnes v noci vrcholí roj Perseidů 

Dnešní noc bude věnovaná sledování perseidů. Pozorování však letos zkomplikuje Měsíc, který bude den po úplňku. Vrchol perseidy zažijí kolem třetí hodiny ráno, v době maxima je četnost roje kolem 80 meteorů za hodinu. Nejlepším místem pro jejich sledování jsou hory, daleko od světelného znečištění typického pro města. Lidé mohou pozorovat také několik jasných planet. 

Otevřít v galerii (3)
Perseidy
Perseidy Zdroj: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Slavia postoupila do play-off o skupinu Evropské konferenční ligy 

Fotbalisté Slavie Praha remizovali v řecké odvetě s Panathinaikosem 1:1, což pro ně znamenalo postup do závěrečného čtvrtého předkola Evropské konferenční ligy. Podařilo se jim tak úspěšně navázat na domácí výhru 2:0 a potvrdit svůj postup díky vyrovnávacímu gólu Václava Jurečky v 90. minutě. Od základní skupiny pražský klub tak dělí jen jeden soupeř, polský Raków Čenstochová. 

Otevřít v galerii (3)
Slavia si odvezla z Řecka remízu, na postup stačila
Slavia si odvezla z Řecka remízu, na postup stačilaZdroj: Profimedia

Disney má víc předplatitelů než Netflix 

Filmové společnosti Walt Disney se podařilo předstihnout internetovou televizi Netflix se svými kanály Disney+, Hulu a ESPN+. Začátkem července měla u svých streamovacích služeb 221,1 milionu předplatitelů, Netflix už dříve uvedl, že měl na konci června 220,7 milionu těch, kteří si službu předplácí. Firma navíc oznámila, že ve Spojených státech zvýší cenu měsíčního předplatného na 10,99 dolaru ze současných 7,99 dolaru bez reklam. Zároveň ale nabídne možnost verze s reklamami za stejnou cenu, tedy 7,99 dolaru. 

Otevřít v galerii (3)
Disney poráží Netflix
Disney poráží NetflixZdroj: Profimedia

Podle Ruska přišlo Švýcarsko o status neutrálního státu, nelíbí se mu, že zastupuje zájmy Ukrajiny 

Moskva je proti tomu, aby Švýcarsko zastupovalo v Rusku ukrajinské zájmy. Ukrajina dříve souhlasila, aby Švýcarsko zastupovalo jejím jménem mandát ochranné mocnosti v Rusku, s tím, že krok musí ještě být schválen Moskvou. 

„Velmi jasně jsme odpověděli, že Švýcarsko bohužel přišlo o status neutrálního státu, a nemůže tak vystupovat ani jako prostředník, ani zastupovat zájmy,“ 

řekl Ivan Něčajev z tiskového oddělení ruského ministerstva zahraničí. 

Švýcarsko se připojilo k šestému sankčnímu balíčku proti Rusku a Bělorusku, který byl přijat na začátku června. Ve stejném období také uvedlo, že se připojí k rozhodnutí odpojit tři ruské banky od mezinárodního platebního systému SWIFT.

 

Zdroje: ČTK, irozhlas.cz, zprávy.aktualne.cz 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze