Top hledané
Výsledky (0)
Zadržované ukrajinské obilí má spasit nová dohoda

Ranní ptáče: Dočká se svět konečně ukrajinského obilí? Netflix dnes uvede nejdražší snímek své historie.

Radek Polák
22. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Premiéra filmu The Gray Man

Generální tajemník OSN Antonio Guterres by měl být dnes v Turecku přítomný uzavření smlouvy o dodávkách obilí z Ukrajiny. Nový snímek Netflixu The Gray Man, který se natáčel také v Praze, má svoji premiéru.

Premiéra filmu Tha Gray Man

Netflix s nejdražším filmem své historie vstoupí také do kin

Dnes má Netflix nasadit svůj nejdražší filmový titul, kterým je snímek The Gray Man. Oproti minulosti by měl film ale vstoupit také do kin.

Netflix do nového snímku investoval zhruba 200 miliard dolarů, tedy nejvíce v historii streamovací platformy. Na tvorbu nových seriálů a filmů přitom tato služba jen za loňský rok vydala přes 17 miliard dolarů.

Nový titul The Gray Man se natáčel mimo jiné i v Praze, Vídni a Bombaji. V hlavních rolích se v něm představí Ryan Gosling Chris Evans. První recenze jsou však k němu spíše kritické.

Dohoda okolo ukrajinského obilí je na spadnutí

Zástupci Ruska, Ukrajiny a Turecka se dnes mají sejít v Istanbulu, aby podepsali dohodu navrženou OSN. Výsledkem má být obnovení vývozu ukrajinského obilí z černomořských přístavů. Podpisu dohody se má zúčastnit mimo jiné i generální tajemník OSN Antonio Guterres.

V ukrajinských přístavech je kvůli válce zahájené Ruskem zablokováno 20 až 25 milionů tun obilí. Jeho dodávky jsou přitom klíčové pro řadu zemí Blízkého východu a Afriky. Ukrajina tvrdí, že Rusko černomořské přístavy záměrně blokuje a že ukrajinské obilí krade. Moskva naopak vinu dává Kyjevu. 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Hrátky okolo obnovení provozu Nord Stream 1

Chybějící turbína, která podle Moskvy vedla k omezení kapacity plynovodu Nord Stream 1, uvízla nyní při transportu v Německu, protože Rusko zatím neposkytlo povolení pro její přepravu zpátky do země.

"Přirozeně chceme dopravit tuto turbínu na místo jejího provozu co nejrychleji. Čas, který to zabere, však není výlučně v naší moci,"

uvedla společnost Siemens Energy.

"Chvílemi má člověk pocit, že Rusko si ji už nechce vzít zpátky,"

řekl k situaci kolem turbíny německý ministr hospodářství Robert Habeck.  

Otevřít v galerii (3)
Další problémy s plynem, tentokrát u Nord Stream 1
Další problémy s plynem, tentokrát u Nord Stream 1Zdroj: Pixabay

Obnovená Spirála odstartuje muzikálem Jesus Christ Superstar

Po dokončení rekonstrukce divadla Spirála na pražském Výstavišti, k čemuž dojde v první polovině příštího roku, program zahájí koncertní verze muzikálu Jesus Christ Superstar. Jedná se o legendární představení, které zde slavilo úspěch v 90. letech minulého století a dosáhlo hned 1288 repríz.

Nepůjde však prý o kompletní muzikál, ale o koncertní kostýmovou verzi doplněnou o písně z jiných muzikálů Andrewa Lloyda Webbera – například Evity nebo Koček.

Zrekonstruovaná scéna Spirála zachová původní konstrukci. Zároveň zde bude navíc jevištní, zvuková a osvětlovací technika a menší sál pro 250 až 300 lidí pro komornější koncerty.

Otevřít v galerii (3)
Jesus Christ Superstar se vrátí do Prahy
Jesus Christ Superstar se vrátí do PrahyZdroj: Pixabay

Pearl Jam hrát v Praze nakonec nebudou

Americká rocková skupina Pearl Jam zrušila své dnešní vystoupení v Praze v O2 areně. Její zpěvák Eddie Vedder má nemocné hlasivky po víkendovém vystoupení ve Francii na festivalu Lollapalooza, kde se nadýchal prachu a kouře z nedalekých lesních požárů.

"Doufali jsme, že se Ed před svým vystoupením uzdraví. Navštívil doktora v Praze a pokračuje v léčbě, hlas bohužel stále nemá,”

oznámila kapela fanouškům, kterým vyjádřila „upřímnou omluvu”.

Návštěvníci dostanou peníze za zakoupené vstupenky zpět v místě nákupu, uvedla kapela na svém instagramovém profilu.

Otevřít v galerii (3)
Pearl Jam nakonec u nás nevystoupí
Pearl Jam nakonec u nás nevystoupíZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, Reuters, E15

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze