Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Šafářová s Plekancem oznámili šťastnou novinku, naopak zpěvák Nick Cave truchlí. Kdo je největším favoritem sázkařů na post prezidenta?

Radek Polák
10. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Bývalá tenistka Šafářová se může pochlubit synem Oliverkem

V prezidentské volbě mají čeští sázkaři jasno. Podle nich by se mohl stát novým prezidentem generál Petr Pavel. Bývalé tenistce Lucii Šafářové se v brněnské nemocnici narodil syn Oliver. Naopak rodinu zpěváka Nick Cavea, který by se měl za více než měsíc představit v Praze, postihla smutná událost. Jeho syn si vzal život.

Šafářové s Plekancem se narodil syn Oliver

Bývalá tenistka Lucie Šafářová se na svém Instagramu pochlubila synem, kterého má s hokejistou Tomášem Plekancem. Dostal jméno Oliver.

Jsem vděčná, jakého mám úžasného muže, s kterým to vše mohu sdílet a je mi oporou, a za svou rodinu a tchyni, kteří tu vždy jsou,“

uvedla k tomu Šafářová.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Je to již druhé dítě do rodiny. Vychovávají již spolu 2,5 roku starou dceru Leontýnku. Plekanec má navíc z předchozího manželství se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou desetiletého syna Matyáše a sedmiletého Adama.

 

Sázkaři nejvíc věří generálu Pavlovi

Podle sázkových kanceláří má největší šanci stát se budoucím prezidentem Česka generál Petr Pavel. Jak uvedl portál Seznam Zprávy, pravděpodobnost na jeho zvolení je podle sázek zhruba třetinová. V případě lídra hnutí ANO Andreje Babiše pak čtvrtinová. Třetím v pořadí je senátor Pavel Fischer a čtvrtým odborářský předák Josef Středula. Toho podpořil nedávno i prezident Miloš Zeman. Pátou v pořadí je ekonomka rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. Výsledky, které nelze ale zaměňovat za předvolební průzkumy, vyjadřují šance podle sázek, nikoliv procentní podporu každého z kandidátů.

Otevřít v galerii (3)
Stane se Petr Pavel novým prezidentem?
Stane se Petr Pavel novým prezidentem?Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Zpěvák Nick Cave ztratil již druhého syna

Australskému zpěvákovi Nicku Caveovi, který v červnu vystoupí na pražském festivalu Metronome, zemřel již druhý syn. Jethro Lazenby. Nedávno mu byla diagnostikována schyzofrenie, když zaútočil na svoji matku Beau Lazenbyovou. Letos v květnu mu soud nařídil léčbu závislosti na návykových látkách a zakázal mu na dva roky s matkou kontakt.

"Přítomnost svého syna cítím stále všude kolem, i když už tu fyzicky není,"

uvedl Cave.

První syn známého zpěváka zemřel před šesti lety poté, co po užití LSD spadnul z útesu.

Nick Cave hraje kromě své kapely Bad Seeds v řadě dalších hudebních projektů. Z filmových rolí je asi nejznámější jeho působení ve filmu Nebe nad Berlínem. Cave je rovněž autorem několika knih, které vyšly i česky.

 

Zpravodajství okolo nepokojů v Kongresu získalo novinářskou Pulitzerovu cenu

Letošní hlavní Pulitzerovu cenu za novinářskou práci, která je udělována za veřejnou službu, dostal list The Washington Post za zpravodajství kolem nepokojů v sídle Kongresu z loňského ledna. List The New York Times pak dostal hlavní ocenění za mezinárodní zpravodajství za sérii článků o amerických úderech bezpilotními letouny na Blízkém východě, které kvůli chybám při identifikaci cílů vedly k úmrtím civilistů. Zvláštní uznání dostali novináři působící na Ukrajině, kteří informují o vývoji ruské invaze. Pulitzerovy ceny udílí Kolumbijská univerzita v New Yorku a jsou považovány za nejprestižnější americké novinářské ocenění.

Otevřít v galerii (3)
Nepokoje v sídle Kongresu z loňského ledna získaly novinářskou Pullitzerovu cenu
Nepokoje v sídle Kongresu z loňského ledna získaly novinářskou Pullitzerovu cenuZdroj: Pixabay

Americké akcie jsou jsou nejnižší za třináct měsíců 

Americké akcie v úvodu týdne pokračovaly v prudkém propadu a dostaly se na třináctiměsíční minimum. Důvodem byly především vyšší dluhopisové výnosy, které spolu s vyhlídkou na agresivní zpřísňování měnové politiky oslabily růstové akcie. Investoři také mají obavy z prudkého ekonomického oslabení v Číně.

Oslabilo všech jedenáct hlavních sektorů indexu S&P. Energetický sektor klesl o šest procent na pozadí dvouprocentního poklesu cen ropy. Ztráty vykázaly i velké technologické společnosti jako Microsoft, Amazon, Apple, Alphabet, Meta nebo Tesla. Výrobci čipů odepsali čtyři procenta.

Otevřít v galerii (3)
Americké cenné papíry hlásí další propad
Americké cenné papíry hlásí další propadZdroj: Pixabay

Zdroj: iDnes, Wikipedia, Seznam Zprávy, Extra.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze