Top hledané
Výsledky (0)
Úspěch rodiny Haškových se přesouvá ze sportu k showbyznysu

Ranní ptáče: Dcera hokejisty Dominika Haška ve finále světové hudební soutěže. Donald Trump měl schovávat tajné dokumenty.

Radek Polák
13. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Dominika Haškova bodovala na Eurovision

Česko-norská hudební skupina We Are Domi bodovala na Eurovision Song Contest. Zpěvačkou je v ní Dominika Hašková. Bývalý americký prezident Donald Trump si měl na konci svého funkčního období odvézt do svého floridského resortu 15 krabic s materiály, včetně tajných vládních dokumentů, suvenýrů a darů.

Eurovision Song Contest ve finále s kapelou Dominiky Haškové

V italském Turíně postoupila kapela Dominiky Haškové We Are Domi do finále Eurovision Song Contest. To se bude konat v sobotu 14. května. V závěru večera se skupina představila s písní Lights Off.

Lidi se nás ptají, jestli máme pocit, že to něco znamená. Doufám, že budu stejně dobře reprezentovat Česko jako táta, ale upřímně o tom tolik nepřemýšlím, je to spíš naše cesta, všichni rodiče chtějí, abychom my uspěli,“

uvedla před vystoupením Hašková.

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Pořadatel We Are Domi uvedl jako skvělý příklad mezinárodní spolupráce. Hašková se narodila ve Spojených státech, kde její otec, hokejový brankář Dominik Hašek, hrál v dresu Buffalo Sabres.

Na kytaru hraje Casper Hatlestad a na klávesy Benjamin Rekstad. Oba jsou z Norska. Trojice se seznámila během studia na hudební škole v britském Leedsu.

 

Trump v hledáčku americké federální prokuratury

Americká federální prokuratura začala vyšetřovat, zda bývalý prezident Donald Trump při svém působení v úřadu nakládal správně s tajnými dokumenty. S odvoláním na dvě informované osoby o tom informoval list The New York Times.

Velká porota se soustředí na zjištění Národního archivu USA z letošního ledna, podle kterého si Trump na konci svého funkčního období do svého floridského resortu Mar-a-Lago odvezl 15 krabic s materiály včetně vládních dokumentů, suvenýrů a darů od zahraničních lídrů či dopisů. Byly mezi nimi i položky označené jako tajné.

Otevřít v galerii (3)
Trump opět v problémech
Trump opět v problémechZdroj: Pixabay

Kdo nastoupí po Dukovi?

Možná již dnes bude oznámeno jméno nového pražského arcibiskupa, který by měl nahradit Dominika Duku. V minulosti se v té souvislosti nejvíce spekulovalo o plzeňském biskupovi Tomáši Holubovi či královehradeckém biskupovi Janu Vokálovi.

V průběhu řízení, jak to platí všude, bude navrženo mnoho jmen jako potenciálních kandidátů,“

uvedl na začátku února neurčitě pro Seznam Zprávy papežský velvyslanec, apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo.

Duka dosáhl věku 75 let již v roce 2018. To je přitom věk, kdy církevní hodnostáři zpravidla své funkce opouštějí.

Otevřít v galerii (3)
Církev hledá nástupce Dominika Duky
Církev hledá nástupce Dominika DukyZdroj: Pixabay

Kryptoměny padají

Jak vyplývá z údajů specializovaného serveru CoinMarketCap, hodnota kryptoměn v mezitýdenním srovnání poklesla v posledních dnech o více než 22 procent. Co to konkrétně znamená? Ještě minulý týden ve čtvrtek se bitcoin obchodoval za 920 920 korun. Před víkendem hodnota ale klesla pod pomyslnou hranici 900 tisíc, v pondělí pak pod 800 tisíc korun a ve středu dopoledne až na 640 800 korun.

Druhá nejznámější kryptoměna ethereum ztratila v mezitýdenním srovnání ještě více: – 28,9 procent ze své hodnoty. Dvouciferným tempem ztrácejí i další kryptoměny, například BNB (- 28,8 procenta), XPR (- 36,4), Cardano (- 39,8 ), Solana (- 46,9), Dogecoin (- 36,2) a Polkadot (- 39,6).

Otevřít v galerii (3)
Sázka na kryptoměny se v posledních dnech nevyplácí
Sázka na kryptoměny se v posledních dnech nevyplácíZdroj: Freepik

Léto bude pokračovat i v následujících dnech

Letní počasí u nás bude pokračovat i o víkendu. V sobotu i neděli proto počítejme s 21 až 25 °C. Má být jasno až polojasno. Na to naváží i první dny příštího týdne. Teploty budou obdobné. V pondělí se vyšplhají dokonce na 28 °C. Jen v úterý je třeba počítat s oblačností, dešťovými přeháňkami, deštěm či dokonce bouřkami. Ranní teploty se budou obvykle pohybovat mezi 6 až 10 °C.

 

Zdroj: ČTK, Novinky.cz, iDnes, Echo24, Český hydrometeorologický ústav

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze