Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Ellen DeGeneres oznámila konec své show. Tesla odmítla Bitcoin. Conor McGregor vydělává nejvíc

Lukáš Bilinec
13. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Moderátorka Ellen DeGeneres a zpěvačka Adele

Vítáme všechna ranní ptáčata. Skočte do dnešního dne naplnění informacemi, díky bohatému přehledu aktuálních zpráv!

V Kolumbii už třetí týden protestují proti vládě

Otevřít v galerii (8)
Demonstranti v kolumbijské Bogotě
Demonstranti v kolumbijské BogotěZdroj: Unsplash/ Byron Jimenez

Demonstranti v Kolumbii mají dlouhý seznam požadavků. Mezi ty nejvýznamnější z nich patří stažení návrhu na další privatizaci systému zdravotní péče v zemi, ukončení policejního násilí v zemi a podporu během pandemie koronaviru. Protivládní protesty trvají už tři týdny. Na ulicích se sešli členové odborů, studenti, i důchodci. Ombudsman pro lidská práva vyšetřuje až 40 zabitých demonstrantů v souvislosti s protesty. Přesný počet však zůstává sporný. 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Češi by mohli cestovat jen s jednou dávkou vakcíny

Otevřít v galerii (8)
Lidé na letišti s rouškami
Lidé na letišti s rouškamiZdroj: Freepik/ prostooleh

Takový je plán Ministerstva zdravotnictví České republiky, který odprezentoval ministr Petr Arenberger. Ministr zdravotnictví rovnou dodal, že dle existujících studií je člověk již po první podané dávce vakcíny velmi významně chráněný. Někteří odborníci však tvrdí, že u většiny vakcín, které se mají podávat ve dvou dávkách, je ochrana nedostatečná. S jednou dávkou by člověk mohl získat covid pass pro cesty po Evropě bez testů a omezení, avšak se čtrnáctidenním ochranným obdobím. 

Tesla dál nebude přijímat Bitcoin

Otevřít v galerii (8)
Interiér vozu Tesla Model 3
Interiér vozu Tesla Model 3Zdroj: Unsplash/ David von Diemar

Jen dva měsíce přijímala automobilka Elona Muska nejznámější kryptoměnu světa. Slavný miliardář sdílel své rozhodnutí na Twitteru a okamžitě po jeho zveřejnění klesla hodnota Bitcoinu o více než 10 procent. Aktuálně (13. května 2021, 06:00) se obchoduje za 50482 amerických dolarů (zhruba 1,07 milionu českých korun). Musk tak zareagoval na kritiku některých investorů společnosti a ekologů, kteří poukazovali na nehospodárnou těžbu kryptoměn.

České nemocnice obnovují běžnou péči

Otevřít v galerii (8)
Pacient v nemocnici
Pacient v nemocniciZdroj: Pixabay/ 12019

Slábnoucí koronavirová pandemie umožňuje nemocnicím návrat do standardního režimu. Kvůli velkému náporu pacientů s nemocí covid-19 musely mnohé nemocnice běžnou péči buď výrazně omezit, nebo úplně zrušit. Ještě před dvěma měsíci v nemocnicích s koronavirovou nákazou leželo skoro 10 tisíc pacientů. Před pár dny jejich počet klesl pod dva tisíce. Nemocnice si uvědomují, že budou muset v nejbližších měsících dohánět to, co bylo zanedbáno, ale zároveň jejich pracovníci potřebují po náročné pandemii strávit čas na dovolených. 

The Ellen DeGeneres Show končí

Otevřít v galerii (8)
Moderátorka Ellen DeGeneres s Adele ve své show
Moderátorka Ellen DeGeneres s Adele ve své showZdroj: Profimedia.cz

Jedna z nejslavnějších talkshow na světě příští rok po devatenácti letech skončí. Oznámila to sama moderátorka Ellen DeGeneres, která uvedla, že krok dlouho zvažovala a probírala ho i se svou manželkou. Podle vlastních slov si musí třiašedesátiletá moderátorka odpočinout. Pravdou však také je, že za poslední rok talkshow ztratila více než milion diváků. Stalo se tak poté, co byla Ellen obviněna ze špatného chování v zákulisí. 

Sony vyvíjí 25 her na PlayStation 5 najednou

Otevřít v galerii (8)
Herní konzole PlayStation 5
Herní konzole PlayStation 5Zdroj: Sony

Hráči se mají skutečně na co těšit. Vývojáři ze Sony si pro ně připravují pod svou značkou PlayStation Studios pořádnou dávku herních zážitků. Téměř polovina z tohoto počtu nebude pokračování nebo spinoff, ale zcela nové hry. Již dříve bylo potvrzeno, že se v nejbližších měsících hráči mohou těšit na tituly jako jsou Ratchet and Clank: Rift Apart, Horizon Forbidden West, nebo Gran Turismo 7. 

Conor McGregor je nejlépe vydělávající sportovec roku

Otevřít v galerii (8)
MMA zápasník Conor McGregor
MMA zápasník Conor McGregorZdroj: Profimedia.cz

Ve výročním seznamu 10 nejlépe vydělávajících sportovců roku se poprvé na nejvyšší příčce objevil MMA zápasník. Není překvapením, že se jedná o Ira Conora McGregora, u kterého svítí hodnota 180 milionů amerických dolarů (zhruba 3,8 miliardy českých korun) za uplynulý rok. Ten se na pomyslný finanční olymp vyšplhal díky prodeji většínového podílu ve značce whiskey, Proper No. Twelve. K cestě na vrchol mu pomohl i návrat do oktagonu. Za zápas s Dustinem Poirierem inkasoval 22 milionů amerických dolarů. Na 2. místě žebříčku je fotbalista Lionel Messi a na bronzovou příčku dosáhl jeho "kolega" Cristiano Ronaldo. 

UNDEFEATED a Nike společně vydávají tenisky k poctě Kobeho Bryanta

Otevřít v galerii (8)
Tenisky Nike Kobe 5 Protro "Hall of Fame"
Tenisky Nike Kobe 5 Protro "Hall of Fame"Zdroj: Undefeated Footwear

Není jasné, kolik produktů s tématikou Kobeho Bryanta ještě spatří světlo světa, ale jeden zbrusunový už je venku. Včera měly svůj den D tenisky Nike Kobe V Protro "Hall of fame", které jsou kolaborací značek UNDEFEATED a Nike. Jde o dlouho očekávanou botu, na kterou si fanoušci basketbalu, Kobeho a tenisek museli počkat velmi dlouho. Původní termín vydání se totiž posunul zhruba o půl roku, nejspíše kvůli debatám ohledně smlouvy mezi Nike a rodinou zesnulého basketbalisty. Na teniskách najdeme čísla 24, 10, 8, což jsou čísla dresů, která Kobe používal během své kariéry. Zítra tento legendární basketbalista vstoupí in memoriam do basketbalové síně slávy.

Více zpráv se do čtvrtečního ranního ptáčete nevešlo. I dnes pro vás máme moudrý citát na závěr, tentokrát od holandského akademika Manfreda de Vriese:

"Důvěra je jako velmi jemná květinka - dlouho jí trvá než rozkvete a snadno se zašlápne."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze