Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Egypt chtěl podpořit Rusko, nakonec podpoří Ukrajinu. Další zraněný Čech na frontě

Barbora Večeřová
19. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Biden a Sísí

Egypt chtěl dodat zbraně do Ruska, nakonec je ale dodá na Ukrajinu. Egyptský prezident se rozmyslel po tlaku USA v čele s prezidentem Bidenem. Doufá, že vstřícný krok vůči Ukrajině mu zajistí výhody ze spolupráce se Spojenými státy. Polsko se dohodlo s Ukrajinou na tranzitu obilí, i přesto, že ho v sobotu zakázalo. Tranzit by měl být obnoven v pátek. Další český dobrovolník se zranil na válečné frontě. 

Egypt chtěl podpořit Rusko, nakonec podpoří Ukrajinu 

Nedávno uniklé americké zpravodajské dokumenty odhalují, že egyptský prezident Abdel Fattáh Sísí v únoru schválil vojenskou pomoc Rusku. Káhira měla Moskvě dodat až 40 tisíc raket. Plán změnil až nátlak Spojených států. Egypt tak nakonec dodá Ukrajině potřebnou dělostřeleckou munici, uvádí Novinky s odkazem na The Washington Post na základě uniklých dokumentů. Podle těchto dokumentů Egypt věří, že Spojené státy zohlední jeho pomoc Ukrajině a Káhira pak získá modernější americké vojenské výrobky.

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Polsko se dohodlo s Ukrajinou na tranzitu obilí

V jednání s Ukrajinou se podařilo dosáhnout dohody umožňující obnovení tranzitu ukrajinského obilí a dalších zemědělských výrobků přes Polsko, které v sobotu jejich dovoz - a také tranzit - zakázalo. Oznámil to dnes polský ministr zemědělství Robert Telus. Kamiony s ukrajinským obilím mají být zapečetěny a monitorovány. Tranzit má být obnoven v pátek, píše ČTK

Otevřít v galerii (1)
Tranzit obilí bude obnoven v pátek
Tranzit obilí bude obnoven v pátekZdroj: Profimedia

Další český dobrovolník zraněn na frontě

Ani ne měsíc poté, co na ukrajinské frontě padl český dobrovolník, byl těžce zraněn další Čech. O události informoval předseda humanitární organizace Zdravotnízajištění.cz Jan Zamrazil.

„Máme dalšího zraněného Čecha. Zranění jsou vážná, dle mých informací měl přijít o jednu dolní končetinu, každopádně je jeho stav už nyní stabilizovaný a je mimo ohrožení života,“

řekl v úterý večer serveru Lidovky.cz Zamrazil.

Svou informaci ale později doplnil a řekl, že končetinu se nakonec podařilo zachránit. 

 

Zachycených nelegálních migrantů bylo letos 315, na hraniční kontroly to zatím není 

Zatímco Rakousko o dalšího půl roku prodloužilo namátkové kontroly na hranicích s Maďarskem a Slovinskem, v Česku se podobné opatření zatím nechystá. Cizinecká policie eviduje od začátku roku 315 zajištěných nelegálních migrantů, největší počet jich zajistila v dubnu. Nárůst počtu běženců v souvislosti s teplejším počasím se očekává, zároveň to ale zatím není důvodem ke znovuzavedení kontrol na hranicích se Slovenskem jako minulý podzim, píší Novinky.

 

Zdroje: novinky.cz, lidovky.cz, ceskenoviny.cz

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze