Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Ed Sheeran hlásí comeback. Morava se probouzí po tornádu. Microsoft slaví velký úspěch

Lukáš Bilinec
25. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Třicetiletý britský zpěvák Ed Sheeran

Krásné páteční ráno všem ranním ptáčatům. Věříme, že jste v pořádku vy i vaši blízcí. Jižní Morava má za sebou večer a noc, na které dlouho nezapomene.

Na Floridě spadla budova, pohřešují se desítky lidí

Otevřít v galerii (8)
Zdravotníci nakládají pacienta do sanitky
Zdravotníci nakládají pacienta do sanitkyZdroj: Unsplash / Mat Napo

Po částečném kolapsu budovy v Surfside v Miami na Floridě se pohřešuje nejméně 99 lidí. Již v tuto chvíli je potvrzena 1 oběť a 11 zraněných. Je však jisté, že smutné počty budou v průběhu následujících hodin narůstat. Aktuálně probíhají na pobřeží Miami záchranné práce. Úředníci pro mimořádné události žádají veřejnost, aby zavolala na speciálně zřízené číslo, pokud se lidé nemohou spojit se svými příbuznými či známými. Záchranné posádky prohledávají tuny suti a hledají možné přeživší. 

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Jižní Morava počítá škody po silném tornádu

Otevřít v galerii (8)
Tornádo utvořené v průběhu bouřky
Tornádo utvořené v průběhu bouřkyZdroj: Unsplash / Nikolas Noonan

Sedm vesnic hlásí po ničivém tornádu velké škody. Zranily se stovky lidí a další se stále ještě pohřešují. První oběť ohlásila hodonínská nemocnice, která dosud ošetřila více než 200 zraněných. Do oblasti se sjíždí pomoc z Čech, Rakouska, i Slovenska. Meteorolog Michal Žák označil moravské tornádo za extrémně silné, mělo mít sílu F3 nebo dokonce F4 (rychlost větru až 267 km/h) z pěti možných stupňů. Bez elektřiny jsou desetitisíce domácností a podle záchranářů bude narůstat počet obětí. Momentálně jsou potvrzeni tři mrtví. Na internetu okamžitě vznikly sbírky na pomoc zasaženým.

Sydney se uzamyká kvůli nárůstu případů

Otevřít v galerii (8)
Pohled na budovu opery v australském Sydney
Pohled na budovu opery v australském SydneyZdroj: Pixabay / Pattyjansen

Kdepak, koronavirus ještě neřekl poslední slovo. V Austrálii opět ukazují, jak jsou důslední ve snaze nenechat epidemii za žádných okolností rozjet. Střední a východní předměstí Sydney, včetně pláže Bondi, přechází do tvrdého lockdownu. Jde o první uzávěru v největším australském městě v letošním roce. Město bojuje proti nekontrolovatelnému šíření vysoce infekční mutace delta. Dnes nahlásily úřady 17 nových případů, aktuálně je tak v oblasti 65 nakažených nemocí Covid-19. Lockdown by měl podle plánu trvat do 2. července a lidí mají zůstat doma a vycházet jen k zajištění základních potřeb. 

Praha protestuje proti zrušení respirátorů

Otevřít v galerii (8)
Dívka nasazuje chlapci respirátor
Dívka nasazuje chlapci respirátor Zdroj: Freepik / prostooleh

Bezpečnostní rada hl. m. Prahy důrazně požádala vládu, aby nezmírňovala povinnost nosit respirátory. 

"Musíme zůstat obezřetní a nepodlehnout iluzi, že pandemie ze dne na den skončila. Vyzýváme proto vládu, aby zachovala nutnost nošení respirátorů nebo nanoroušek v MHD,"

uvedl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib a reagoval tak na slova ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který řekl, že již za pár dnů bude v MHD stačit obyčejná, chirurgická rouška. 

Ed Sheeran se vrací v novém klipu jako upír

Otevřít v galerii (8)
Britský zpěvák Ed Sheeran
Britský zpěvák Ed SheeranZdroj: Profimedia

Před pár desítkami minut zveřejnil po dlouhé době svůj nový videoklip nejpopulárnější evropský zpěvák poslední doby, Brit Ed Sheeran. V novém videoklipu Bad Habits dokonce lítá, je totiž upír. Tato píseň je prvním singlem z jeho chystaného, již pátého studiového alba. Během koronavirové pandemie nebylo o Sheeranovi příliš slyšet. Vloni v září se stal otcem a 17. února tohoto roku oslavil své jubilejní 30. narozeniny. Ještě před propuknutím pandemie, v létě roku 2019, přišlo na dva jeho koncerty v Praze více než 150 tisíc lidí.

Microsoft přesáhl tržní kapitalizaci 2 biliony dolarů

Otevřít v galerii (8)
Budova společnosti Microsoft v Kolíně nad Rýnem
Budova společnosti Microsoft v Kolíně nad RýnemZdroj: Pixabay / Efes

V době, kdy Microsoft přichází s operačním systémem Windows 11, slaví jeden z největších úspěchů své historie. Společnost, založená v roce 1975 Billem Gatesem a Paulem Allenem, přesáhla tržní kapitalizaci 2 biliony amerických dolarů (skoro 43 bilionů českých korun). Redakce CNN Business uvedla, že je tak Microsoft teprve druhou americkou veřejně obchodovanou společností, které se něco takového povedlo. Již v srpnu 2020 tuto hranici pokořila společnost Apple. Microsoftu přinesla úspěch také koronavirová pandemie, během níž lidé více využívali jeho produkty.

Kanye West se soudí s Walmartem

Otevřít v galerii (8)
Americký rapper Kanye West
Americký rapper Kanye WestZdroj: Profimedia

Web TMZ přišel se zprávou, že Kanye West žaluje řetězec Walmart za prodej falešných tenisek YEEZY Foam runners. Slavný rapper a jeho společnost tvrdí, že kvůli tomuto prodeji přicházejí o miliony amerických dolarů. Před pár měsíci byla situace opačná, když obchodní řetězec podal námitku k Úřadu pro patenty a ochranné známky USA na to, že firma YEEZY údajně vykradla jeho logo. Tenisky od Walmartu stojí zhruba 24 amerických dolarů (přibližně 510 Kč) a jde o věrnou kopii designu YEEZY, který se prodává za 80 usd (zhruba 1700 českých korun). 

V Londýně vyrostla pestrobarevná pyramida

Otevřít v galerii (8)
Pyramida v Londýně se svým tvůrcem Furmanem
Pyramida v Londýně se svým tvůrcem FurmanemZdroj: Dezeen / John Nguyen

Návrhář a designer Adam Nathaniel Furman představil veselou a hlavou instalaci - pyramidu plnou nejrůznějších barev. Její přesné jméno je Proud Little Pyramid a vyrostla na náměstí Granary, blízko King's Cross. Mimo jiné má oslavit postupný odchod koronaviru a opětovné otevírání dopravy, obchodu i služeb. Furman doufá, že konstrukce, na které se dá sedět, přinese radost všem kolemjdoucím. Jde o první Furmanovu instalaci v této oblasti. Další by měly následovat v průběhu následujícího půl roku. 

Dočetli jste poslední zprávu posledního ranního ptáčete v tomto týdnu. Na úplný závěr jsme si dnes připravili citát od amerického zpěváka Boba Dylana:

"Když jste si jistý tím, kdo jste, a pevně se toho držíte, zamotáte hlavu spoustě lidí."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze