Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: DeSantis zahájil prezidentskou kampaň. Digitální občanka v Česku. Kontroly na běloruské hranici s Ruskem

Barbora Večeřová
18. května 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
DeSantis by se rád stal prezidentem USA

Prezidentské kampaně v USA se rozbíhají naplno. Svou kampaň nyní započal floridský guvernér DeSantis, který se v průzkumech veřejného mínění mezi republikány pohybuje za bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Bělorusko bude po 28 letech kontrolovat hranici s Ruskem, jako důvod uvádí migranty třetích zemí, kritici ale tvrdí, že důvodem je spíše migrace Rusů, kteří nechtějí do války. 

Požár nedaleko Prahy se škodou 60 milionů 

Požár prodejny se zahradní technikou v Tehovci u Prahy způsobil škodu v desítkách milionů korun, odhad je kolem 60 milionů, ale celý případ se zatím vyšetřuje a není známá ani příčina. 

"Při požáru nebyl nikdo zraněn ani se nenadýchal kouře, bez zranění proběhl i složitý zásah v nočních podmínkách, takže přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby ze stanoviště Říčany byla odeslána zpět,"

Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208
Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208, Praha 6

uvedl na webu hasičů Ladislav Holomčík, napsala ČTK

 

Prezidentské kampaně v USA v plném proudu

Floridský republikánský guvernér Ron DeSantis příští týden oficiálně zahájí svou prezidentskou kampaň, píše deník The Wall Street Journal. DeSantis se v průzkumech veřejného mínění mezi republikánskými voliči umisťuje druhý za bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, Joe Biden po oznámení kandidatury svou kampaň pro nadcházející období spustil již v dubnu. Volby se budou konat na podzim příští rok. 

 

Česko čeká digitální občanka 

Vláda ve středu pověřila Digitální informační agenturu vytvořením aplikace eDoklady, která má od nového roku fungovat jako elektronická alternativa občanského průkazu. 

„DIA dostala díky rozhodnutí vlády dost času na vývoj a testování. Ušetří to peníze a umožní připravit infrastrukturu pro uvedení v praxi,“

zdůraznil na Twitteru Bartoš a slíbil, že projekt eDoklady stihne opravdu již tento rok, píší Novinky

Otevřít v galerii (2)
Ivan Bartoš slibuje eDoklady již tento rok
Ivan Bartoš slibuje eDoklady již tento rok Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Bělorusko po 28 bude kontrolovat hranici s Ruskem 

Bělorusko částečně obnovuje kontroly na hranici s Ruskem, oznámil běloruský ministr zahraničí Sjarhej Alejnik, píší Novinky. Důvodem je údajně potřeba zamezit nekontrolovanému příchodu občanů třetích zemí, podle kritiků je ale opatření zaměřeno spíše na Rusy, kteří se chtějí vyhnout válce na Ukrajině. Kontroly na bělorusko-ruské hranici dlouhé 1239 kilometrů se obnovují poprvé po 28 letech.

 

Je známá dvojice finalistů fotbalové Ligy mistrů

Fotbalisté Realu Madrid triumf v Lize mistrů neobhájí a nepřidá tak patnácté prvenství v soutěži v historii. „Bílý balet“ v odvetě semifinále utrpěl v Manchesteru s favorizovanými City debakl 0:4 a po úvodní domácí remíze 1:1 se se soutěží rozloučil. Soupeřem Manchesteru v boji o vítěznou trofej bude 10. června v Istanbulu Inter Milán, píše iRozhlas.

Otevřít v galerii (2)
Manchester CIty se ve finále LM utká s Interem Milán
Manchester CIty se ve finále LM utká s Interem MilánZdroj: Profimedia

Zdroje: irozhlas.cz, ceskenoviny.cz, novinky.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze