Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám dnes rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Dražší benzín i dárky. Scarlett Johansson se vdala. Spotify hlásí rekord

Lukáš Bilinec
30. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Herečka Scarlett Johansson

Kvůli slábnoucí koruně se nám možná vánoční dárky i cesty autem prodraží. Více peněz by naopak mělo zůstat v kapsách nejchudších obyvatel Číny, díky schválenému zvyšování platů. Ty možná brzy navýší svým zaměstnancům i Spotify, kterému se náramně daří!

Česká koruna oslabuje, Vánoce se mohou prodražit

Otevřít v galerii (6)
Česká koruna oslabuje
Česká koruna oslabujeZdroj: Pixabay.com/paregrinus44

Obavy ze zhoršující se epidemiologické situace u nás i v Evropě opět oslabily naší měnu. Dolar i euro se vůči ní dostaly na půlroční maxima, což může pro české občany negativně ovlivnit vývoj cen pohonných hmot či vánočních dárků. 

Analytik Raiffeisenbank Vít Hradil k situaci uvedl:

"Česká koruna je měna malé otevřené ekonomiky a když na trzích narůstají obavy o globální ekonomický vývoj, přirozeně trpí. Kapitál se stahuje k bezpečnějším měnám, třeba americkému dolaru či švýcarskému franku."

Zlepšení situace můžeme očekávat až v příštím roce. Stoupající ceny nejspíše povedou k menšímu zájmu o některé zboží ze zahraničí. Situace by však mohla nahrát výrobcům z Česka. 

Čína chce zvýšit příjmy nejchudším a rozšířit střední třídu

Otevřít v galerii (6)
Lidé v Pekingu
Lidé v PekinguZdroj: Unsplash.com/markuswinkler

Čínská lidová republika schválila plán rozvoje země na dalších pět let. Přijatá usnesení na období 2021-2025 mohou vykouzlit úsměv na tváři skupin s nízkými příjmy. Vládnoucí garnitura se domluvila na tom, že právě těmto lidem zvýší příjmy a pokusí se tak zvětšit počet lidí, patřících do střední třídy. V pátek to na tiskové konferenci v Pekingu uvedl Ning Jizhe, místopředseda Národní komise pro rozvoj a reformy.  Čína chce zvýšit spotřebu v zemi, od čehož si slibuje další ekonomický růst. Vysoký úředník komunistické strany, Han Wenxiu, zas svým prohlášením potěšil zahraniční investory. Slíbil, že Čína rozšíří jejich přístup na tamější trh. 

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Scarlett Johansson se už potřetí vdala

Otevřít v galerii (6)
Herečka Scarlett Johansson
Herečka Scarlett JohanssonZdroj: Profimedia.cz

Do třetice všeho dobrého, řekla si možná pětatřicetiletá hollywoodská herečka Scarlett Johansson. O víkendu si totiž vzala během intimního obřadu komika Colina Josta, se kterým se zasnoubila vloni na jaře. Jde již o její třetí manželství. V letech 2008 až 2011 byl jejím manželem herecký kolega Ryan Reynolds a mezi lety 2014-2017 byla manželkou o dva roky staršího novináře Romaina Dauriaca. O svatbě Scarlett a Colina informovala na Instagramu dobročinná společnost Meals on Wheels America, která bojuje proti hladu a izolaci v komunitě seniorů. Svatebním přáním hvězdné dvojice je pomoci zranitelným starším osobám během této obtížné doby, právě podporou @mealsonwheelsamerica.

Spotify pokořilo hranici 300 milionů aktivních uživatelů měsíčně

Otevřít v galerii (6)
Spotify
SpotifyZdroj: Pixabay.com/PhotoMIX-Company

V oblasti online poslechu hudby nadále posiluje svou pozici služba Spotify. Počet aktivních měsíčních uživatelů dokázala tato firma za poslední rok zvýšit hned o 29 % na úctyhodných 320 milionů. Oproti roku 2017 jde o více než dvojnásobný nárůst. Podobně se Spotify daří rozšiřovat i řady svých předplatitelů, kterých už je skoro 150 milionů. Za posledních rok přibylo 27 procent nových platících uživatelů. Firma svůj růst připisuje úspěšnému vstupu na ruský trh, a také povedené marketingové kampani v Indii. Pro srovnání konkurenční Apple Music disponuje 60 miliony předplatitelů a Amazon Music jich má ještě o dalších 5 milionů méně.

Sluneční brýle z oceánských plastů

Otevřít v galerii (6)
Sluneční brýle z oceánských plastů
Sluneční brýle z oceánských plastůZdroj: The Ocean Cleanup

Společnost The Ocean Cleanup spojila své síly s designérem Yvesem Béharem a vytvořila sluneční brýle z plastu, vyloveného z Velké tichomořské odpadkové skvrny. Jedná se o první produkt, který tato nizozemská organizace z nashromážděného plastu nechala vyrobit. Brýle mají klasický tvar, připomínající oblíbené Wayfarers od značky Ray Ban. Tmavě modrá barva s výraznými tyrkysovými spoji napodobuje krásu moře a odkazuje na původ plastu. 

"Materiál je o něco měkčí než standardní plast, což zajišťuje příjemný pocit na obličeji. Rám jsme zvolili silnější, a tak se jedná o pevný a odolný produkt,"

popsal nové sluneční brýle Yves Béhar. 

Premiéra Wonder Woman 1984 je v ohrožení

Otevřít v galerii (6)
Gal Gadot v roli Wonder Woman
Gal Gadot v roli Wonder WomanZdroj: Warner Bros.

Premiéra dlouho očekávaného filmu podle komiksové předlohy s Gal Gadot v hlavní roli se měla odehrát v kinech během letošních Vánoc. Šéfka společnosti Warner Bros., Ann Sarnoff, teď však potvrdila, že vůbec není jisté dodržení plánovaného data uvedení filmu. Vše závisí na dalším vývoji pandemie koronaviru ve Spojených státech amerických. Nepotvrdily se tak dohady o tom, že by mohl mít film premiéru na některé z internetových platforem pro předplatitele. Touto cestou se v letošním roce vydal třeba dobrodružný film Mulan. Patty Jenkins, která film Wonder Woman 1984 režírovala, však trvá na tom, že tento snímek bude mít premiéru pouze na stříbrném plátně.

To je z našich ranních zpráv vše, přejeme vám hezký zbytek dne. Těšíme se na vás opět už zítra ráno. Nezapomínejte, že v této děsivé době je důležité pozitivní myšlení.

"Nejlepší způsob, jak začít nový den, je po probuzení myslet na to, zda dnes můžeme udělat radost alespoň jednomu člověku,"

prohlásil už v 19. století německý filozof Friedrich Nietzsche.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze