Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Elon Musk zrušil homeoffice. Proč Putin vyhodil pět generálů? V USA se opět střílelo, tentokrát před kostelem.

Barbora Večeřová
03. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Elon Musk zrušil homeoffice.

Elon Musk opět pod palbou kritiky. Ve své firmě Tesla totiž zrušil homeoffice. Každý ze zaměstnanců musí nyní v kanceláři trávit minimálně 40 hodin týdně. Své rozhodnutí odůvodnil tím, že společnosti, kde funguje homeoffice, nemají takové výsledky. Co myslíte, je opravdu nutné každý den docházet do kanceláře, nebo je homeoffice výhodný pro zaměstnance i zaměstnavatele? 

Elon Musk zrušil homeoffice 

O Elonu Muskovi se opět mluví. Tentokrát proto, že ve své společnosti Tesla nařídil návrat do kanceláří a bez výjimky zrušil možnost homeoffice. E-mail, ve kterém Musk o změně informoval své zaměstnance, se dostal na veřejnost a začal sklízet pořádnou kritiku. 

„Každý, kdo pracuje v Tesle, je povinen trávit zde minimálně 40 hodin týdně. Pokud se neukážete v kanceláři, považuji to za to, že jste dali výpověď,“ 

napsal v jednom ze svých e-mailů podřízeným. 

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Nové nařízení odůvodnil tím, že v ostatních firmách, kde homeoffice funguje, se nepracuje tak, jak by si on představoval. 

„Samozřejmě, že jsou společnosti, které nevyžadují přítomnost v kanceláři, ale kdy naposledy představily skvělý nový produkt?“

vysvětlil svůj krok majitel Tesly. 

 

Sněmovna bude volit nové radní České televize 

Ve sněmovně se dnes bude volit pět radních České televize, tedy třetinu ze všech členů Rady. V tajné volbě budou poslanci vybírat z 15 kandidátů. Mezi nominovanými je například bývalý ředitel Českého rozhlasu Vlastimil Ježek, politolog Ladislav Mrklas nebo bývalá novinářka Milada Richterová

 

Čeští fotbalisté porazili Švýcarsko 

Premiéra v elitní skupině Ligy národů měla pro českou reprezentaci šťastný konec. Český tým si poradil se Švýcarskem 2:1. V 11. minutě se poprvé trefil Jan Kuchta, před poločasem ale hosté vyrovnali. V 58. minutě měli Češi štěstí, vlastním gólem totiž rozhodl Djibrila Sowa. Momentálně se český tým nachází na prvním místě tabulky, protože Španělé pouze remizovali s Portugalskem 1:1. 

 

Další střelba v USA, tentokrát před kostelem

Tři lidé zemřeli při další střelbě v americkém státě Iowa. Mezi mrtvými by měl být pravděpodobně i útočník. Střelba se odehrála ve čtvrtek večer místního času před kostelem ve městě Ames. Jde o další z případů masové střelby, poslední z nich se odehrála ve středu. Jak se k tomu postaví prezident Biden? 

Otevřít v galerii (2)
Spojené státy mají s masovou stelbou velký problém, zbraně ale stále omezeny nejsou.
Spojené státy mají s masovou stelbou velký problém, zbraně ale stále omezeny nejsou.Zdroj: Profimedia

Putin vyhodil pět generálů 

Pět ruských generálů propustil ze služby šéf Kremlu Vladimir Putin. Podle mluvčího Kremlu Dmitrij Peskova jde o běžnou personální rotaci. Důvodem prý nejsou pracovní výkony, ale odchod do důchodu nebo přesun na jinou pozici. V ukrajinských a západních médiích se v posledních dnech objevily zprávy, že Kreml podniká čistky kvůli neúspěchům ve válce s Ukrajinou. Podle ukrajinských zdrojů chce Putin nahradit staré generály mladšími, od kterých očekává lepší výkony. 

Otevřít v galerii (2)
Putin vyhodil pět generálů, nahradí je mladšími.
Putin vyhodil pět generálů, nahradí je mladšími. Zdroj: Profimedia

Zdroje: novinky.cz, ČTK, sport.cz, bbc.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze