Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Ed Sheeran v problémech. Čínské celebrity se zastaly vlády. Konference Apple bude online

Lukáš Bilinec
31. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Britský zpěvák Ed Sheeran

Čerstvý třicátník Ed Sheeran se chystá na velké soudní řízení, byl totiž opět obviněn z plagiátorství. Závažná obvinění na téma porušování lidských práv přicházejí z celého světa směrem k čínské vládě. Té se nyní veřejně zastaly desítky čínských celebrit. A věděli jste, kolik znevýhodněných studentů podporuje nadace Olgy Havlové? 

Ambiciózní očkovací plán Austrálie pohořel

Otevřít v galerii (5)
Zdravotní sestra a očkovací vakcína
Zdravotní sestra a očkovací vakcínaZdroj: Pixabay/ fernandozhuminaicela

Federativní stát s 25 miliony obyvatel si dal za úkol podat do 31. března svým občanům 4 miliony dávek vakcíny proti COVID-19. Výsledek? Pouhých 600 tisíc využitých vakcín, tedy tristních 15 % z plánovaného počtu. Tato zpráva přichází jen pár dnů poté, co do tvrdého uzamčení vstoupilo město Brisbane, kde se objevilo malé ohnisko nákazy. Vláda se sice hájí tím, že očkování není tak naléhavé, jak se zdálo, kvůli nízké míře infekce v Austrálii, mnoho lidí s tímto výkladem však nesouhlasí a vládní představitele kritizují. Od vypuknutí pandemie Austrálie zaznamenala 29 300 onemocnění touto nemocí a více než 900 lidí jí podlehlo. V Brisbane se objevila dvě ohniska nákazy, spojená se zdravotní sestrou a lékařem, kteří se nejspíše nakazili v nemocnici. Není zatím jasné, proč tito zdravotníci ještě nebyli očkováni.

Nadace Olgy Havlové podporuje téměř 100 znevýhodněných studentů

Otevřít v galerii (5)
Olga Havlová, zakladatelka Výboru dobré vůle
Olga Havlová, zakladatelka Výboru dobré vůle Zdroj: Profimedia.cz

Již 26 let poskytuje Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové (VDV) ve spolupráci s ČSOB studentům se sociálním a zdravotním znevýhodněním studijní stipendia. Tuto podporu na jaře získalo nově dalších 7 studentů středních a vysokých škol. Od letošního března tak stipendium z fondu pobírá celkem 94 mladých lidí se zdravotním postižením, z dětských domovů nebo sociálně znevýhodněných rodin. 

"Současná krizová situace bohužel ještě více dopadá na lidi se zdravotním či sociálním znevýhodněním. Naším cílem je ochránit ty nejzranitelnější, nenechat je na okraji zájmu společnosti. Přijímací pohovory s uchazeči o stipendium jsme sice realizovali online za ztížených podmínek, ale máme obrovskou radost, že můžeme podpořit sedm nových studentů, kteří překonávají vážné překážky na cestě ke vzdělání,"

prozradila Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. 

Pronájem luxusní vily 7+1, Černošice – 373
Pronájem luxusní vily 7+1, Černošice – 373,

Čínské celebrity zbrojí proti západním značkám

Otevřít v galerii (5)
Čínská umělkyně
Čínská umělkyně Zdroj: Pixabay / Miapowterr

Netradiční vyústění má kritika Západu na adresu Číny a jejího údajného porušování lidských práv v posledních měsících. Většina čínských a hongkongských celebrit byla dosud silně apolitická, ale v posledních dnech se začínají projevovat a chránit vládu Pekingu. Vládnoucí komunistická strana a státní média podporují v zemi vlnu nacionalismu. Západ obviňuje Peking ze zadržování Ujgurů a dalších muslimských menšinových skupin v internačních táborech v Sin-ťiangu a jejich využívání k nuceným pracím. Jsou prý součástí technologických a maloobchodních dodavatelských řetězců, ať už přímo či nepřímo. Čínská vláda však tábory nazývá "středisky odborného výcviku", určenými k boji proti terorismu a náboženskému extremismu. Vládnoucí garnitura dlouhodobě důrazně popírá všechna obvinění. USA uvedla, že zablokuje dovoz bavlny, vyrobené v Sin-ťiangu. Tento týden se na obranu Číny postavily desítky tamních celebrit. Ty postupně ukončily svá partnerství se zahraničními oděvními značkami. Tento krok se dotkl společností H&M, Nike, Adidas, Puma a Calvin Klein. Mezi těmi, kteří ostře vystoupili proti západu, jsou herečka Mi Yang, zpěvák Wang Yibo z boybandu UNIQ, či violoncelistka Ouyang Nana. 

Ed Sheeran se nevyhne soudnímu řízení

Otevřít v galerii (5)
Britský zpěvák Ed Sheeran
Britský zpěvák Ed SheeranZdroj: Profimedia.cz

Britský zpěvák, který se vloni stal poprvé otcem a minulý měsíc oslavil své 30. narozeniny, má před sebou nepříjemné starosti. Ačkoliv se snažil vyhnout soudním sporům v otázce údajného plagiátorství, americký okresní soudce Ronnie Abrams včera zamítl jednu z jeho nabídek a potvrdil, že se skutečně bude soudit. Problematická je jeho hitovka Thinking Out Loud z roku 2014, která se měla výrazně inspirovat písní Let's Get It On od Marvina Gaye. Structured Asset Sales LLC, která vlastní jednu třetinu majetku spoluautora této písně, Eda Townsenda, dostala zelenou k zažalování Eda a Sony Music Publishing. Žalobce je vlastníkem autorských práv až do minulého roku, tedy i v letech největšího úspěchu Edova hitu. Nemělo by jít přitom o žádnou malou částku, ale hned 100 milionů amerických dolarů (více než 2,2 miliardy českých korun). Sheeran má problémy se žalobami obdobného typu už dlouhou dobu - ostře medializovaný byl spor okolo jeho písně z Photograph z roku 2009. 

Představí Apple na červnové konferenci VR a AR? 

Otevřít v galerii (5)
Vizualizace k WWDC 2021
Vizualizace k WWDC 2021Zdroj: Apple

Společnost Apple oznámila, že její konference Worldwide Developers Conference (WWDC) se bude konat od 7. do 11. června. Stejně jako loni bude akce probíhat pouze online. Společnost letos slaví své 45. narozeniny. Apple nezveřejnil žádné detaily o tom, co by na konferenci mělo být představeno. Spekuluje se však o dlouho očekávaném headsetu s virtuální realitou či samostatných brýlích s augmentovanou realitou. V loňském roce Apple na této konferenci oznámil přechod řady Mac na vlastní procesory Apple Silicon. Toto by mělo být částečně tématem i letošní akce. V roce 2019 oznámila společnost na WWDC nový Mac Pro a o dva roky před tím inteligentní reproduktor HomePod a nový iPad Pro. 

"Pracujeme na tom, aby byl WWDC21 naším dosud největším a nejlepším eventem. Jsme nadšení, že můžeme vývojářům Apple nabídnout nové nástroje na jejich podporu při vytváření aplikací, které mění způsob, jakým žijeme, pracujeme a hrajeme,"

řekla Susan Prescott, viceprezidentka společnosti Apple. 

To je od nás pro středeční ráno vše. Závěrem jsme pro vás vybrali motivační citát od amerického spisovatele Setha Godina:

"Čekat na dokonalost není nikdy tak dobré jako postoupit vpřed."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze