Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. A s větrem v zádech ještě dál!

Ranní ptáče: Dcera Cindy Crawford ve stopách matky. Američané posilují východní Evropu. Madagaskarem se prohnal cyklon Batsirai

Lenka Ciznerová
07. února 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kaia Gerber

A jsme znovu na značkách. Olympiáda zatím plyne bez většího českého úspěchu. I když výhra našich hokejistek se rozhodně počítá! Světem stále cloumá spor na Ukrajině. Rusko hrozí a pak chlácholí. Amerika uklidňuje a pak posílá letadla. Koza aby se v tom vyznala. Tak se snad radši ještě posaďte. Je tady Ranní ptáče a s ním první zprávy tohoto týdne.

Ruská invaze na Ukrajinu do několika týdnů?

I to je podle bezpečnostního poradce Bílého domu Jacka Sullivana možná varianta v pokračování současného ukrajinského příběhu. Rusko by mohlo zahájit invazi na Ukrajinu do několika dnů či týdnů. V rozhovoru s několika americkými televizemi to včera řekl Jack Sullivan, podle kterého je také možné, že se Moskva rozhodne pro diplomatické řešení.

"Rusko by mohlo zahájit vojenskou akci proti Ukrajině kdykoliv ode dneška nebo i za několik týdnů, ale rozhodnout by se mohlo i pro diplomatickou cestu,"

uvedl Sullivan. Podle něj si Rusko vytvořilo podmínky, aby mohlo na Ukrajinu kdykoliv zaútočit.

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

KLDR používá ukradené kryptoměny k financování zbrojení

Severní Korea používá ukradené kryptoměny pro financování rozvoje nových raket a svého jaderného programu. Tvrdí to zpráva odborníků OSN, na kterou dnes upozornil server BBC News. KLDR se snaží obcházet sankce, které vůči ní OSN zavedla, a shání vojenské technologie a materiály v zahraničí. Od začátku roku Pchjongjang provedl už sedm testů balistických raket.

 

Dcera Cindy Crawford ve stopách matky

Otevřít v galerii (3)
Kaia Gerbe
Kaia GerbeZdroj: Profimedia

Kaia umí! Modelka Kaia Gerber zazářila v nejnovější kampani značky Ports 1961. Takhle to dceři Cindy Crawford slušelo. Vypadá, že si modeling užívá stejně jako její matka. Taky se vám v nápaditých outfitech tak líbí?

 

Odtajní Apple příští měsíc iPhone SE třetí generace?

Otevřít v galerii (3)
Steva Jobs
Steva JobsZdroj: Prodimedia

Podle Bloombergu by měl Apple údajně 8. března odhalit iPhone SE třetí generace, novou verzi iPadu Air 2020 a nový počítač Mac obsahující vlastní křemíkový čip. Nový iPhone bude údajně první v řadě SE, který by měl obsahovat 5G modem a také rychlejší procesor a vylepšený fotoaparát. Inovovaný iPad Air páté generace by pak měl mít bionický čip A15, 5G konektivitu pro mobilní modely a 12megapixelový ultra širokoúhlý přední fotoaparát.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Madagaskarem se prohnal cyklon Batsirai

Nejméně šest lidí bylo zabito a téměř 50 000 bylo vysídleno poté, co cyklon Batsirai přinesl v sobotu večer na Madagaskar silný vítr a déšť. Batsirai, druhý velký cyklon za dva týdny, dopadl v sobotu večer na východní pobřeží ostrova a to s nárazy o rychlosti 235 km/h a vysokými vlnami, které zasáhly pobřežní oblasti. Zničeny jsou celé vesnice.

"Je to, jako bychom byli právě vybombardováni. Město Nosy Varika je téměř z 95 % zničeno,"

řekl poradce viceprezidenta madagaskarského senátu Willy Raharijaona agentuře Reuters.

 

Američané posilují východní Evropu

Americké jednotky přilétají do Polska, aby posílily východoevropské spojence. Letadlo s americkými vojáky přistálo v neděli v Polsku, aby posílilo své spojence v NATO ve východní Evropě v době hromadění ruské armády na ukrajinské hranici. Americký prezident Joe Biden ve středu nařídil vyslat téměř 3000 vojáků navíc do Polska a Rumunska, protože Washington chce uklidnit nervózní spojence v NATO. Pentagon uvedl, že z Fort Bragg v Severní Karolíně bude do Polska nasazeno asi 1700 příslušníků služby, především z 82. výsadkové divize.

 

Starosta Ottawy vyhlásil výjimečný stav kvůli blokádě kamionů

Starosta Ottawy Jim Watson v neděli vyhlásil stav nouze, aby pomohl vypořádat se s bezprecedentní desetidenní okupací protestujících kamionistů, která uzavřela většinu jádra kanadského hlavního města. Watson, který si dříve v ten den stěžoval, že demonstranti převyšují policii a kontrolují situaci, neuvedl podrobnosti o tom, jaká opatření by mohl uložit. „Konvoj svobody“ začal jako hnutí proti kanadskému požadavku na povinné očkování pro přeshraniční kamionisty, ale změnil se ve shromažďovací místo proti opatřením v oblasti veřejného zdraví a vládě premiéra Justina Trudeaua. Holt i v Kanadě mají občas trable, no.

 

Ivan Mládek dnes slaví úžasných 80 let

Otevřít v galerii (3)
Ivan Mládek
Ivan Mládek Zdroj: Profimedia

Legendární komik s banjem slaví dnes neuvěřitelné 80. narozeniny! Hitmaker a autor nezapomenutelného Jožina z bažin, kterého si na pódiu v O2 aréně střihla i samotná Metallica, však na svůj věk rozhodně nevypadá! Kterou jeho písničku máte nejraději vy? Každopádně gratulujeme a přejeme ještě mnoho let s banjem v ruce.

A na závěr si pojďme start týdne a všechen ten zmatek ve světě trochu odlehčit. A proč ne třeba slovy spisovatele Josefa Čapka:

„Svět není jeviště, svět je děloha.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze