Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Demi Lovato natočila svou nejtěžší scénu. Polovina Čechů má aspoň jednu dávku. Clubhouse bez pozvánek

Lukáš Bilinec
22. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Americká zpěvačka Demi Lovato na iHeart Radio Music Awards

Krásné čtvrteční ráno, milá ptáčata. Dnes se v ranním přehledu zpráv dozvíte, jak prožívala Demi Lovato natáčení své první sexuální scény, kdo bude pořádat letní olympijské hry v roce 2032, nebo za kolik českých korun si nyní můžete pořídit jeden bitcoin. Příjemné čtení!

Biden se ostře pustil do Facebooku

Otevřít v galerii (8)
Americký prezident Joe Biden
Americký prezident Joe BidenZdroj: Profimedia

Americký prezident se v poslední době tvrdě pustil do boje za očkování, které po počátečním zájmu Američanů v poslední době lehce upadá. Plně zaočkovaná ještě není ani polovina amerických občanů. Kvůli mutaci viru delta počty případů v Americe stoupají a počet mrtvých se zvyšuje. Téměř všechna úmrtí přitom mají jednu věc společnou - zemřelý nebyl naočkovaný. Právě kvůli tomu, že značná část Američanů věří konspiračním teoriím o čipování, se Bílý dům pustil do boje proti dezinformacím. Biden dokonce řekl, že Facebook a další sociální sítě zabíjejí lidi poskytováním falešných informací. Později svá slova zmírnil a Facebook se proti nim ohradil a naopak vyzdvihl své snahy o propagaci očkování.

Byt Smetanovo nábřeží 191m
Byt Smetanovo nábřeží 191m, Praha 1

O víkendu nás čekají vysoké teploty

Otevřít v galerii (8)
Polojasná obloha s prosvítajícím sluncem
Polojasná obloha s prosvítajícím sluncemZdroj: Unsplash/ Sam Schooler

Dlouhodobé předpovědi meteorologů, podle kterých jsme se teploty 30 stupňů neměli dočkat celé týdny, vzaly za své. Do Česka pronikne teplý vzduch od jihu a my si můžeme užít tropický víkend. Už v pátek by měly teploty vystoupat až na 28 stupňů Celsia. V sobotu nás čeká relativně studené ráno, ale odpolední teploty se na našem území budou pohybovat mezi 27 a 31 stupni a za celý den by nemělo zapršet. Ideální podmínky na koupání či venkovní radovánky budou i velkou většinu neděle, kdy se budou teploty pohybovat ve stejných číslech jako o den dříve, jen na západě se lehce ochladí na 25 stupňů. Večer mohou přijít bouřky, na některých místech i silné. 

Harvey Weinstein u soudu popírá svou vinu

Otevřít v galerii (8)
Právnické soudní artefakty
Právnické soudní artefaktyZdroj: Pixabay/ succo

Bývalý filmový producent Harvey Weinstein se u soudu v Los Angeles zpovídá ze sexuálních zločinů. Za skutky, spáchané mezi lety 2004 a 2013, hrozí devětašedesátiletému Weinsteinovi celkem 140 let za mřížemi. Je obžalován celkem v jedenácti případech znásilnění či sexuálního napadení. U soudu se objevil v kolečkovém křesle, s rukama spoutanýma na loketních opěrkách. V poslední době je držen v nápravném zařízení Twin Towers v L.A. Jeho právník řekl, že minimálně tři obvinění by měla být již promlčena. 

Více než polovina Česka má alespoň jednu dávku

Otevřít v galerii (8)
Doktor aplikuje na klinice vakcínu
Doktor aplikuje na klinice vakcínuZdroj: Freepik/ freepik

Pět a půl milionu českých občanů disponuje alespoň jednou dávkou vakcíny proti koronaviru. Největší podíl této hodnoty je ve věkové skupině 75 až 79 let, kde má alespoň jednu dávku 85,66 % lidí. Obě dvě pak skoro 81 procent. Celkově v Čechách má ukončené očkování lehce přes 40 procent obyvatel a zájem o očkování není tak velký jako před několika týdny. I proto se vláda snaží otevírat větší množství očkovacích míst bez objednání, ideálně v prostorách, kde je velká koncentrace lidí, jako jsou obchodní centra nebo nádraží. Nejvíce vyočkovaných dávek na světě má jednoznačně Čína, kde už počet přesáhl hranici 1,3 miliardy podaných vakcín. 

Demi Lovato má za sebou natáčení sexuální scény

Otevřít v galerii (8)
Americká zpěvačka Demi Lovato v roce 2017
Americká zpěvačka Demi Lovato v roce 2017Zdroj: Profimedia

Osmadvacetiletá americká zpěvačka a herečka se na Instagramu pochlubila fotkou ve spodním prádle a informací, že úspěšně přežila natáčení své vůbec první sexuální scény. Demi Lovato v květnu tohoto roku oznámila, že se necítí být ženou a označuje se za nebinární. Veřejnost by jí tak dle jejího přání měla označovat v množném čísle jako oni. Demi, která aktuálně natáčí film Hungry, ve kterém hraje roli Teddy, k odvážné fotce na svém Instagramu napsala:

"Byla jsem dost nervózní, ale herci i štáb byli velmi profesionální a dobře se mi s nimi pracovalo. Brzy jsem se uklidnila."

Letní olympijské hry v roce 2032 proběhnou v Austrálii 

Otevřít v galerii (8)
Australské město Brisbane
Australské město Brisbane Zdroj: Unsplash/ Alice Duffield

Po více než pětasedmdesáti letech se v roce 2032 vrátí olympijské hry do Melbourne, kde se olympiáda konala v roce 1956. Bude to třetí pořadatelství pro nejmenší světový kontinent. V roce 2000 hostilo letní olympijský hry australské město Sydney. Výběrové řízení na hostitelskou zemi probíhalo již podle nových podmínek, jelikož byl MOV v minulosti kritizován za korupci a nestabilitu. V roce 2024 se na olympijské hry chystá francouzská Paříž a o čtyři roky později by mělo sportovní svátek hostit americké Los Angeles. 

Elon Musk opět podpořil Bitcoin

Otevřít v galerii (8)
Jihoafrický miliardář Elon Musk
Jihoafrický miliardář Elon Musk Zdroj: Profimedia

V posledních týdnech se volatilita Bitcoinu velmi snížila. Za poslední měsíc nejhodnotnější kryptoměna světa nevystoupila prakticky nikdy z pásma 30 - 35 tisíc dolarů. Tedy až do úterý, kdy se propadla pod magickou hranici 30 tisíc amerických dolarů. Tehdy jí však přispěchal na pomoc miliardář Elon Musk, který je označován za největšího hybatele kurzu Bitcoinu na světě. Ten totiž na konferenci přiznal, že Bitcoin drží nejen on, ale i jeho dvě firmy - Tesla a SpaceX. O tom, že by SpaceX disponoval kryptoměnou se Musk nikdy dříve nezmínil. Elon také prozradil, že kromě Bitcoinu drží také Ethereum a recesistický DogeCoin. Cena Bitcoinu je aktuálně (22. 7. 2021, 07:00) na hodnotě 32 019 amerických dolarů (697 500 českých korun).

Clubhouse už není jen pro zvané

Otevřít v galerii (8)
Mobilní aplikace Clubhouse
Mobilní aplikace Clubhouse Zdroj: Unsplash/ Nathana Rebouças

Pamatujete si na šílenství, které vyvolala aplikace Clubhouse v České republice v prvních měsících tohoto roku? Systém pozvánek a možnost používání aplikace jen na zařízeních iPhone vyvolala v lidech obrovskou vlnu zájmu a audio sociální síť se rychle zaplavila desítkami tisíc českých uživatelů. Celosvětově přesahoval počet vytvořených místností denně metu půl milionu. Nadšení však minimálně v Čechách rychle opadlo a Clubhouse v posledních měsících vymýšlí, jak dál. Nyní se rozhodl udělat velký krok - od včerejšího dne se již může připojit úplně každý a nemusí mít ani pozvánku, která byla od počátku provozu beta verze aplikace potřeba.

Další zprávy se už do dnešního ranního přehledu nevešly. Závěrečný citát je dnes od amerického spisovatele Orisona Swetta Mardena:

"Slabí lidé čekají na příznivou příležitost, silní si ji vytvářejí."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze