Top hledané
Výsledky (0)
Evropská unie se chce zaměřit na problémy s narůstající distribucí drog.

Ranní ptáče: Evropská unie chystá válku proti drogám. Hodnota Microsoftu je větší než HDP Francie

Radim Červenka
24. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Evropská unie

Do zemí Evropské unie míří čím dál větší množství drog, úřady EU se chystají problém radikálně řešit. Známá technologická firma Microsoft ve své tržní kapitalizaci překročila rekordní hodnotu 3 bilióny dolarů. Je tak druhou americkou firmou, které se to podařilo po Applu. Robert Fico na státní návštěvě v Berlíně uvedl, že konflikt na Ukrajině nemá vojenské řešení. V Saudské Arábii se otevře první obchod s alkoholem. Jde o snahy otevírat konzervativní muslimskou zem světu a zahraničnímu turismu.

Evropská unie chce omezit kriminalitu spojenou s distribucí drog

Představitelé Evropské unie se spojili se zástupci organizace sdružující evropské přístavy za cílem omezit distribuci drog v Evropě. Prodej nelegálních omamných látek je spojen také s nárůstem kriminality. Aliance přichází v době, kdy počet zabaveného kokainu v EU dosahuje rekordních hodnot. Ročně je zabaveno více než 300 tun kokainu, uvedla EU ve svém prohlášení. 

Právě kokain je v zemích EU stále více populární a do zemí se dostává přes evropské přístavy s jihoamerických států, kde ve velkém drogu produkují rozsáhlé mafie. Kriminalita spojená s dovozem drog zatěžuje zejména Belgii a Nizozemsko, podle odhadů až 70 % drog přichází do Evropy skrze přístavy, povětšinou pak ve zmíněných zemích, uvedla agentura Reuters.

Pronájem luxusní vily, Říčany – 253
Pronájem luxusní vily, Říčany – 253, Okolí Prahy

Hodnota Microsoftu dosáhla astronomické výše 3 biliónů dolarů

Cena jedné z nejhodnotnějších amerických firem se aktuálně přehoupla přes 3 bilióny dolarů, což se povedlo Microsoftu jako druhé firmě v historii. Těsně si pozici nejdražší firmy drží Apple. Suma je víc než je roční hrubý domácí produkt (HDP) Francie a jen o málo méně než činí HDP Velké Británie.

Společnost Microsoft je součástí takzvané "velkolepé sedmičky" (Magnificent 7), skupiny akciových společností zahrnující společnosti Apple, Nvidia, Amazon, Alphabet, Meta a Tesla, které v posledních týdnech téměř samy vynesly americké trhy na nová maxima, napsala o pohybech na americkém akciovém trhu na svém webu BBC.

Otevřít v galerii (2)
Microsoft
MicrosoftZdroj: Pixabay

Konflikt na Ukrajině podle Fica nemá vojenské řešení

Na státní návštěvě Berlína slovenský premiér Robert Fico uvedl, že konflikt na Ukrajině podle jho názoru nemá řešení. Fico se v tomto ohledu neshodl, podle jeho slov, se svým ukrajinským protějškem premiérem Denysem Šmyhalou. Ukrajinci se stále snaží zlepšit svou výchozí pozici vojenskými operacemi.

"Musíme si přiznat, že jednoduché řešení není v dohledu. Ruský prezident ale může tuto válku kdykoli ukončit. Ale když se přestanou bránit Ukrajinci, bude to konec Ukrajiny," 

sdělil během setkání se slovenským premiérem německý kancléř Olaf Scholz, informoval server České noviny.

V Saudské Arábii se otevře první obchod s alkoholem

V zemi, která je největším světovým centrem konzervativního islamismu, se otevře první obchod s alkoholickými nápoji. Ty jsou muslimům podle pravidel jejich víry zapovězeny. Zatímco v jiných muslimských zemích je prodej alkoholu běžnou záležitosti, v Saudské Arábii bude umožněn poprvé po 70 letech.

Obchod v hlavním městě Rijádu je sice omezen na nemuslimské diplomaty, ale přichází v době, kdy se saúdskoarabský korunní princ Mohammed bin Salmán snaží z království udělat turistickou a obchodní destinaci v rámci ambiciózních plánů na pomalý odklon ekonomiky od ropy, uvedla agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Saudská Arábie
Saudská ArábieZdroj: Pixabay

Zdroje: apnews.com, reuters.com, ceskenoviny.cz, bbc.com

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze