Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: DiCaprio se snaží zachránit přírodní rezervaci. USA uvolní miliardy na vakcíny. Musk chválí bitcoin

Lukáš Bilinec
19. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Herec Leonardo DiCaprio při své návštěvě Skotska

Americký držitel Oscara, Leonardo DiCaprio, se opět angažuje v otázce boje za čisté životní prostředí. Tentokrát vystoupil proti vládě v západoafrické Ghaně. Spojené státy americké zas vstoupily do otázky vakcín proti COVID-19. Podpoří jejich distribuci miliardami dolarů. A věděli jste, kde a jak získat informace o městských bytech v Brně? Poradíme vám!

USA podpoří očkování miliardami dolarů

Otevřít v galerii (5)
Joe Biden, 46. prezident Spojených států amerických
Joe Biden, 46. prezident Spojených států americkýchZdroj: Profimedia.cz

Americký prezident Joe Biden dnes odhalí příspěvek Spojených států amerických ve výši 2 miliard dolarů (téměř 43 miliard českých korun) na globální iniciativu očkování proti koronaviru. Dnes bude hovořit s vůdci světových tržních ekonomik G7. USA se snaží zvýšit úsilí o distribuci vakcín pro chudší státy, kde je nabídka dosud velmi omezená a koronavirus se v nich tak rychle šíří. Jedná se o první příspěvek USA do systému, který vede Světová zdravotnická organizace. Donald Trump tuto podporu pozdržel. Joe Biden také přislíbil další 2 miliardy dolarů v závislosti na příspěvcích od jiných národů a splnění cílů v oblasti dávkování vakcín. Věnování peněz již posvětil americký Kongres. 

Brno radí, jak získat městské byty

Otevřít v galerii (5)
Největší město na Moravě, Brno
Největší město na Moravě, BrnoZdroj: Unsplash.com/ignatarapov

Brňané mají nově možnost čerpat informace o nabídce městských bytů hned třemi způsoby: návštěvou Kontaktního místa pro bydlení, z webu, či tištěné brožury. Od včerejšího dne mají lidé k dispozici brožuru Obecní bydlení v Brně přehledně, kterou mohou získat v budovách MMB i úřadů městských částí. Město také spustilo web Bydleni.brno.cz, na kterém budou průběžně aktualizovány informace o všech typech městského bydlení. Již od léta funguje i Kontaktní místo pro bydlení na Malinovského náměstí 3. 

"Dostupnost bydlení v Brně je palčivým tématem pro lidi všech generací. Kromě toho, že město staví a rekonstruuje nové byty, musíme zlepšit i informovanost občanů o nabídce a možnostech obecního bydlení. Chceme, aby všechny podstatné informace byly přístupny jednoduše a srozumitelně na jednom místě. Nový informační web a brožura tak doplní vloni otevřené kontaktní místo pro bydlení,"

vysvětlil náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Elon Musk opět promluvil o bitcoinu

Otevřít v galerii (5)
Elon Musk na konferenci ve Washingtonu
Elon Musk na konferenci ve WashingtonuZdroj: Profimedia.cz

Generální ředitel společnosti Tesla, Inc. je v posledních měsících hodně vidět. Daří se jeho automobilce Tesla i technologické společnosti SpaceX. S Jeffem Bezosem se Elon Musk neustále přetahuje o pozici nejbohatšího člověka na světě. Muskův společenský vliv je navíc obrovský, což dokazuje i fakt, že svým rozhodnutím dokázal vyhnat cenu kryptoměny bitcoin na její historická maxima. Tesla totiž nakoupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (více než 32 miliard českých korun) a navíc uvedla, že podniká kroky k tomu, aby sama přijímala toto platidlo. Musk se nyní vyjádřil na téma bitcoinu bez přehánění či pompézností. Uvedl, že vlastnit bitcoiny je jen o něco lepší než držet konvenční hotovost. Je to prý téměř stejné jako nekryté peníze. Klíčové je ale dle slov druhého nejbohatšího člověka na světě slovo téměř. Díky malému rozdílu ve prospěch bitcoinu je lepší mít uložené peníze v této kryptoměně.

Aktuální hodnota 1 bitcoinu (k 19. 2. 2021, 06:50 hod.) je 51 345 amerických dolarů (1,099 milionu českých korun).

Leonardo DiCaprio bojuje proti těžařům

Otevřít v galerii (5)
Leonardo DiCaprio na předávání Zlatých Glóbů
Leonardo DiCaprio na předávání Zlatých GlóbůZdroj: Profimedia.cz

Hollywoodský herec a environmentální aktivista je velmi aktivní v kauzách, týkajících se životního prostředí. To opět dokazuje v současné době, kdy velmi hlasitě vystupuje proti ghanské vládě a jejím těžařským projektům. Držitel Oscara za roli Hugha Glasse ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání se snaží šířit osvětu a docílit toho, aby Ghana upustila od projektu těžby bauxitu uprostřed lesní rezervace Atewa. Ta je domovem přibližně 50 druhů ohrožených savců a poskytuje sladkou vodu pro téměř 5 milionů lidí, včetně obyvatel hlavního města Akkry. DiCaprio připomíná, že v této lesní rezervaci o rozloze 725 kilometrů čtverečních žije více než 1000 druhů rostlin, skoro 600 druhů motýlů a více než 200 druhů ptáků. 

Ghanská vládnoucí garnitura se v roce 2016 dohodla s Čínou na využití bauxitového ložiska. Je odhodlaná vytěžit až 165 milionů tun bauxitu, pokrytého horským lesem. Od Číny za něj získá více než 2 miliardy amerických dolarů (téměř 43 miliard českých korun) na nejrůznější rozvojové projekty v celé Ghaně. Leonardo DiCaprio se v této kauze angažuje již několik měsíců a v lednu podpořil nevládní organizaci A Rocha Ghana, která celou záležitost napadla soudně s odůvodněním, že těžba bauxitu poruší právo Ghaňanů na čisté životní prostředí a zdroje vody.

Výstava robotických dinosaurů v Japonsku

Otevřít v galerii (5)
Kresba robotického dinosaura
Kresba robotického dinosauraZdroj: Hajime Sorayama/ Nanzuka Arts

V tokijské galerii NANZUKA momentálně do 7. března probíhá velmi zajímavá výstava robotických dinosaurů s názvem Dinosauria. Tyto impozantní tvory takto zobrazuje japonský ilustrátor Hajime Sorayama již dlouhé roky. Třiasedmdesátiletý umělec se proslavil zejména precizně detailními ilustracemi ženských robotů. Podle jeho vlastních slov dinosaury miloval již od svého dětství. I proto těmto vyhynulým stvořením věnoval celou novou výstavu dvojrozměrných i trojrozměrných uměleckých děl. Na ilustracích návštěvníci naleznou Stegosaura, či Triceratopse s kovovými motivy. Nechybí ani socha robotizovaného Tyranosaura. Některé motivy z této výstavy si mohou pořídit milovníci dinosaurů z celého světa. V březnu totiž bude k dispozici speciální kolekce oblečení k této výstavě, ve spolupráci s japonskou oděvní značkou UNIQLO.

Více zpráv se do posledního ranního ptáčete tohoto pracovního týdne nevešlo. Přejeme vám klidný víkend ve společnosti těch, které máte rádi. Už německý filozof Immanuel Kant věděl, že:

"Jednou z nepochybných a čistých radostí jest odpočinek po práci."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze