Top hledané
Výsledky (0)
Cílem projektu evropského protiraketového štítu je snížit náklady na pořízení a údržbu systémů protivzdušné a protiraketové obrany

Ranní ptáče: Evropské státy posílí svoji protivzdušnou obranu. Pád dronu usmrtil v Rusku dva civilisty

Radek Polák
12. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
V čele NATO stojí už několik let Jens Stoltenberg

Zástupci deseti členských států NATO, včetně České republiky, se dohodli na společnému nákupu systémů protivzdušné obrany European Sky Shield. Rusko, které se dostává pod pravidelné útoky ukrajinských bezpilotních letounů, hlásí dva mrtvé v Belgorodu.

Deset členů NATO, i ČR, uzavřelo dohodu o společné obraně 

Deset členských států NATO, včetně České republiky, dnes v Bruselu učinilo další krok na cestě ke společnému nákupu systémů protivzdušné obrany. Zástupci těchto států totiž podepsali na okraj zasedání ministrů obrany v bruselském ústředí NATO dohodu, která vytvoří právní základ nezbytný pro nákupy. Jedná se o projekt společné protiraketové obrany nazvaný European Sky Shield. Pod německým vedením je cílem iniciativy posílit evropskou protivzdušnou a protiraketovou obranu prostřednictvím společného nákupu vybavení a raket pro evropské státy. Na iniciativě se podílí deset spojenců z NATO: Belgie, Česko, Dánsko, Estonsko, Německo, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Nizozemsko a Slovinsko, napsaly Ceskenoviny.cz.

Bezpilotní dron zabil v ruském Belgorodu dva civilisty

Nejméně dva lidé zahynuli a dva byli zraněni, když trosky zničeného ukrajinského dronu dopadly na domy v ruské oblasti Belgorod, jak uvedla Al Jazeera. Guvernér belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov dnes řekl, že ruská protivzdušná obrana sestřelila bezpilotní prostředek „letadlového typu“, když se blížila k městu. V důsledku padajících trosek začal hořet soukromý obytný dům. Trosky částečně poškodily i dva další. Rusko se v posledních měsících dostává pod pravidelné útoky ukrajinských bezpilotních letounů. A to zejména v pohraničních oblastech a v hlavním městě Moskvě.

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5
Otevřít v galerii (3)
Belgorod zažil útok ukrajinského dronu
Belgorod zažil útok ukrajinského dronuZdroj: Profimedia

Springsteen odkládá kvůli žaludečním vředům zbytek turné

Bruce Springsteen přiznal, že důvodem odložení jeho turné jsou žaludeční vředy.

S ohledem na to a z velké opatrnosti budou všechna zbývající data turné 2023 pro Bruce Springsteen a The E Street Band odložena na rok 2024,"

stojí v umělcově prohlášení.

The Boss, jak se o Springsteenovi často mluví, proto také zahájil nedávno svůj rozhlasový pořad „From My Home to Yours“ tím, že se představil jako „vaše oblíbená rocková hvězda s bolestí břicha!“ 74-letý zpěvák, který letos v únoru po sedmi letech odstartoval nové turné, musel některé své koncerty odložit již v minulosti, připomenula CNN.

Otevřít v galerii (3)
Springsteen odkládá zbytek turné až na příští rok
Springsteen odkládá zbytek turné až na příští rokZdroj: Pixabay

Rushdie vydá knihu o útoku, jemuž loni čelil

Salmanu Rushdiemu vyjdou memoáry o děsivém útoku, který mu způsobil slepotu na pravé oko a poškozenou levou ruku. Knihu „Nůž: Meditace po pokusu o vraždu“ by si měli zájemci poprvé koupit 16. dubna, napsala agentura AP.

„Byla to pro mě kniha nezbytná k napsání: způsob, jak převzít odpovědnost za to, co se stalo, a jak odpovědět na násilí uměním,"

uvedl Rushdie v prohlášení.

Loni v srpnu Rushdieho opakovaně bodl na pódium do krku a břicha muž, když se autor chystal přednášet v západním New Yorku. Útočník Hadi Matar se k obvinění z napadení a pokusu o vraždu nepřiznal.

Otevřít v galerii (3)
Autor vydá další svoji knihu
Autor vydá další svoji knihuZdroj: Profimedia

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Al Jazeera, CNN, AP

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: