Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Dcera Beyoncé nominovaná na Grammy. Plenky pro čínské letušky. Americký Covid plán

Kateřina Ostrejšová
14. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zpěvačka Beyoncé

Dcera popové královny Beyoncé Blue Ivy byla nominována na ceny Grammy. Ve svých osmi letech je tak jednou z nejmladších nominovaných. Čínské aerolinky přišly s novými epidemickými postupy, jedním z nich jsou i plenky pro personál. Americký plán na Covid-19 bude představen již dnes, rozpočet je 908 miliard dolarů.  

Plenky pro čínské letušky  

Otevřít v galerii (5)
Pasažéři v letadle.
Pasažéři v letadle. Zdroj: Pixabay.com/StockSnap

V důsledku pandemie hledají dopravní úředníci po celém světě způsoby, jak udržet cestující a posádku v bezpečí na palubách letadel. Nový dokument v Číně s názvem Technické pokyny pro prevenci a kontrolu epidemií pro letecké společnosti obsahuje rady o nejlepších hygienických postupech, které mají provádět v letadlech a na letištích.  

Jeden z postupů je však velmi zvláštního rázu - zaměstnanci a letušky by měli nosit jednorázové pleny, aby nemuseli používat toaletu a zabránili tak riziku infekce. Dále doporučují letuškám do vysoce rizikových zemí nosit lékařské masky, dvouvrstvé rukavice, brýle, ochranné oděvy a návleky na boty.  

Japonská letecká společnost ANA na začátku tohoto roku oznámila, že testuje prototyp nových toaletních dveří bez použití rukou. Společnost Boeing mezitím úspěšně požádala o patent na samočistící záchod, který by po každém použití toaletu pomocí UV záření vyčistil.

Zákaz kávy s sebou je podle Babiše nesmysl 

Otevřít v galerii (5)
Andrej Babiš
Andrej BabišZdroj: Profimedia.cz

Premiér Andrej Babiš kritizoval výslednou podobu vládního nařízení, které zakazuje prodej kávy u výdejových okének. Oznámil to v České televizi s tím, že bude požadovat změnu.  

„Oni mi to vysvětlili, ale já to ani tak nechápu. To se nedá pochopit. My jsme nevěděli ani, že tohle z toho může vypadnout. Epidemiologové to chápou, já to nechápu,“ 

uvedl Babiš k usnesení, pod nímž je podepsán. Za podobu nařízení podle něj může ministerstvo zdravotnictví, které to dělá ve spěchu. O zákazu informoval v pátek ministr zdravotnictví Jan Blatný s tím, že to má pomoci v boji proti šíření koronaviru.  

„Není to omyl. Cílem je, abychom nechodili po vánočních trzích a po ulicích s kelímky a jídlem,“

vysvětloval Blatný. Jednat by o tom měla vláda už dnes. Babiš řekl, že bude chtít změnu v nařízení a že výdej nealkoholických nápojů by měl být povolen.  

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Blue Ivy Carter nominovaná na Grammy 

Otevřít v galerii (5)
Blue Ivy v hudebním kllipu.
Blue Ivy v hudebním kllipu.Zdroj: Profimedia.cz

Dcera Beyoncé a zpěváka Jay-Z se stala oficiálně nominovaným umělcem na ceny Grammy. Osmiletou Blue Ivy nominovali za roli v písni “Brown Skin Girl” po boku své matky v kategorii Nejlepší hudební video. Píseň představuje hymnu pozitivity, která ohlašuje krásu černých a hnědých dívek.  

Nominace znamená, že Blue Ivy, která v lednu dosáhne 9. let, bude podle Billboard jedním z nejmladších nominovaných v historii. 63. Ročník udílení cen Grammy se bude konat 31. ledna 2021.  Video „Brown Skin Girl“ již získalo řadu ocenění, včetně Videa roku na hudebních cenách Soul Train Music Awards, HER Awards a BET Awards. 

Nový Zéland domluvil cestovní bublinu s Austrálií 

Otevřít v galerii (5)
Žena s kufrem na letišti.
Žena s kufrem na letišti. Zdroj: Freepik.com

Nový Zéland se dohodl na povolení bezkaranténního cestování s Austrálii v první části příštího roku. Téměř rok poté, co uzavřel své hranice, aby chránil obyvatelé před koronavirem. Premiérka Jacinda Ardernová uvedla, že kabinet se v zásadě dohodl na “cestovní bublině” bez karantény a bez významných změn v obou zemích.  

Nový Zéland prakticky eliminoval nákazu koronavirem vynucením přísného uzamčení hranic pro všechny cizince po většinu roku. O cestovní bublině se diskutuje už měsíce a mnoho australských regionů umožnilo Novozélanďanům vstup bez karanténních požadavků už od října, Nový Zéland to však neoplatil. Austrálie také uzavřela mezinárodní hranice hned na začátku pandemii, a kromě zmiňovaných Novozélanďanů umožňuje přiletět pouze vracejícím se Australanům.  

"Je to známka toho, že Nový Zéland a Austrálie nejen spolupracují, ale že rodiny a přátelé mohou být zpět v obou směrech, a i lety mohou být opět v obou směrech,"  

uvedl australský ministr zdravotnictví Greg Hunt. 

Americký plán na Covid-19 za 908 miliard dolarů 

Otevřít v galerii (5)
Žena na zastávce v roušce.
Žena na zastávce v roušce.Zdroj: Freepik.com

Úlevový plán na Covid-19 ve výši 908 miliard dolarů, který má být představen v Kongresu USA již dnes, bude rozdělen na dvě části. Hlavní body plánu byly zveřejněny 1. prosince, nyní se však plánuje rozdělit je do dvou návrhů, o kterých by se dalo hlasovat samostatně. Jedním z nich bude opatření ve výši 748 miliard dolarů, které obsahuje peníze pro malé podniky, nezaměstnané a distribuci vakcín Covid-19. Druhý bude obsahovat ochranu odpovědnosti za podnikání a 160 miliard dolarů pro státní a místní vlády.  

"Plán je živý a zdravý a neexistuje způsob, jak opustit Washington, aniž bychom se postarali o nouzové potřeby našich lidí,"  

uvedl demokratický senátor Joe Manchin. Kongres se už měsíce snaží dosáhnout dohody o novém návrhu zákona o podpoře koronaviru poté, co se na začátku tohoto roku schválily úlevy 3 biliony dolarů. Přední zákonodárci by rádi připojili balíček Covid-19 k masivnímu návrhu zákona o financování vlády, který je potřeba provést do pátku.  

To je od nás zatím vše. Mějte úspěšný začátek týdne a myslete na slova francouzské módní návrhářky: 

“Žijeme jenom jednou, tak by to měla být zábava.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze