Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Elon Musk nabírá středoškoláky. Princezna Diana se dočká plakety. Nová sociální síť Bitcloud

Lukáš Bilinec
02. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americký podnikatel Elon Musk

Společnost Tesla nabírá do své nové továrny v Austinu více než 10 tisíc zaměstnanců. Elon Musk je láká na Twitteru. Na této sociální síti zveřejnil bratr princezny Diany plaketu, která bude mít čestné místo před jejím londýnským bytem. A víte, která americká zpěvačka rozdává milion amerických dolarů? 

Elon Musk slibuje v nové továrně 10 tisíc pracovních míst

Otevřít v galerii (5)
Majitel Tesly a SpaceX, Elon Musk
Majitel Tesly a SpaceX, Elon MuskZdroj: Profimedia.cz

Nová továrna společnosti Tesla v Austinu by potřebovala do konce roku 2022 obsadit více než 10 tisíc pracovních míst. Hlásit se mohou lidé hned po absolvování střední školy. Původně se přitom počítalo pouze s polovičním číslem. Informaci sdílel na svém účtu na Twitteru sám Elon Musk. Uvedl také, že se továrna nachází pouhých 5 minut od letiště a 15 minut od centra města, přímo na řece Colorado. Společnost již navázala spolupráci s Austin Community College, Houston-Tilloston University, University of Texas a Del Valle Independent School District. Automobilka by ráda nabírala absolventy středních škol, kteří by mohli hned zahájit svou kariéru v Tesle a pokračovat při tom ve svém vysokoškolském vzdělání. Muskova druhá firma SpaceX včera sdílela na Twitteru aprílovou informaci, že plánuje dopravit na měsíc kryptoměnu Dogecoin. 

Snowboardista, který přežil pád vrtulníku, je při vědomí

Otevřít v galerii (5)
Horské panorama
Horské panoramaZdroj: Pixabay/ heibergerwork

Profesionální snowboardista David Horváth je jediným pasažérem, který přežil sobotní pád helikoptéry Airbus AS350B3 na Aljašce. Při havárii přišlo o život pět lidí, včetně nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Podle portálu Anchorage Daily News lékaři nyní uvedli, že se stav osmačtyřicetiletého snowboardisty zlepšil. Mnohonásobný mistr republiky ve snowboardingu by měl být při vědomí a vyšetřovatelé doufají, že se jim ho podaří v nejbližší době vyslechnout. Zda-li si pamatuje na to, co nehodě předcházelo, zatím není jasné. Včerejší žádost vyšetřovatelů o rozhovor s pacientem byla ze strany nemocnice zamítnuta. Vrak stále zůstává na místě neštěstí. Vyšetřovatelé se ho budou pokoušet z náročného terénu dostat v nejbližších desítkách hodin.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Princezna Diana bude mít plaketu před svým londýnským bytem

Otevřít v galerii (5)
Princezna Diana v roce 1981
Princezna Diana v roce 1981Zdroj: Profimedia.cz

Diana, princezna z Walesu, umřela v roce 1997 ve věku 36 let. Za svůj krátký život se stihla zapsat do srdcí desítek milionů lidí po celém světě. Je matkou britských princů Williama a Harryho. Nyní se před bytem v západním Londýně, kde princezna před svatbou s princem Charlesem žila v letech 1979 až 1981, objeví modrá plaketa. Společnost English Heritage, která spravuje více než 400 historických domů a památek uvedla, že medailon postaví letos, kdy by princezna Diana oslavila své 60. narozeniny. Modré plakety připomínají místa v Londýně, kde žili nebo pracovali historicky významní lidé. V hlavním městě Vělké Británie je vystaveno více než 900 takových plaket, ale převážná většina z nich je věnována mužům. Společnost English Heritage se v posledních letech snaží nerovnováhu mezi muži a ženami napravit. Spisovatel Charles Spencer, bratr princezny Diany, vyjádřil z tohoto nápadu své nadšení na sociálních sítích a sdílel i podobu chystané plakety.

Miley Cyrus rozdává miliony

Otevřít v galerii (5)
Americká zpěvačka Miley Cyrus
Americká zpěvačka Miley CyrusZdroj: Profimedia.cz

Zatímco na Facebooku se můžete často stát obětí podvodů, kdy falešné stránky nabízejí skrze upravená videa nebo fotky celebrit údajnou možnost získat peníze, od Miley Cyrus můžete získat opravdové bohatství. Osmadvacetiletá zpěvačka a herečka ve spolupráci s Cash App rozdává akcie v hodnotě 1 milion amerických dolarů (více než 22 milionů českých korun)

"Nic není důležitější než investice do sebe. Chci rozšířit vlastnictví na co nejvíce lidí,"

napsala Miley na svém Twitteru. Právě tam, a také na Instagramu, se mohou fanoušci do soutěže zapojit. Výherci budou vybráni náhodně. Cash App, kterou vyvinula společnost Square, je mobilní platební služba, která lidem umožňuje investovat peníze.

Na BitCloud si můžete kupovat tokeny celebrit

Otevřít v galerii (5)
Nová sociální síť BitCloud
Nová sociální síť BitCloudZdroj: BitCloud.com

Popularita kryptoměn každým týdnem roste. Nejznámější kryptoměna světa, Bitcoin, se aktuálně (2. 4. 2021, 06:10) obchoduje za 59 757 amerických dolarů (zhruba 1,32 milionu českých korun). Je tak klidně možné, že se na vlně slávy kryptoměn sveze i další ambiciózní projekt, sociální síť BitClout. Podle tvůrců půjde o první nástroj, který jako společnost máme k obchodování se sociálním vlivem lidí jako aktivem. BitClout je od začátku postaven jako vlastní blockchain. Tvůrci říkají, že struktura sítě je podobná struktuře Bitcoinu, i když má také prvky sociálních médií, jakou jsou profily, followeři a příspěvky. 

"Bitcloud je stejně jako Bitcoin plně open-source projekt. Nestojí za ním žádná společnost - jsou to jen mince a kód,"

vysvětluje společnost. Web umožňuje uživatelům nakupovat tokeny (mince) na základě hodnoty reputace někoho jiného, v tomto případě slavných lidí. Každý profil na platformě má svou vlastní "minci pro tvůrce", přičemž cena těchto mincí kolísá na základě nákupu a prodeje na webu. "Vsadit" si tak můžete třeba na to, že se cena zvýší u tokenů Elona Muska, Justina Biebera, LeBrona Jamese, nebo Seleny Gomez. 

Více zpráv už se do dnešního svátečního ranního ptáčete nevešlo. Přejeme vám, ať si volné dny užijete s těmi, které máte rádi.

"Chovej se ke svým rodičům tak, jak chceš, aby se tvé děti chovaly k tobě,"

říkával už před více než 2 tisíci lety starověký řecký řečník Isokratés. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze