Top hledané
Výsledky (0)
Tisíce Arménů opouští problematické území

Ranní ptáče: Erdogan pochválil Ázerbájdžán za Náhorní Karabach. Významný důstojník Islámského státu padl do zajetí

Radek Polák
26. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Oba státníci si společně notovali

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a ázerbájdžánská hlava státu Ilham Alijev oslavili společně vojenské vítězství v Náhorním Karabachu. Američané zadrželi významného člena teroristické organizace Islámský stát, kterým má být operační a podpůrný důstojník Abú Halíl al-Fadání.

Do Ázerbájdžánu přijel turecký prezident Erdogan

Recep Tayyip Erdogan a ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev uvítali vojenské vítězství Baku v Náhorním Karabachu, odkud prchají tisíce etnických Arménů. Erdogan kvůli jednáním se svým ázerbajdžánským protějškem včera přijel do tamní exklávy Nachčivan.

To, že byla operace úspěšně dokončena v krátkém čase, a to navíc s maximální citlivostí k právům civilistů, je věcí, která mne naplňuje hrdostí," 

řekl při té příležitosti Erdogan.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Arménští separatisté v Náhorním Karabachu, který je mezinárodně uznáváno jako součást Ázerbájdžánu, abyli minulý týden donuceni k příměří. Arménský premiér Nikol Pashinyan v té souvislosti řekl, že očekává příliv asi 120 tisíc civilistů z tohoto území, uvedla Al Jazeera.

Američané zajali významného člena Islámského státu

Při americkém útoku podniknutém z vrtulníku byl v severní Sýrii v sobotu zadržen významný člen teroristické organizace Islámský stát.

„Během razie byl zajat Abú Halíl al-Fadání, operační a podpůrný důstojník ISIS v Sýrii. Al-Fadání byl vyhodnocen jako člověk s četnými vztahy v celé síti ISIS v regionu," 

uvedlo ve zprávě pro média velitelství.

Organizace Islámský stát se hlásí k některým z teroristických útoků z poslední doby, v Sýrii zintenzivnila své operace loni v prosinci, poznamenal server Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (3)
Sýrie zůstává stále nebezpečným místem
Sýrie zůstává stále nebezpečným místemZdroj: Pixabay

Volby v Mali čeká nový termín

Malijská vojenská vláda oznámila, že odloží prezidentské volby naplánované na únor, jak uvedla stanice Al Jazeera. Jejich cílem měl být návrat civilního vůdce k moci v tomto konfliktem zmítaném západoafrickém státě. Dvě kola hlasování, která byla původně stanovená na 4. a 18. února, mají být „z technických důvodů mírně odložena“. Mezi tyto důvody patří údajně otázky spojené s letošním přijetím nové ústavy a revizí volebních listin.

Nové termíny prezidentských voleb budou oznámeny později,"

řekl v pondělí novinářům mluvčí vlády Abdoulaye Maiga.

Vojenští vůdci Mali se zavázali uspořádat volby v únoru po tlaku Hospodářského společenství západoafrických států.

Otevřít v galerii (3)
Mali patří k dalším problematickým místům planety
Mali patří k dalším problematickým místům planetyZdroj: Profimedia

Manželka herce Bruce Willise promluvila o jeho prohlubující se demenci

Emma Heming Willis v pořadu Today na stanici NBC uvedla, že je těžké si představit, zda si hollywoodská hvězda, s níž žije, uvědomuje, že trpí demencí, jak informovala agentura CNN. Od doby, co na jaře 2022 oznámili jeho diagnózu, hercův stav se zhoršil. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Bohužel problémy s komunikací jsou jen jedním z příznaků nemoci, které Bruce čelí. I když je to bolestivé, je úleva, že máme konečně jasnou diagnózu,“ 

uvedla Emma Heming.

Nejdůležitější bylo, abychom byli schopni říci, co je to za nemoc. Když víte, jaká nemoc to z lékařského hlediska je, pak vše dává větší smysl," 

dodala.

Otevřít v galerii (3)
Známý herec je dnes už legendou
Známý herec je dnes už legendouZdroj: Pixabay

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Al Jazeera, CNN

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: