Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Dotace na podporu kultury. Rusko vyhostí americké diplomaty. Kritika Cardi B

Sabina Štaubertová
17. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Cardi B

Krásné sobotní ráno! Praha reaguje na vytíženost testovacích center. Na Praze 1 zřídila nové odběrové centrum. Rusku se nelíbí americké sankce, proto vyhostí americké diplomaty. NASA plánuje vyslat první ženu na Měsíc, která společnost zajistí postavení vesmírného modulu? Čerstvé zprávy k ranní kávě přináší dnešní Ranní ptáče.

 

Nové testovací místo v centru Prahy

Otevřít v galerii (6)
Testování coronavirus
Testování coronavirusZdroj: Pixabay

K odběrovým místům na Praze 1 přibyla nová adresa. Nově se můžete nechat otestovat na Mariánském náměstí, kde provádějí, kromě standardních PCR nebo antigenních testů i neinvazivní metodu, odebrání vzorku ze slin. Pražský magistrát v kooperaci s Městskou poliklinikou Praha a Českým červeným křížem otevřel další odběrové centrum.

“Otevřením dalšího odběrového centra hlavní město Praha reaguje na vývoj epidemické situace, která v České republice není stále příznivá. Prevence je nejlevnějším a nejúčinnějším řešením,”

říká Milena Johnová, radní hlavního města Prahy pro zdravotnictví a sociální politiku. Dobrovolníci ČČK se zapojují po celou dobu pandemie. Kromě působení v odběrovém centru působí i v Metropolitním očkovacím centru na Vyšehradě nebo v Ústřední vojenské nemocnic a nyní znovut působí v testovacím centru, právě na Praze 1. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Více než pět milionů korun na podporu kultury a sportu

Otevřít v galerii (6)
Dětské plavání
Dětské plaváníZdroj: Pixabay

Divadla, hudba, volnočasové organizace pro děti a mládež nebo třeba specializované sportovní oddíly, ti všichni se mohou těšit z finanční podpory od městské části Praha 1. Ta se rozhodla podpořit kulturní, sportovní organizace a přínosné projekty, kterým rozdělila částku 5,34 milionů korun. Finanční dotaci v kulturní oblasti získá například Divadlo v Řeznické, projekt v Hlavní roli stáří organizace Život 90 a další hudební i literární projekty. V oblasti volného času dětí a mládeže získají dotaci oddíly jako jsou Junák, Kondor nebo poputují na projekty základních škol na Praze 1. Na podporu v oblasti sportu se mohou na Praze 1 těšit specializované oddíly šermu, tenisu, plavání a další přínosné projekty. 

Vyhoštění amerických diplomatů z Ruska

Otevřít v galerii (6)
Symbol USA
Symbol USAZdroj: Pixabay

Moskva uvedla, že vyhostí deset amerických diplomatů. Reaguje tak na sankce, které zavedly Spojené státy americké. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pátek rovněž uvedl, že Moskva přidá na svůj sankční seznam dalších osm úředníků americké správy a bude usilovat o omezení a zastavení činnosti nevládních organizací USA a její zasahování do ruské politiky.

“Na tato opatření budeme reagovat, požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili zemi,”

uvedl Lavrov novinářům. USA patří mezi další z několika států, kam patří například i Kanada, kdo zasahuje proti ruskému jednání na Ukrajině. 

Francie schválila novou legislativu sexuální aktivity

Otevřít v galerii (6)
Paříž
PařížZdroj: Pixabay

Francouzský parlament přijal legislativu, která charakterizuje sex s osobou mladší 15 let jako trestný čin. Hlasování ve prospěch návrhu zákona bylo v konečném mínění jednomyslné. Ačkoliv zde byly obavy, že by nový zákon mohlo být diskriminační vůči vztahu mezi nezletilou osobou a člověkem jen o několik let starším, přesto byl schválen. Za porušení tohoto zákona může být ve Francii dotyčná osoba odsouzena ze znásilnění a poslána do vězení až na 20 let. Francie se tak přiblížila řadě dalším západním zemím. Doposud byl sex do 15 let možný se souhlasem. 

“Toto je historický zákon pro naše děti a společnost,”

řekl ministr spravedlnosti Eric Dupond-Moretti na Národním shromáždění. 

Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m
Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m, Praha 10

NASA chce vyslat na Měsíc první ženu

Otevřít v galerii (6)
Vesmírná stanice
Vesmírná staniceZdroj: Pixabay

NASA si vybrala společnost SpaceX od Elona Muska, aby postavila modul, který se v tomto desetiletí vrátí i s posádkou na Měsíc v rámci programu Artemis. Cílem celého programu, je dopravit dalšího muže a první ženu na Měsíc.

“Tímto oceněním Nasa s naši partnery dokončí první zkušební misi i s posádkou na povrch Měsíce ve 21. století. Současně chceme udělat krok vpřed v oblasti rovnosti žen a dlouhodobého průzkumu vesmírů.”

uvedla Kathy Lauders, vedoucí organizace pro lidský průzkum. 

Elon Musk vyvíjí design hvězdné lodi už několik let. Prozatím však bude sloužit jako přistávací modul, který přepravuje astronauty z měsíční oběžné dráhy na povrch. 

Cardi B pod palbou kritiky 

Otevřít v galerii (6)
Cardi B a Megan Thee Stallion
Cardi B a Megan Thee StallionZdroj: AFP PHOTO / Kevin WINTER / The Recording Academy via Getty Images / Profimedia

Letošní ocenění Národní akademie hudebního umění se potýká s množstvím stížností na hlavní účinkující. Vystoupení hlavních hvězd letošních Grammy, kterou byly americké rapperky Cardi B a Megan Thee Stallion se nesetkalo s pochopením. Někteří diváci vyjádřili znepokojení. Představení prý bylo moc vyzývavé až pornografické a nebylo vhodné, aby jej v přímém přenosu sledovaly děti. Kromě diváků jej kritizovali i nekteří umělci.

“Čas a místo bylo nevhodné, mělo to být označeno jako obsah pro dospělé. Jsem zklamaný,”

prohlásil zpěvák CeeLo Green.

To je od nás pro dnešek vše. Doufáme, že se vám dnešní zprávy líbily a dnešní den strávíte podle vašich představ.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze