Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Doja Cat slavila “pod vodou”. Předávání vyznamenání se odkládá. Alzheimerovy choroby přibývá

Kateřina Ostrejšová
22. října 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Doja Cat zvolila kostým, který toho příliš nezakrýval

Krásné ráno všem! Konečně tu máme pátek a s ním i poslední ranní přehled tohoto týdne. Americká zpěvačka Doja Cat oslavila 26. narozeniny a to ve velkém stylu. Tématem jejího večírku byl podvodní svět. Vratislav Mynář na tiskovém briefingu oznámil, že se předávání státních vyznamenání odkládá.

Počet lidí s Alzheimerovým onemocněním meziročně roste o téměř 5 % 

Otevřít v galerii (8)
Lidí z Alzheimerovou chorobou přibývá
Lidí z Alzheimerovou chorobou přibývá Zdroj: Unsplash

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit, je prevence a včasná diagnostika onemocnění. Onemocnění je závažné pro pacienty i pro jejich rodiny. Příbuzným v náročném prostředí hrozí syndrom vyhoření. Novinky v léčbě a prevenci Alzheimerovy choroby, rizika pro pečující osoby a návrh reformy dlouhodobé péče v ČR představil odborný seminář, který uspořádala městská část Praha 2 ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze. 

Dům s bazénem na pronájem, Praha Východ –
Dům s bazénem na pronájem, Praha Východ –, Okolí Prahy

Rostla spotřeba domácností i jejich investice 

Otevřít v galerii (8)
Rostla spotřeba domácností i jejich investice
Rostla spotřeba domácností i jejich investice Zdroj: Unsplash

Uvolnění opatření proti šíření onemocnění Covid-19 ve 2. čtvrtletí 2021 napomohlo silnému oživení spotřeby domácností a tím také výkonu odvětví obchodu a služeb. Ekonomické oživení mělo příznivý dopad na příjmy vládních institucí. Jejich hospodaření bylo ale nadále silně deficitní. 

Návrat ekonomiky ke standardnímu režimu fungování byl spojen i s výrazným růstem mzdových nákladů, které byly meziročně vyšší o 42,2 mld. korun. Ve 2. čtvrtletí také došlo k oživení investiční aktivity, kterou především u nefinančních podniků pandemický režim značně utlumil. 

Starostové a nezávislí nominovali do vedení sněmovny poslankyni Věru Kovářovou 

Otevřít v galerii (8)
Místopředsedkyně hnutí STAN Věra Kovářová
Místopředsedkyně hnutí STAN Věra KovářováZdroj: Starostové a nezávislí

Předsednictvo Starostů a nezávislých se na včerejším jednání jednomyslně shodlo na nominaci místopředsedkyně hnutí a poslankyně Věry Kovářové do pozice místopředsedkyně Poslanecké sněmovny. Nové vedení Poslanecké sněmovny by měli poslanci zvolit na ustavující schůzi 8. listopadu 2021. 

„Nominace Věry Kovářové do vedení sněmovny je logická, protože je to zkušená poslankyně, která ze svého desetiletého působení už zná jednací řád i legislativní procedury nazpaměť. Kolegové napříč stranickým spektrem ji vždy cenili za vysoké pracovní nasazení i schopnost nalézt konsenzus. A to jsou vhodné vlastnosti, kterými by měla osoba ve vedení ústavní instituce disponovat. Proto jsme přesvědčeni, že bude právě Věra Kovářová naše hnutí na této úrovni důstojně reprezentovat,“  

zdůvodnil volbu předseda poslaneckého klubu a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský. 

Revitalizace náměstí Jiřího z Poděbrad 

Otevřít v galerii (8)
Prahu čekají další změny
Prahu čekají další změny Zdroj: Pixabay

Náměstí Jiřího z Poděbrad se konečně bude revitalizovat. Dočká se sjednocující koncepce, nové zeleně, závlahového systému a retence vody nebo revitalizace fontány. Trhy na Jiřáku se přesunou dále od základní školy, dětské hřiště se rozšíří a bude mít nové herní prvky a vodní atrakce. Náměstí získá bezbariérový vstup do metra a celá stanice se bude renovovat. Zahájení revitalizace se očekává v druhé polovině roku 2022. 

Předávání vyznamenání se odkládá, oznámil Mynář 

Otevřít v galerii (8)
Vratislav Mynář
Vratislav MynářZdroj: Profimedia

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář na tiskovém briefingu oznámil, že se předávání státních vyznamenání odkládá na pozdější termín, pokud prezident Zeman nerozhodne jinak. Briefing na Pražském hradě se opět uskutečnil bez dotazů novinářů. 

Oslava zpěvačky Doja Cat “pod vodou” 

Otevřít v galerii (8)
Doja Cat v kostýmu na téma "pod vodou"
Doja Cat v kostýmu na téma "pod vodou"Zdroj: Profimedia

Americká zpěvačka a rapperka Doja Cat uspořádala oslavu svých 26. narozenin v Los Angeles a její téma byl podvodní svět. Hosté přijížděli ve více či méně kreativních kostýmech, ale rozhodně vypadali, že se dobře baví. Například modelka Winnie Harlow vsadila na odvážný průsvitný kostým, ve kterém jí prosvítaly bradavky.  

NATO má nový plán, jak čelit jaderným hrozbám z Ruska 

Otevřít v galerii (8)
NATO má nový plán, jak čelit jaderným hrozbám z Ruska
NATO má nový plán, jak čelit jaderným hrozbám z RuskaZdroj: Pixabay

Severoatlantická aliance schválila nový plán, jak čelit potenciálním vojenským či hybridním hrozbám ze strany Ruska. Ministři obrany zemí NATO na zasedání v Bruselu přijali strategii, která má členské země ochránit před možným napadením raketami s jadernou hlavicí stejně jako před hackerskými útoky na klíčovou infrastrukturu. Podle šéfa aliance Jense Stoltenberga však zároveň spojenci nestojí o závody ve zbrojení a nebudou v Evropě rozmísťovat nové jaderné zbraně. 

Sparta promarnila vedení proti Lyonu 

Otevřít v galerii (8)
Sparta promarnila vedení proti Lyonu
Sparta promarnila vedení proti Lyonu Zdroj: Profimedia

Trenér Pavel Vrba věří, že pokud fotbalisté Sparty postoupí v této sezoně do vyřazovací fáze evropských pohárů, nabité zkušenosti jim pomůžou k tomu, aby příště lépe zvládli podobná utkání jako to s Lyonem. Pražané v duelu 3. kola skupiny Evropské ligy vedli nad favorizovaným Olympiquem 2:0, ale nakonec prohráli 3:4. Účast v pohárech považuje Vrba za školu života. 

Přejeme vám krásný víkend a budeme se těšit zase v pondělí. Loučíme se se slovy Epiktétose:

"Je jenom jedna cesta za štěstím a to přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze