Top hledané
Výsledky (0)
Představitelé Evropské unie uvažují o vyřazení Maďarska z hlasování, kvůli Orbánově blokaci podpory Ukrajině.

Ranní ptáče: EU plánuje vyřazení Maďarska z hlasování. V USA byl trestanec popraven na druhý pokus pomocí dusíku

Radim Červenka
26. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Evropská rada

Maďarsko by mohlo být vyřazeno z některých hlasování v rámci Evropské unie za cílem odblokovat pomoc Ukrajině. Nájemní vrah odsouzený v roce 1989 v Alabamě byl popraven pomocí dusíkové masky, jako první ve státě. Muž přežil předchozí pokus o popravu prostřednictvím smrtící injekce. Putina na jeho pracovní cestě do kaliningradské oblasti podle ruských médií eskortovalo 8 vojenských letounů NATO. V Ekvádoru bylo zničeno 20 tun kokainu nalezených na prasečí farmě, akce je důsledkem boje státu proti drogovým mafiím

Maďarsko může za své kverulantsví v EU stihnout přísný trest

Podle serveru Politico by mohli evropští politici přestat s Maďarskem jednat v rukavičkách a vyřešit paralýzu evropské politiky směrem k Ukrajině "nukleární reakcí". Podle některých diplomatů se totiž evropští lídři chystají Maďarsko umravnit zákazem hlasování na plénu Evropské rady.

Ačkoliv má maďarský autoritářský premiér Viktor Orbán s evropskou politikou řadu problémů, zásadním bodem je plánovaný balík pomoci Ukrajině v hodnotě 50 miliard euro. Vyřadit některou zemi z hlasování umožňuje tzv. článek 7, jedná se o nejpřísnější sankci vůči některé členské zemi. Podle zjištění serveru by na aktivaci tohoto článku mohlo dojít pokud bude Orbán dále blokovat pomoc Ukrajině.

Muž v USA byl popraven dusíkem, přežil předchozí popravu smrtící injekcí

Odsouzený vrah Eugene Smith byl popraven pomocí kyslíkové masky, která mu umožnila dýchat pouze čistý dusík, bez obsahu vzduchu. Podle vykonavatelů trestu se jedná o humánní způsob popravy, ovšem existuje řada kritiků, tvrdící opak. Smith přežil popravu smrtící injekcí v roce 2022. Což pro něj znamenalo fyzickou i psychickou újmu, toho se chytli jeho advokáti. Tvrdili, že po takovém týrání není možné podle platné legislativy popravu vykonat.

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

Nejvyšší soud však trest popravou za pomocí dusíku potvrdil, jednalo se o první takovouto popravu ve státě. Smith unikal nejvyššímu trestu 25 let. Za nájemní vraždu, kdy si nechal zaplatit za násilnou smrt ženy 1000 dolarů, byl odsouzen už v roce 1989, napsala agentura AP

Putina na pracovní cestě doprovodilo 8 letounů NATO

Ruský prezident Vladimir Putin se vydal na pracovní cestu do ruské exklávy, Kaliningradu. Cílem bylo navštívit zemi před ruskými prezidentskými volbami. Ruské území v okolí Kaliningradu je obklopené státy NATO Polskem a Litvou. Vojenské letouny států NATO doprovodily podle ruských zdrojů letadlo v němž měl sedět i Putin.

Na východní hranici Severoatlantické aliance aktuálně probíhá největší vojenské cvičení od dob studené války a představitelé NATO se netají tí, že jeho scénářem je obrana proti napadení ruskými silami, napsala agentura ČTK.

Otevřít v galerii (1)
Bojové letouny
Bojové letounyZdroj: Pixabay

Ekvádorská policie zničila přes 20 tun kokainu

Likvidace zacházené omamné látky je důsledkem ozbrojeného konfliktu, který drogovým mafiím vyhlásil prezident Daniel Noboa. Proti distributorům drog v zemi zasahuje policie i armáda. Sklad s enormním množstvím drogy našla policie na prasečí farmě, při jeho zajišťování byl zadržen jeden člověk.

Droga se znehodnotila práškováním a následným smícháním z odpadem, pískem, sklem a cementem. Ekvádor je tranzitní zemí kokainu pěstovaného především v Kolumbii a Venezuele, droga je poptávaná především v Evropě, informovala agentura Reuters.

Zdroje: politico.eu, reuters.com, apnews.com, ČTK

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze