Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Další Putinův kritik je po smrti. Miloš Zeman pronesl poslední vánoční poselství. Ukrajina chce mírový summit

Barbora Večeřová
27. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Pavel Antov

Dobré ráno! Dnes se po dvou a půl dnech otevírají obchody, a to znamená jediné. Startují výprodeje. Pokud tedy chcete vyrazit nakoupit levněji než před svátky, právě teď je váš čas. Co jiného se děje ve světě? Další z Putinových kritiků je mrtev. Může za to údajná sebevražda po skoku z okna hotelu v Indii. 

Vladimir Putin přišel o dalšího kritika

Další kritik Vladimira Putina je po smrti, píší Novinky. Nejbohatší poslanec a podnikatel v masném průmyslu Pavel Antov byl nalezen v neděli mrtev po záhadném pádu z okna v indickém hotelu, píše server deníku The Daily Mail. Mělo jít o sebevraždu. O dva dny dříve byl v hotelovém pokoji nalezen mrtvý Vladimir Bydanov, přítel a společník Antova. Příčinou jeho úmrtí měl být infarkt. 

 

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Mírový summit k výročí války? 

Ukrajina by chtěla uspořádat do konce února příštího roku mírový summit na půdě OSN. V rozhovoru to agentuře AP řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Prostředníkem na jednáních, která by se měla uskutečnit v době prvního výročí ruské invaze na Ukrajinu, by podle Kyjeva měl být generální tajemník OSN. 

 

Poslední vánoční poselství prezidenta republiky

Miloš Zeman včera pronesl své poslední vánoční poselství. Bilancoval v něm především svou politickou kariéru a zejména pak funkci prezidenta. Za nejvýznamnější událost roku označil ruskou invazi na Ukrajinu. Zmínil také, že byl vždy za korektní vztahy s Ruskem, které ale podle něj nelze udržovat, když země ohrožuje jiné země. 

"Věřím, že tlak svobodných zemí dříve nebo později přiměje Rusko, aby území Ukrajiny opustilo," 

uvedl Zeman, píše agentura ČTK.

Otevřít v galerii (2)
Vánoční poselství prezidenta
Vánoční poselství prezidentaZdroj: Pecak / CNC / Profimedia

Startují povánoční výprodeje

V kamenných obchodech dnes začínají povánoční výprodeje, pokračovat budou zpravidla celý leden. Prodejny se dnes zákazníkům znovu otevřely, ze zákona musely zůstat dva a půl dne zavřené. 

Otevřít v galerii (2)
Začínají výprodeje
Začínají výprodejeZdroj: Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia

 

Vypouštění kaprů do bazénu vyvolalo rozruch

Pobouření veřejnosti vyvolala na Slovensku akce sportovního klubu policie v Košicích, kdy se vypouštěli kapři do chlorovaného plaveckého bazénu, kde je chytaly děti. Ochránci zvířat to označili za absolutně nepřijatelné, protože Chlorovaná voda v bazénu je pro ryby nevhodná, chlor jim poškozuje žábry a kapři čelí v bazénu teplotnímu šoku. Sportovní klub se dodatečně za akci omluvil, informují Novinky.

 

Zdroje: AP, ČTK, novinky.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze