Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Donald Trump útočí. Kim Čong-un na veřejnosti. Hublot potěšil fotbalové fanoušky

Lukáš Bilinec
17. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americký exprezident Donald Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump přežil impeachment a se svými kritiky nemá nejmenší slitování. České vládě se naopak zželelo krachujících obchodů, které se teď chystají na brzké otevření. A věděli jste, jaká slavná počítačová hra bude mít vlastní seriál?

Donald Trump ostře zaútočil na republikánského senátora

Otevřít v galerii (5)
45. prezident USA, Donald Trump
45. prezident USA, Donald TrumpZdroj: Profimedia.cz

Ještě před pár měsíci to vypadalo, že bude 45. americký prezident Donald Trump pokračovat ve svém prezidentování i v následujících letech. Nakonec však přišla jeho překvapivá prohra s Joe Bidenem. Trumpovi trvalo dlouhé týdny, než vůbec přijal fakt, že ve volbách nezvítězil. Za tu dobu za sebou nechal spoušť a poštval proti sobě mnoho lidí z vlastních řad. Jedním z nich je i republikánský senátor Mitch McConnell. Ten se sice Trumpa zastal, když hlasoval proti jeho impeachmentu, pak však vyjádřil svůj názor. Trump by podle něj měl nést trestní odpovědnost za věci, které udělal. Podle McConnella je morálně odpovědný za vzpouru v Kapitolu. Reakce bývalého amerického prezidenta na sebe nenechala dlouho čekat:

"Mitch je tvrdohlavý a mrzutý. Pokud si ho republikánští senátoři nechají mezi sebou, znovu nevyhrají. Republikáni nikdy nebudou uznávaní a silní, pokud budou akceptovat takové lidi jako je senátor Mitch McConnell,"

řekl mimo jiné Trump, který by se velmi rád do Bílého domu vrátil při příští prezidentské volbě a dle průzkumů má zatím mezi většinou republikánů podporu. 

Česká obchodní centra se chystají na pondělní otevření

Otevřít v galerii (5)
Obchodní centrum
Obchodní centrumZdroj: Unsplash.com/mauveine

Zdá se, že nic nebrání otevření maloobchodních prodejen v pondělí 22. února. Na tomto záměru panuje shoda mezi vládou a opozicí. Ještě před pár dny přitom premiér Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček uváděli, že obchody určitě v únoru neotevřou. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček ale tuto variantu nakonec prosadil. Definitivní potvrzení otevření prodejen by mělo přijít v nejbližších dnech na mimořádném jednání vlády. V obchodech mají platit přísná protiepidemická opatření. Stále platí limit 15 metrů čtverečních provozní plochy na jednoho zákazníka a dodržování dvoumetrových rozestupů. Novinkou je povinnost nošení respirátorů FFP2 pro všechny pracovníky v obchodních centrech. 

"Jsme rádi, že jsme se dohodli s panem ministrem na pravidlech, která umožňují naše otevření. Věříme, že pokud půjdeme příkladem a nabídneme zákazníkům snadnou dostupnost antigenních testů a respirátorů v lokalitách obchodních center, můžeme posílit osvětu a podpořit morálku velké skupiny spoluobčanů, kteří jsou našimi pravidelnými zákazníky,"

prohlásil předseda výkonného výboru Asociace nákupních center, Jan Kubíček.

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

Kim Čong-un se objevil na koncertě se svou manželkou

Otevřít v galerii (5)
Severokorejský vůdce Kim Čong-un
Severokorejský vůdce Kim Čong-unZdroj: Profimedia.cz

Manželka severokorejského vůdce Kim Čong-una se objevila po více než roce opět na veřejnosti. Ri Sol-ju se připojila ke svému manželovi a navštívila s ním včera koncert u příležitosti nedožitých narozenin Kimova zesnulého otce a bývalého vůdce Kim Čong-ila. Ri Sol-ju doprovázela v minulosti na veřejných akcích svého manžela pravidelně, ale od ledna loňského roku ji nikdo neviděl. Její nepřítomnost vyvolala spekulace o jejím zdravotním stavu či možném těhotenství. Jihokorejská národní zpravodajská služba včera uvedla, že se paní Ri vyhýbá veřejnému vystupování zejména kvůli obavám z epidemie nemoci COVID-19. A to i přesto, že Severní Korea oficiálně nepotvrdila žádné případy výskytu této nemoci na svém území.

Netflix dotočil animovaný seriál ze světa hry Dota 2

Otevřít v galerii (5)
DOTA: Dragon
DOTA: Dragon's BloodZdroj: Netflix

Jedna z dlouhodobě nejpopulárnějších počítačových her pro více hráčů, Dota 2, dostane svůj vlastní animovaný seriál. Právě na animovaný obsah se i nadále zaměřuje společnost Netflix. Ta teď již vypustila hotovou upoutávku na dlouho očekávaný seriál ze světa Doty. Ten dostal název Dota: Dragon's Blood a očekává se od něj veliký úspěch, vzhledem k obrovské popularitě této kompetitivní hry, kterou hrají po celém světě miliony hráčů. Netflix zatím uvedl, že bude mít seriál osm epizod a vznikal v úzké spolupráci s vydavatelem hry, společností Valve. Rozsáhlý fantasy seriál bude vyprávět příběh Daviona, proslulého Dračího rytíře. Dota: Dragon's Blood dorazí na Netflix už 25. března tohoto roku.

Hublot představil hodinky pro fanoušky fotbalu

Otevřít v galerii (5)
Limitované hodinky od firmy HUBLOT
Limitované hodinky od firmy HUBLOTZdroj: Hublot Watches

Luxusní švýcarská hodinářská firma Hublot potěšila fanoušky fotbalu. Zejména pak britské nejvyšší soutěže Premier League. Vznikla limitovaná edice pouhých 200 kusů hodinek Big Bang e. Ty budou propojené s mobilní aplikací Hublot Loves Football a budou fotbalovým fanouškům přibližovat aktuální dění na fotbalových trávnících. Titanové chytré hodinky upozorní svého majitele na časy zahájení zápasů, branky, střídání, žluté a červené karty, nastavení, sestavy, či rozhodnutí videorozhodčích. Jakmile zápas oblíbeného fotbalového klubu skončí, začnou hodinky odpočítávat čas do dalšího zápasu. Hodinky jsou dodávány s textilním řemínkem v signifikantní fialové barvě, ale je možné ho vyměnit. Lehkou kompozitní verzi těchto hodinek budou nosit také rozhodčí v Premier League. Ty budou vybaveny technologií, která signalizuje, zda-li fotbalový míč překročil brankovou čáru. Hodinky Big Bang e Premier League jsou dostupné za částku 5200 amerických dolarů (zhruba 111 tisíc českých korun).

Ani dnes jsme pro vás nezapomněli vybrat citát k zamyšlení. Volba tentokrát padla na moudrá slova autora teorie relativity, Alberta Einsteina, která byste si měli vzít k srdci:

"Existuje tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze