Top hledané
Výsledky (0)
Tisíce Arménů opouští problematické území

Ranní ptáče: Erdogan pochválil Ázerbájdžán za Náhorní Karabach. Významný důstojník Islámského státu padl do zajetí

Radek Polák
26. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Oba státníci si společně notovali

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a ázerbájdžánská hlava státu Ilham Alijev oslavili společně vojenské vítězství v Náhorním Karabachu. Američané zadrželi významného člena teroristické organizace Islámský stát, kterým má být operační a podpůrný důstojník Abú Halíl al-Fadání.

Do Ázerbájdžánu přijel turecký prezident Erdogan

Recep Tayyip Erdogan a ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev uvítali vojenské vítězství Baku v Náhorním Karabachu, odkud prchají tisíce etnických Arménů. Erdogan kvůli jednáním se svým ázerbajdžánským protějškem včera přijel do tamní exklávy Nachčivan.

To, že byla operace úspěšně dokončena v krátkém čase, a to navíc s maximální citlivostí k právům civilistů, je věcí, která mne naplňuje hrdostí," 

řekl při té příležitosti Erdogan.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m, Okolí Prahy

Arménští separatisté v Náhorním Karabachu, který je mezinárodně uznáváno jako součást Ázerbájdžánu, abyli minulý týden donuceni k příměří. Arménský premiér Nikol Pashinyan v té souvislosti řekl, že očekává příliv asi 120 tisíc civilistů z tohoto území, uvedla Al Jazeera.

Američané zajali významného člena Islámského státu

Při americkém útoku podniknutém z vrtulníku byl v severní Sýrii v sobotu zadržen významný člen teroristické organizace Islámský stát.

„Během razie byl zajat Abú Halíl al-Fadání, operační a podpůrný důstojník ISIS v Sýrii. Al-Fadání byl vyhodnocen jako člověk s četnými vztahy v celé síti ISIS v regionu," 

uvedlo ve zprávě pro média velitelství.

Organizace Islámský stát se hlásí k některým z teroristických útoků z poslední doby, v Sýrii zintenzivnila své operace loni v prosinci, poznamenal server Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (3)
Sýrie zůstává stále nebezpečným místem
Sýrie zůstává stále nebezpečným místemZdroj: Pixabay

Volby v Mali čeká nový termín

Malijská vojenská vláda oznámila, že odloží prezidentské volby naplánované na únor, jak uvedla stanice Al Jazeera. Jejich cílem měl být návrat civilního vůdce k moci v tomto konfliktem zmítaném západoafrickém státě. Dvě kola hlasování, která byla původně stanovená na 4. a 18. února, mají být „z technických důvodů mírně odložena“. Mezi tyto důvody patří údajně otázky spojené s letošním přijetím nové ústavy a revizí volebních listin.

Nové termíny prezidentských voleb budou oznámeny později,"

řekl v pondělí novinářům mluvčí vlády Abdoulaye Maiga.

Vojenští vůdci Mali se zavázali uspořádat volby v únoru po tlaku Hospodářského společenství západoafrických států.

Otevřít v galerii (3)
Mali patří k dalším problematickým místům planety
Mali patří k dalším problematickým místům planetyZdroj: Profimedia

Manželka herce Bruce Willise promluvila o jeho prohlubující se demenci

Emma Heming Willis v pořadu Today na stanici NBC uvedla, že je těžké si představit, zda si hollywoodská hvězda, s níž žije, uvědomuje, že trpí demencí, jak informovala agentura CNN. Od doby, co na jaře 2022 oznámili jeho diagnózu, hercův stav se zhoršil. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Bohužel problémy s komunikací jsou jen jedním z příznaků nemoci, které Bruce čelí. I když je to bolestivé, je úleva, že máme konečně jasnou diagnózu,“ 

uvedla Emma Heming.

Nejdůležitější bylo, abychom byli schopni říci, co je to za nemoc. Když víte, jaká nemoc to z lékařského hlediska je, pak vše dává větší smysl," 

dodala.

Otevřít v galerii (3)
Známý herec je dnes už legendou
Známý herec je dnes už legendouZdroj: Pixabay

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Al Jazeera, CNN

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: