Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Depp v novém filmu. Gaga posílá podporu Japonsku. Biden nakoupil dalších 100 milionů vakcín

Kateřina Ostrejšová
11. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Johnny Depp

Zpěvačka Lady Gaga poslala Japonsku podporu při příležitosti 10. výročí masivního zemětřesení a tsunami. Nový trailer k filmu “Město lží”, ve kterém si zahraje Johnny Depp detektiva, je konečně venku! Americký prezident Joe Biden včera nařídil svému týmu, aby koupil dalších 100 milionů dávek jednorázové vakcíny proti koronaviru Johnson & Johnson. 

Ústní maturita z češtiny a cizího jazyka bude letos dobrovolná 

Otevřít v galerii (5)
Detail na psaní perem na papír.
Detail na psaní perem na papír.Zdroj: Freepik.com

Letošní maturanti budou skládat své zkoušky dospělosti poměrně jinak. Budou se moci rozhodnout, jestli podstoupí ústní maturitní zkoušku z češtiny či nikoliv. Maturanti, kteří pracují v nemocnicích nebo domovech seniorů, navíc nebudou muset dělat ani státní didaktické testy. Pro ostatní zůstanou povinné, pouze se u nich prodlouží čas. Všechny pak bude čekat školní maturita ze dvou či tří předmětů. 

Premiér Andrej Babiš během minulého týdne přišel s myšlenkou takzvané úřední maturity pro všechny. Podle něj by mohly být tři podoby maturit, a to klasická, lehčí a úřední. Ministr školství Robert Plaga však s jeho představami nesouhlasil a plošnou úřední maturitu odmítl.  

Podle údajů Cermatu se k jarnímu termínu maturit přihlásilo poprvé 72 751 studentů. 

USA se nedostatku vakcín bát nemusí  

Otevřít v galerii (5)
Joe Biden
Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Americký prezident Joe Biden včera nařídil své administrativě, aby pořídila dalších 100 milionů dávek jednorázové vakcíny proti koronaviru Johnson & Johnson. Bílý dům se tímto krokem snaží urychlit očkování a zamezit šíření viru, které si v USA vyžádalo už téměř 530 tisíc obětí.  

"Potřebujeme maximální flexibilitu. Vždy existuje šance, že narazíme na nečekané výzvy. Hodně se může stát, hodně se může změnit, a musíme být připraveni," 

uvedl prezident Biden. Už dříve avizoval, že Spojené státy budou mít dostatek vakcín do konce května. Za 100 dávek od společnosti J&J zaplatily více než 22 miliard korun. Podle údajů z amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí bylo v úterý ráno distribuováno napříč USA 128 milionů vakcín.

Luxusní byt 4+kk s terasou na prodej, Praha
Luxusní byt 4+kk s terasou na prodej, Praha, Praha 5

Johnny Depp v novém filmu jako detektiv 

Otevřít v galerii (5)
Johnny Depp
Johnny DeppZdroj: Profimedia.cz

Nový trailer k filmu “Město lží”, ve kterém si zahraje hlavní postavu Johnny Depp, je konečně venku! V kriminálním dramatu se představuje jako Russell Poole, detektiv losangeleské policie, který pracuje na vyšetřování vražd rapperů Tupaca a Biggieho z roku 1997. Společně s ním bude pracovat i novinář Jack Whitaker, který téměř dvě desetiletí pátrá po vrazích.  

“Město lží” bylo točeno od prosince 2016 do května 2017 a původně neslo název "LAbyrinth". Vydání bylo plánováno na září 2018, potom ale bylo odloženo na neurčito kvůli právním problémům od Global Road Entertainment spolu s Deppem. Premiéra proběhne 19. března.  

Lady Gaga posílá podporu do Japonska 

Otevřít v galerii (5)
Lady Gaga
Lady GagaZdroj: Profimedia.cz

Zpěvačka Lady Gaga poslala Japonsku podporu při příležitosti 10. výročí masivního zemětřesení a tsunami s tím, že odolnost tamních obyvatel představuje naději v globálním boji proti pandemii.  

"V průběhu let, kdy jsem viděla a slyšela, jak oživujete vaše krásná města, cítím tolik respektu k lidem v Japonsku za vaši sílu, laskavost a lásku k sobě navzájem,"  

uvedla americká zpěvačka a herečka ve videu, které zveřejnila na Twitteru. 11. března 2011 zasáhlo severovýchodní Japonsko zemětřesení o síle 9,0 stupně, jedno z nejsilnějších v historii, a vyžádalo si téměř 20 000 obětí. Ničilo města a vyvolalo roztavení jader ve Fukušimě, která je nejhorší jadernou katastrofou na světě od Černobylu. 

Po katastrofě Lady Gaga přispěla 33 milionů korun z prodeje náramků na jejích webových stránkách. Svou zprávu zakončila slovy "Miluji tě" v japonštině. 

Austrálie představila stimulační balíček COVID-19 

Otevřít v galerii (5)
Žena sedí na letišti v roušce.
Žena sedí na letišti v roušce. Zdroj: Freepik.com

Australská vláda představila balíček na podporu cestovního ruchu ve výši 30 miliard korun. Cílem je podpořit místní cestování, zatímco mezinárodní trasy zůstávají uzavřené kvůli pandemii. Dotace letenek pro cestující, levné půjčky pro malé cestovní společnosti a finanční pomoc dvěma největším leteckým společnostem v zemi jsou navrženy tak, aby udržely kritický sektor v klidu, dokud se zahraniční turisté nevrátí.  

"Tento balíček vezme více turistů do našich hotelů a kaváren, podnikne výlety a prozkoumá náš dvorek. To znamená více pracovních míst a investic do odvětví cestovního ruchu a letectví, protože Austrálie postupně směřuje k vítězství v boji proti COVID-19 a omezením, která poškodila tolik podniků," 

řekl premiér Scott Morrison novinářům v Sydney. Cestovní ruch je hlavním hybatelem růstu australské ekonomiky, generuje v letech 2018/19 hrubý domácí produkt na 1,5 bilionu korun. Zaměstnává přibližně 5% pracovní síly v zemi. 

Přejeme vám příjemné vstávání, další novinky zase zítra. Jak řekl český spisovatel a herec Jan Werich:  

„Čas má plné kapsy překvapení.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze